N°. 686 Dingsdag 20 Mei A". 1862. Biiinenlaiidsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu. welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 ra.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2{. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie vati Fabricage ,Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot gewoon hoogleeraar in de fa culteit van wis- en natuurkunde aan de Hoogeschool te Lei den den buitengewonen hoogleeraar W. F. R. Suringar en tot directeur van 's rijks herbarium te Leiden buiten bezwaar van 's rijks schatkist, den hoogleeraar in de wis- en natuur kundige faculteit aan de Hoogeschool te Utrecht F. A. W. Miquel; voorts tot kapt. 3de kl. bij het 1ste reg. vesting-ar tillerie den lsten luit. F. J. C. Broers van het reg. veld-ar- tillerie, en overgeplaatst bij het wapen der inf. van het leger in O. I. den lsten luit. E. J. B. Bol en den 2den luit. E. P. A. van Heekeren. Z. M. zal de reis naar Zeeland maken met het stoom- jagt de Leeuwdat van Hellevoetsluis naar Rotterdam is ver trokken en waarover het bevel is opgedragen aan den kapt.- luit. ter zee Jhr. J. H. van Capellenadjudant van Z. M., terwijl de officier-machinist L. C. van Watering daarop mede is geplaatst. Z. M. de Koning heeft Zondag morgen de ochtend godsdienstoefening in de Groote kerk, onder het gehoor van den WelEerw. heer Ds. Gunning, bijgewoond. Naar men verneemt, zal de Regering eerlang eenk leine amortisatiewetten bedrage van 3 tonaan de Staten-Gene- raal aanbieden. In de Zitting der Tweede Kamer van heden Maandag is op voorstel des Voorzitters besloten morgen een zitting te houden, ten einde achtereenvolgens in behandeling te nemen: 1°. het wetsontwerp tot verevening van door de Algemeene Rekenkamer afgewezen betalingen wegens pensioenen en onder steuningen 2°. het wetsontwerp tot goedkeuring van een provin ciale belasting in Groningen; 3°. het wetsontwerp tot goed keuring van de begrooting voor de gestichten Ommerschans en Veenhuizen; 4°. het wetsontwerp tot goedkeuring van ver strekkingen voor de marine; 5°. de conclusien betrekkelijk twee verslagenals a. het verslag op de inlichtingen betrek een adres uit Breda over de heffing van Rijkstollen en 6. het verslag van de commissie omtrent de opgave van den verkoop der dominiale tienden over 1861. Daarna zal door de Kamer een nominatie worden opgemaakt tot voorziening in de vacature, ontstaan in den Hoogen Raad der Nederlanden ten gevolge van het overlijden van den raads heer van Steenbergen. Uit Wolfaartsdijk wordt medegedeeld, dat bij Z. M. be zoek dier gemeente een eerewacht in Zuid-Bevelandsche klee ding den Koning zal opwachten. Z. M. zal waarschijnlijk de bijna voltooide Hervormde Kerk bezigtigen, die in zuiver By- zantijnsche stijl is opgetrokken en uit eigen fondsen gesticht, waartoe ruim 50,000 is besteed. Z, H. de hertog van Saxen-Weimar is van zijn onge steldheid zoover hersteld, dat hij aanstaanden Donderdag een reis naar Duitschland zal ondernemenvergezeld van den ge pensioneerden majoor van het Oost-Indisch leger W. A. van Rees. Uit een door het Departement van Finantien openbaar ge maakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opc. over de eerste drie maanden van 1862 blijkt, dat die mid delen hebben bedragen 19,689,887,91} tegen 19,163,988,95} in hetzelfde tijdvak van 1861. Heden Maandag is te 's Hage het treurig berigt ont vangen, dat Jhr. G. E. G. C. K. Dommer van Poldersveldt, lid van de Tweede Kamer der Staten-GeneraalZaturdag jl. na een korte, doch ernstige ongesteldheid is overleden. Hij had voor het hoofdkiesdistrict Nijmegen in die Kamer zitting en moest eerst in 1864 aftreden, zoodat door zijn afsterven in een buitengewone vacature moet worden voorzien. Bij de commissie te Am sterdam is voor den brand te En schedé ingekomen een som van 13914,89. De eigendommen te Enschedé waren bij onderscheiden brandwaarborgmaatschappijen verzekerdals bij de firma de Jong en Comp. te Amsterdam 3 a 4 millioen, bij de Tielsehe maatschappij en de Brusselsche maatschappij ieder een half millioen; bij de Maagdenburger f 135,000, bij de Utrecht- sche van Schuurman f 100,000 bij Ultrajectum te Zeist 83,000t Concordia te Zwolle 60,000, Archimedes te Delft 6000. In het geheel wordt de verzekering op gebouwen en machi nerie berekend op 6,933,000. Inboedels zijn niet, zekerd. f

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1