N°. 679. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. herkiezing van twee leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland. J. VAN HEUKELOM. Mr. J. LUZAC. Mr. H. P. J. TOLLENS. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Norn- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.;6u. 9m.; 9 n. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 n. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'suamiddags te 3 u. 46 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau, der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens vau 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. II. En nu de aanbevolen kandidaten. De keuze der beide kiesvereenigingen is bekendterwijl de kandidaten evenzeer aan de kiezers zoo bekend zijn, dat om trent hun geschiktheid geen twijfel kan bestaan. De kiesver- eeniging Vaderland en Oranje zal gewis haar bijzondere rede nen hebben, waarom zij Prof. Cock op nieuw aanbeval, gelijk onze openbare verantwoording het ondubbelzinnig blijk draagt, waarom wij het niet durfden en mogten doen. Ieder zij in zyn eigen gemoed overtuigddat hij rechtschapen handelt en zonder arg of list een gevoelen uitspreekt of een openbare daad verrigtdie hij onbeschroomd kan verantwoorden. Over de consciëntie kan geen mensch oordeelenen die weet goed te doen en het niet doetdien is het zonde, De aanbevolen kandidaten kunnen niet op eene lijn worden gesteldofschoon van hen kan gezegd worden dat hun maat schappelijk leven steeds was onbesmet. Van den heer van Heu- kelom zal ieder, die hem kent, de getuigenis moeten ge ven, dat hij i3 een bekwaam, zelfstandig, achtenswaardig lid der maatschappij- iemandzooals wij er onze stad velen toewenschen. IJverig en getrouw werkzaam in elke betrekking, die hij ten algemeenen beste bekleeddeis hij werkelijk een sieraad van elke Vereeuiging, waarvan hij lid is. Met zeldzame kennis en studie op het gebied der fabrieknijverheid verrijkt verdienen zijn beginselen op staatkundig en staathuishoudkun dig gebied een uitgebreider werkkring te vinden dan tot nog toe hem op het staatstooneel werd ingeruimd en zou hij zelfs in de vergaderzaal der hooge volksvertegenwoordiging een nut tige plaats beslaan. Uit volle overtuiging, op grond van eigen ervaring en onpartijdige waarnemingwordt hij gerustelijk aan de kiesgerechtigden aanbevolen. De door periodieke aftreding opengevallen plaats kan moeijelijk waardiger worden vervuld. Afgescheiden van den roem en den glans aan hun naam verbondenhebben de kandidatendie nog zijn aanbevolen alleen wat hen onderscheidt en op hun verkiezing van beslis- senden invloed kan wezen in hunne beginselen hunne talenten hun karakter, hun ijver en getrouwheid aan beginselendie zij bezitten en openbareu. De heer Luzac was door zijn vroe gere betrekking tot het provinciaal bestuur in de gelegenheid, om bekend te worden met provinciale toestanden, behoeften en belangen. De heer Tollens heeft meer ervaring op alge meen maatschappelijk gebied. Wie de meeste grondige kennis, zelfstandigheid van beginselen en karakter, vrijzinnigheid in de gunstige beteekenis van dat woordgeschiktheid en onbe schroomdheid om voor zijn gevoelen uittekomenzonder te hechten aan menschengunst of partijbelang, bezit, kan elk kiezer, wanneer hij wil, onderzoeken en beoordeelen. Mogt meer en meer uit de verkiezingen geweerd worden het begin sel om wat men pleegt te noemen Leidsche mediocriteiten en hunne eorypheën een plaats in raadzaal en bestuur te ver zekeren. Op de rondborstig ontwikkelde gronden worden uit dien hoofde als kandidaten voor de verkiezing van Dingsdag 13 Mei a. s., die van 's morgens 9 tot 's namiddags 5 uur duurt, voorgesteld en de eerste bijzonder aanbevolen, de Heeren: Z. M. de Koning heeft aan den Minister van Binnenl. Zaken 2000 gezonden als gift voor de ongelukkigen te En schedé en H. M. de Koningin 500. Wij vernemen uit de Arnhemsche Courant nog de vol gende bijzonderheden omtrent Enschedé: De brand begon 'smiddags te 12 uur en ten 6 uur de stad vernield. Telkens veranderde de wind van rigting.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1