N°. 682 Donderdag 15 Mei. Au. 1862 Binnenlandsch [Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu. welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam eu Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 ra. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 in.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 ra. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek eu op de Nieuwstraat'smorgens te 7 u. 40 m.; 'suiiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage oensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van ll1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens vau 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten eu Accijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dings dag, Woensdag eu Donderdag vau 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot officier der orde van den Ei kenkroon Mr. C. W. Eckhouth urgent «in Olrlansaal; voorts tot ontv. der dir. bel. en acc. te Staphorst E. K. H.W. Vermeer, surnumerair te Groningen alsmede tot proc.-gen. bij het Prov. Gerechtshof in Drenthe Mr. P. Hofstedeoffic. van Justitie bij de arrond.-rechtbank te Assenin plaats van Mr. B. Ser- vatius, op verzoek eervol ontslagen; tot rechter in de arrond.- rechtbank te Amsterdam Mr. W. F. Dijkers, subst.-griffier bij het Prov. Gerechtshof in Noord-Hollandtot kantonrechter te Alphen Mr. A. A. Weve, advocaat te 's Gravenhage; tot procureur bij het Prov. Gerechtshof in Limburg en bij de arrond-rechtbank te Maastricht Mr. J. L. G. L. P. Haex, griffier bij het kantongerecht te Horst, en tot lid van het collegie van regenten van het huis van arrest te Appingadam den heer R. P. Cleveringa Jr. Men verneemt, dat de Minister Thorbecke zich naar Enschedé heeft begeven op last van Z. M. de Koning, uit Parijs per telegraaf ontvangen. Naar wij vernemen heeft de heer Slicher van Domburg, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het dis trict Middelburg], en die dit jaar moet aftreden, verzocht niet weder in aanmerking te komen bij de aanstaande verkiezing. Als zijn vermoedelijken opvolger noemt men den heer S. baron van Heemstra, oud-minister van Binnenl. Zaken en oud-com missaris des Konings in de provincie Zeeland. Deze candida- tuur vindt vooral op het eiland Walcheren veel ondersteuning, omdat men vermeent, dat de heer Heemstra, die de wet voor de staatsspoorwegen heeft ontworpen daardoor er krachtig toe zou kunnen bijdragen, om den aanleg van den Zeeuwschen spoorweg te bevorderen. Tot leden der Koninklijke Academie van Wetenschappen zijn benoemd Prof J. E. Goudsmit te Leiden, Dr. A. Reville te Rottterdam en Mr. A. Six te Amsterdam. Gebr. van Stolk te Rotterdam hebben zich tot de Tweede Kamer gewend, met verzoek van gebroken granen, meel, ze melen enz. bij den invoer niet hooger te belasten dan met het nu reeds sedert ruim 6 jaren bestaande recht van 10 cts. per 100 Nederl. ponden en ook het ongebroken graan niet hooger dan 10 cents per last. 75 broodbakkers te 's Gravenhage hebben zich bij adres (rn Bp TivfipBp Kamer der Staten-Generaal gewend mot vc- zoek dat het haar behagen moge, de voorgestelde verhooging van het recht van invoer op granen en meel niet met hare goedkeuring te bekrachtigen. Voor de werklieden in de fabriek van Gebr. Iiorrix te 's Hageis reeds ingekomen een som van 5593,85, waar onder een gift van f 200 van H. M. de Koningin-moeder. Uit Enschedé wordt met zekerheid berigt, dat tot de inhechtenisneming van L. Vervoort of van Voorst heeft aan leiding gegeven, dat hij voor eenige dagen op het veld werkende, tot zijne makkers zou gezegd hebben»er is geen werk te krijgen, alles is even duur, ik wenschte dat de geheele stad met de groote fabriek afbrande, dan kwam er werk." Woens dag (7 Mei) ging hij 's morgens te half twaalf uur van het veld naar huis: //ik hoop," zeide hij toen, //wanneer ik straks in de stad komdat dan de geheele stad in brand staat." 's Middags ongeveer één uur bevond zich de brigadier-rijks veldwachter Schutstal op zijn kamer, van waar hij het gezigt had op de woning van van Voorst. Toevallig daarheen ziende, ziet hij iets flikkeren. Terstond begeeft hij zich derwaarts en op het oogenblik dat hij daar komt, komt de vrouw van van Voorst naar buiten loopenstrijkt de haren uit de oogen en roept: »zie, van Voorst, het brandt al." Men zegt, dat de brandwaarborgmaatschappij van de heeren de Jongh en Comp. te Amsterdam een schade van 2A mil- lioen en die te Zeist, onder den naam Ultrajectum, van 3 ton hebben beloopen. Naar men verneemt is Lijsje van Schipbroekhuisvrouw van Berend van de Pol (zijnde een der door het Provinciaal Gerechtshof van Gelderland ter zake van vergiftiging ter dood veroordeelden) die korten tijd geleden te Arnhem is bevallen, aldaar overleden. Zondag is de bliksem geslagen in den trasmolen aan de Weesperzijde te Amsterdam. De molen moet dientengevolge geheel tot den grond zijn afgebrand. Uit de officieele catalogus der ingezonden vomctVerpen van „-;>j -■rC'SfZ -M 1 VT'-' -s

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1