INDUSTRIE-BOEKJES. Eerste Verificatie. Adverlentiën. Prospectus van eene Serie M. HENR. PIMENTEL EN J. R. F. NIEVERGELD oogen ten offer gebragt, en zich daardoor voor altijd den pas naar het Hemelsche Rijk afgesneden. Bij den Uitgever C. L. BRINKMAN, te Amsterdam Hartenstraat, LL 931, en in alle Boekwinkels is gratis verkrijgbaar Verzameling van leer-en bandboekjes, ten gebruike op Industrie-, Ambaclits-, Handels-, Teekenscholen en andere Inrig- tlngen van Middelbaar en Lager onderwijs, ONDER REDACTIE VAN en met medewerking van onderscheidene Vaderlandsche Geleerden. Het eerste Stuk ziet reeds bet licht, onder den titel: GRONDBEGINSELEN DER ALGEBRA, naar het stelsel van Th. TATE gewijzigd ten dienste van Industrie-Scholen en andere Inrigtingen van Middelbaar Onderwijs, door m. henr. pimentel, '122 Bladz. 75 Cent. Bij 12 Exemplaren a 65 Cent elk. Voor de geheele Serie van 12 Stukjes inteekenende, wordt de prijs van elk Stukje mede 10 Cent goedkooper dan bij enkele Exemplaren. Het tweede Stukje: Beginselen der Telegrafiemot een aantal keurige Houtgravuren en het derde Stukje Beginselen der Anorganische Scheikunde zijn reeds ter perse. delijkheid der hydraulieke machine, waarmede de zieken en hetgeen zij behoeven naar de verschillende verdiepingen wor den geheschen, moesten zij zich overtuigen door er zelf in te gaan zittenen er een reisje mede te doen naar de bovenste verdieping. De Japausche gezanten, vergezeld van den Heer Mac- donald, hebben de werkplaatsen van de heeren Dent en Comp. te Londen bezocht. Zij bragten er een paar uren door en waren blijkbaar zeer voldaan over de schoone horologien en chronometers, die door genoemde firma worden vervaardigd. Daarop vertrokken zij naar het Parlementsgebouw en werden daar door Sir D. Le Marchant en kolonel Forester rondge leid. Vooral de prachtige versiering van het Huis der Lords trok zeer hunne aandacht. Des avonds verschenen zij op het bal der vrijwilligers in Willissroomswaar zij genoodigd waren. Des Zondags hebben zij het grootste gedeelte van den dag gesleten in den Zoölogischen tuin waar zij met blijkbaar ge noegen verwijlden. Over het geheel echter schijnt alles wat met werktuigkunde in verband staat de grootste aantrekkelijk heid voor hen te hebben, en in de Lancaster geweren-fabriek, die zij ook bezochtenbetoonden zij dan ook belangstelling tot in de kleinste bijzonderheden. De vreemde verhalen vooral door Fransche dagbladen omtrent de Japanezen in omloop gebragt, winnen niet in geloofwaardigheid, nu ook de Engel- schen eens over hen oordeelen kunnen. De gezanten schikken zich vrij wel in de Europesche zeden en gewoontenzelfs hun vaderlandsche stokjes hebben zij voor de Engelsche eetgereed- schappen verruild; vleeschspijzen gebruiken zij nietde hoofd- bestanddeelen hunner keuken zijn visch en rijst, overigens verschilt die weinig; waar zij zich vertoonen straalt in hunne houding een zekere kalme aristocratische deftigheid doorzij stellen in alles belang zonder zich ooit bespottelijk te verwon deren en zoo zij konden besluiten zich op de Europesche wijze te kleedenzouden zij voor fashionable Etigelschen kun nen doorgaan. Ook hebben de Japausche gezanten het tuighuis en verdere rijksgebouw.en te Woolwich bezocht, na afloop waarvan ter hunner eere een groote parade aldaar werd gehouden. De Chinezen buiten het Hemelsche Rijk beginnen zich meer en meer met Engeland te verbroederen of eigenlijk te verzwageren. Onlangs is de heer Yung Sing, eeu Chinees en voornaam koopman te Sydney, gehuwd met mej. Emmadoch ter van wijlen den heer John Mann en dus uit een gezeten familie. Het huwelijk is kerkelijk ingezegend door den heer Fullerton van de Schotsche gemeente en de gelukkige brui degom heeft dus niet slechts zijn hand en hart aan zijne dame geschonken, maar ook zijn geloof aan hare schoone OFFICIEEL 9TIEVWI. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten: 1°. dat tot het doen inschrijven van leerlingen voor de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse voor jongens en voor meisjes, die met 1°. Julij e. k. worden geopend aan de ouders of die hen vervangen gele genheid wordt gegeven tot en met 25 Junij bevorens, op Woens dag en Zaturdag van iedere weekdes namiddags van 1 tot 3 ure, als: voor de jongensschool, ten huize van den hoofd onderwijzer, den heer J. D. van Wijk op de Langebrug tegen over de Wolsteeg; voor de meisjesschool ten huize van de hoofdonderwijzeres, Mejufvrouw M. Jesse, op de Hoogland- sche Kerkgracht naast de Luthersche kerk; 2°. dat bij die gelegenheid moeten worden overgelegd de bewijzen van geboorte-inschrijving en van de koepok-inenting der kinderen, terwijl, ingeval zij de natuurlijke kinderziekte hebben gehad, opgave moet geschieden van den naam des geneesheers die haar heeft behandeld. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Don derdag den 15 Mei 1862, 's namiddags te 2 uur. Onderwerpen: 1°. Voorstel van het raadslid Mr. N. Sikkel Groos betreffende de ter bewoning ongeschikte huizen met rapporten. - 2°. Voordragt tot het bouwen van een telegraaf kantoor. - 3°. Voordragt betreffende de boete, in zake de aan neming van het verwen der brug- en keerleuningen binnen deze gemeente. - 4°. Adres van L. van Dijk en J. Korsse, betreffende den grond aan de Klorappoort. - 5°. Adres van A. van Zessentot het leggen van een duiker in het Utrecht- sche jaagpad. - 6°. Adres van H. Loose, tot het leggen van een duiker in de sloot voor zijn woning in den Huiszitten en Meeslouwepolder. - 7°. Voorstel tot het verleenen van een pensioen of gratificatie aan de weduwe van den stads-apothe- ker W. J. Hoefman. - 8°. Staat van af- en overschrijving op de gemeente-begrooting van 1861. - 9°. Gelijke staat op de gemeente-begrooting 1862, benevens suppletoire begrooting' van het werkhuis. - 10°. Twee gelijke staten, A en B, op de begrooting, dienst 1862. - 11°. Rekeningen over 1861, van: a. het Evang. Luth. Wees- en Oudeliedenhuis b. de dienstdoende schutterijc. de kamer van koophandel en fa briekend. de bank van leening; e. de plaatselijke school commissie; de gezondheidscommissie; g. het Gereformeerd minne- of armen oude mannen- en vrouwenhuis; k. het werk huis. - 12°. Suppletoire begrooting en staat van af- en overschrij ving van diakenen der Nederd. Hervormde gemeentedienst 1861. Er wordt gevraagd een JONG MENSCH, een nette hand schrijvende. Goede stijl zal tot aanbeveling strekken. Adres onder N°. aan het Bureau van het Dagblad. De eerste Verificatie der schuldvorderin gen in het Faillissement van HENDRIK JOHANNES MOON EN, Winkelier en Slijter te Legdenzal plaats hebben op Donderdag den 22sten Mei 1862, des voor middags te elf uur, in een der localen van de Arrondissements-Regtbank, in het Raad huis alhier. Alle Schuldeischers, zoowel be kende als onbekende, worden tot die ver gadering opgeroepen met verzoek hunne rekeningen vóór den 20sten Mei e. k. bij den Ondergeteekende in te zenden. De Curator in het Faillissement Mr. L. D. SURINGAR.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3