Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Utrecht, 10 Mei 1862. Haarlem, 9 Mei 1862. Leyden, 11 Mei 1862. De Advocaat VAN LIMBURG STIRUM is tijdelijk verhuisd naar de Vliet, Wijk II, N°. 18. Jlir. V. L. V VV HETEBEV OEVEHS en Mr. D. A. draaf VAM LIMBURG STIHt M F. H. VAN ITERSON. P. VROMESTEYN. P. F. DE BORDES. C. GROENENDIJK. Mr. S. TAK, én J. VANHEUKELOM, La préservation Personnelle. kan een ander fondament leggen dan hetgeen gelegd ishet welk is Jezus Christus." In een sierlijke rede betoogde de begaafde prediker eersten» de goddelijkheid van den persoon van J. C.; vervolgens J. C. als fondament der Christelijke kerk, daarna de hechtheid van liet gebouw met het oog op de goddelijkheid van den Bouw meester. Aan het slot zijner rede gekomenrigtte de leeraar het woord meer speciaal tot zijn nieuwe gemeente, en herdacht hierbij, zich bij dezelve aanbevelende, met hartelijke woorden zijn geliefde gemeente Leiden, die hij zoo pas, doch niet zon der hartverscheuring verlaten hadeen gelijk woord van vriend schap werd daarop gerigt aan zijn aanwezige ambtsbroeders, kerkmeesters enz. Dat de roem van den talentvollen redenaar veler verwach ting hoog gespannen had, bewees ten volle de overgroote op komst der hoorders; het ruime kerkgebouw ten minste kon allen niet bevattenzoodat een overgroot aantal belanstellen- den verpligt waren huiswaarts te keeren, zonder iets gehoord te hebben. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Brielle Ds. H. de Jager te Eemnes-buiten en te Tilburg Ds. I, W. D. Koëll te Terkegden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 58°, des avonds te 8 uur 55°, te 10 uur 58°. Zondag morgen te 5 uur 52°, te 8 uur 55°, te 12 uur 58°, 's namiddags te 2 uur 60°. te 4 uur 60°. te 8 uur 54°, te 10 uur 52°. Maandag morgen te 5 uur 52°, te 8 uur 56°, te 12 uur 59°, 's namiddags te 2 uur 62°, te 4 uur 61°, De generaal de Goyon bevindt zich nog steeds te Rome. Men verhaalt, dat de Paus hem een afscheids-audientie ver leend en hem bij die gelegenheid de Christus-orde (de veree- rendste van alle pauselijke onderscheidingen, heeft geschonken. De toestand van Koning Leopold is eenigzins verbeterd. De ziekteverschijnselen leverden meer bevredigende kentee- kenen op. Donderdag namiddag te half vier ure is Z. M. de Ko ning der Nederlanden te Versailles aangekomen met H. M. de Koningin en HH. MM. de Keizer en de Keizerinbene vens de Keizerlijke prins in een met 4 paarden bespannen postrijtuig. Het geheele garnizoen was onder de wapenen en de intogt had onder een geweldige plasregen plaats. Later werd een togtje door het park en de tuin ondernomenal de water werken waren in beweging. Te 5 ure arriveerden HH. MMt' op Triarimwaar het diner werd gebruikt. Zoo als bekend is, beproefden nu bijna drie jaren ge leden eenige menschenvrienden in Engeland de poging om gevallen vrouwen op den beteren weg terugtebrengendoor een aantal dier ongelukkigen in gezellige nachtelijke bijeen komsten te vereenigenen haar, door gepaste toespraken en lectuur, den weg te wijzen of te herinneren, en haar tot ver betering aantesporen. Uit het rapport, Dingsdag avond dooi den secretaris in de tweede algemeene vergadering dier men- schenvrienden gelezen, bleek o. a. datbehalve duizende andere vrouwen in wier harten op deze wijze de zaden van godsvrucht en berouw aanvankelijk gestrooid waren, ruim 400 geheel aan de strikken der prostitutie ontkomenaan hare familien terug gegeven gehuwdof in fatsoenlijke diensten geplaatst zijn terwijl anderen haren proeftijd in daarvoor ingerigte huizen nog doorstaan. Uit de provinciën waren soortgelijke verblij dende berigten ingekomen. Na goedkeuring van het verslag moedigden verschillende sprekers tot volharding in het goede werk aan. OFFICIËDL KIËIIWI. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden 11 Mei 1862. - Johannes Aamout Loeber, jm. 27 j. en Adriana Anna Mar- garetha Bosman, jd. 23 j. - Pieter Goedeljee, jm. 31 j. en Catharina de Koning, jd. 36 j. - Gerrit BotermanVVedn. van Catharina van Es, 49 j. en Anthoinette Kouwenberg, jd. 43 j. - Christiaan Koreman jm. 24 j. en Elisabeth Sa- lemink, jd. 27 j. - Casper Kloots, jm. 26 j. en Jansje van Waalwijk, jd. 27 j. - Johannes Altera, Wedn. van Sara Jo hanna de Kier, 47 j. en Maria Faas, Wed. van Johan Georg Friederich Klaproth, 37 j. - Wilhelmus Biegstraatenjm. 24 j. en Jannetje Versteeg!, jd. 25 j. - Willem de Ridder, jm. 26 j. en Sara Hendrica Broekveldjd. 29 j. - Thomas Laterveer, Wedn. vqn Rijntje Selier, 28 j. en Johanna Pietemella Jacoba du Chattel, jd. 32 j. - Willem Frederik Maartense, jm. 26 j. en Geertruida Maria Gans, jd. 25 j. - Jacobus Muyzer, jm. 25 j. en Apolonia Pietronella Louwerier, jd. 28 j. Heden morgen verloste door des Heeren goedheid van een welgeschapen Zoon mijne hartelijk geliefde Echtgenoot MARIA ELIZABETH HONIG. P. J. ROOZENDAAL. Voor de vele bewijzen van deelneming gedurende de ziekte en na het overlijden van haren Echtgenoot ondervonden, betuigt de Ondergeteekende haren innigen dank. Wed. W. WOLTERS, de Graaff. De Ondergeteekende betuigt bij deze, ook namens hare kinderen, haren wel- meenenden dank voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming haar betoond zoo bij de ziekte als het overlijden van haren geliefden Zoon den Heer A. J. C. DOMIS, in leven Eersten Luitenant der Infanterie te Nijmegen. Wed. A. J. DOMIS Nobel. Bij de verkiezing op 13 Mei 1862 voor twee Leden van de Provinciale Staten in het Hoofdkiesdistrict Leyderdorp worden de Heeren Lid der Gedeputeerde Staten Advocaat te Leiden door de OndergeteekendenKiezers te Voorschoten, Oegstgeest en Leyderdorp met nadruk aanbevolen. Bij de ophanden zijnde verkiezing voor dit Hoofdkiesdistrict, op Dingsdag den 13den Mei 1862, worden tot Leden dei- Provinciale Staten bijzonder aanbevolen de Heeren: Advocaat Falriekant ter dezer Stede. Bij de vorige verkiezing in 1859 mogt eerstgenoemde een aanzienlijk getal stem men op zich vereenigenterwijl de tweede zich aanbeveelt door zijne kennis van Han del en Industrie. Un Essai Médical Populaire, sur la guérison de la Débilité Nerveuse et Phy sique, résultant d'habitudes solitaires, on exces, qui épuisent prématurément les fonc- tions de la Virilitédétruisent tout espoir de Postéritéet mettent en danger le bonheur du Mariageempêchent l'accom- plissement des engagements qui constituent l'un des plus chers objets de l'existence, par le Docteur LA'MERT, N°. 37, Bed fort Square d Londres Membre du Col lege de Chirurgiens de l'Angleterre, etc. Consultations chez-lui tous lesjours. Les personnes qui ne pourraient se rendre chez-lui peuvent être traités avec succes

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3