LA HAYE Hof van Holland. Wordt gevraagd: Etablissement de Photographie. NOORDWIJK-BINNEN EN N00RDWIJK-BU1TEN. Advertenliën. 25 Jarige Huwelijksvcreeniging Tegen een Salaris van ƒ200 ■S. cien zullen dus weinig bisschoppen komen en uit de overige Italiaansche provinciën worden er ook niet veel verwacht. Generaal Goyon heeft aan den Paus een verzegeld pak ket overhandigd, uit Parijs hem toegezondenwaarin een lange brief van Keizerin Eugènie zich bevond, die den Paus smeekt om toetegeven en vooral Rome niet te verlatenomdat de Keizer zich daardoor zwaar beleedigd zou gevoelen De Paus heeft den brief gelezen, maar niet aan den kardinaal-secretaris van Staat verzonden. Maandag heeft het Fransche hof ter eere van Z. M. den Koning een uitstapje gedaan naar Fontainebleau. De beide hoven hebben bepaaldelijk afgezien van het plan, om Prinses Anna Murat met den Prins van Oranje in het huwelijk te doen treden. Deze verbindtenis was door eenige Europesche huizen met tegenzin ontvangenen het schijnt thans zeker, dat zij ook in Nederland geen bijval heeft gevonden. In di plomatieke kringen te Parijs wordt verhaald, dal de Ministers aan den Koning niet hebben ontveinsd, dat de Staten-Gene- raal zich tegen het huwelijk zouden verklarenindien zij des wege werden geraadpleegd. In de familie van Prins Murat schrijft men het afspringen van het plan toe aan persoonlijke redenen. Nadat de hertog van Brabant met Keizer Napoleon te Parijs had gedejeuneerd, hebben de Vorsten een bezoek af gelegd bij Z. M. den Koning der Nederlanden. In weerwil van den regen, is de revue 11. Dingsdag te Parijs zeer luisterrijk geweest. De troepen hebben gedefileerd voor den Keizer, vergezeld van den jeugdigen Kroonprins en den Koningterwijl de Keizerinin hetzelfde rijtuig met de Koningin der Nederlanden gezeten, insgelijks bij deze militaire plegtigheid tegenwoordig was. Aan die wapenschouwing werd deelgenomen door 64 bat. infanterie, 35 escadrons kavallerie en 18 batterijen artillerie, uitmakende een cijfer van bijna 50,000 man met inbegrip van de pontonniers. Het schouw spel was verrukkelijk, vooral toen de Koning en de Keizer, gedurende de oogenblikken dat de regen had opgehouden onder de daverende kreten der soldaten door de gelederen reden. De beide Vorsten waren te paard gezeten. De eerste droeg het grootkruis van het Legioen van Eer, de laatste dat van den Nederlandschen Leeuw. Na het défilé onderhielden de beide Vorsten zich langen tijd met verschillende hoofdofficie ren en voornamelijk met de maarschalken Magnan en St. Jean d'Angely, terwijl eenigen uit des Konings handen de versier selen van de Eikenkroon of van den Nederlandschen Leeuw ontvingen. Z. M. de Koning der Nederlanden heeft Woensdag avond te 8 uur Parijs verlaten om naar 's Gravenhage wedertekeeren. Te half vier uur reed de Koning dien namiddag uit in burgerkleedingvergezeld van verschillende officieren in twee hofrijtuigen en begaf zich naar den bekenden photograaf Dis- derie. Aldaar nam Z. M. de fraaije verzamelingen van dien kunstenaar in oogenschouw en liet verschillende portretten van zich maken. Er was een zeer talrijke volksmenigte op den Boulevard, en toen Z. M. het atelier uittrad, ontblootte de massa eerbiedig het hoofd terwijl hij op zeer innemende wijze aller groet beantwoordde. Van dit uitstapje, dat door hoogst aangenaam weder begunstigd werd, keerde Z. M. weder naar de Tuilerien terug. Koningin Victoria leeft te Balmoral zeer stil en afge zonderd, als bij iederen voetstap dien zij zet op nieuw ge schokt door alles wat haar daar omringt en met herinnerin gen uit het leven van haren betreurden Gemaal vervuld. Geen dienstdoend personeel ziet men daar anders dan in den zwa- ren rouw gekleed. Nu en dan rijdt H. M. uit, en bezoekt dan de nederige woningen op hare landgoederenom naai de omstandigheid der bewoners te vragen en, waar zulks noodig isin hunne behoefte te voorzien. Zaturdag 11. hebben de Japansche gezanten de alge- meene nationale tentoonstelling te Londen bezocht en wel allereerst de afdeeling Nederland, alwaar zij door Mr J. A. van Eik werden ontvangen en rondgeleid. Zij waren rnet de tentoongestelde voorwerpen van Nederlandsche Nijverheid bij zonder ingenomen, en betuigden den heer van Eyk, die hun een glas morgenwijn aanbood omtrent een en ander hun hooge tevredenheid. Te Cambridge, in Noord-Amerika is bij Sirius een kemelligchaam ontdekt, hetwelk is gehouden, even als de aarde bij de zon voor een planeet of satelliet bij die schitte rende vaste ster. De heer Leon Foucauld doet in het Parij- sche Journal des Débats mededeeling van deze astronomische ontdekking, onder bijvoeging dat in den nacht van 20 Maart jl. ook door den heer Chacornac te Parijs die planeet duide lijk is gezien en waargenomenbij welke gelegenheid de naauwkeurigheid is gebleken der op het observatorium te Cam bridge gemaakte berekeningen. Vijf dagen later heeft de heer Chacornac die planeet op nieuw waargenomen; en alstoen bij vergelijking van de hoofdster met den satellietbevonden dat het licht van de eerste dat van den laatsten in intensiteit 10,000 malen overtreft. De genoemde sterrekundige heeft bij de waarnemingen voor de eerste maal gebruik gemaakt van een nieuwen parabolischen telescoop, met verzilverd glas, van 80 centimeters in middellijn. van M. CHRISTI A ANSE EN K. BOLLÉE. 9 Leeuwarden, 17 Mei 1862. A wordt op een Kantoor gevraagd EEN JONG MENSCH. Adres Letter B. Bureau Leidsch Dagblad. om met 1° Aug. of eerder in dienst te treden, eene bekwame KEUKENMEID, geschikt om eenig Huiswerk te doen. Adres Letter R. aan het Bureau van dit Dagblad. NOOR DEINDE 109. PHOTOGRAPHE DE S. M. LE ROI. De Ondergeteekende, Kastelein in het van ouds bekende Logement: Het Hot' van Hollandgelegen aan den uitnemenden grindweg van Wassenaardoor KatwijkNoordwijknaar Noordwijk al Zee en Piet-Gij zenbrugbeveelt zich bij deze (even als vorige jaren) minzaam aan tot het geven van Béjeuners Biners enz., liefst vooraf bestellingen ontvangende. Beloovende eene prompte en civiele bediening. Bij hem zijn tevens voor de Zomermaanden eenige gemeubileerde kamers te bekomen terwijl er bij zijn Logement te Noordwijk al Zee gelegenheid tot het gebruiken van ZEEBADEN bestaat. A. VAN RAAL VAN KONIJNENBURG. Noordwijk y Mei 1862.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3