Buitenlandsch Nieuws. gepleegd jegens een minderjarigen door een persoon met het opzigt over hen belast, veroordeeld tot een correctionele ge vangenisstraf van 4 jaren en geldboete van 150. Men verneemt, dat Mr. N. Servatius tegen 1 Julij a. s. zijn ontslag heeft gevraagd als procureur-generaal bij het Prov. Gerechtshof in Drenthe. De Gemeenteraad te 's Gravenhage heeft tot Curatoren van het gymnasium benoemd de heeren Vrolik, Delprat, de Greve, Kappeijne van de Coppello, Bakhuizen van den Brink en Borret. De Raad heeft, na langdurige beraadslagingen met 19 tegen 10 stemmeu aangenomen een voorstel van Burg en Weth., tot afkoop van het beweerd recht op de plaatsing van een stalletje en koekkisten op de openbare straat. Wijders heeft de Raad met algemeene stemmen aangeno men het praeadvijs van Burg. en Weth., om thans voor den tijd van 20 jaren aan C. Soetens vergunning te verleenen tot den aanleg van een railroute van 's Gravenhage naar Sche- veningen. Eindelijk is met 18 tegen 9 stemmen aangenomen het plan voor den aanleg van het Zuid-Oostelijk gedeelte der stad te genover den Zuidwal. Donderdag heeft te 's Hage de aanbesteding plaats ge had van het bouwen van een kerk voor de Oud-Gereformeer den aldaar in de Wagenstraat. Daarvoor waren zeven inschrij- vingsbilletten ingekomenwaarvan de minste inschrijver was de heer K. Kooij te Amsterdam, voor de som van 12,374. De overige inschrijvers waren de heeren Verstappen en C°. f 16,110; van Lith 15,300 Brunningh 14,651de Gebr. Schippers 14,548; Nater 14,500 en van Malsen 13,582 Zoo men verneemt is het verwarmingstoestel, dat in het departement van Koloniën geplaatst is geweest, van daarnaar het Invalidenhuis Bronbeek overgebragt. De heer Wierdsma, aannemer van publieke werken te Groningen en dezer dagen aldaar overledenheeft een som van f 40,000 aan het Groene Weeshuis gelegateerd. Te Middelburg leeft een familiebestaande uit vier zus ters, die te zamen 301 jaren tellen, waarvan de oudste de ouderdom van 79 en de jongste die van 70 jaren heeft bereikt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 73°, des avonds te 8 uur 60°, te 10 uur 56". Donderdag morgen te 5 uur 52°, te 8 uur 63°, te 12 uur 74°, 's namiddags te 2 uur 78°. te 4 uur 81°. De bisschop van Orleans heeft dezer dagen de geeste lijken van zijn diocese uitgenoodigd te bidden voor de afschaf fing der slavernij in de Vereenigde Staten. De bisschop her innert dat de Christelijke Kerk sedert hare stichting vreed zaam maar volhardend heeft gestreefd om de afschaffing der slavernij te bewerken; hij zegt verder: »Gij, die dag op dag de Kerk lastert, verneemt en onthoudt, dat al worden los bandigheid en hartstogtelijkheid door de kerk afgekeurd's men- schen vrijheid haar dierbaar is; want in Gods plan is de vrij heid het punt, waarvan alle deugd, alle zedelijke grootheid, alle beschaving en ontwikkeling uitgaan." Dit amendement heeft een scheuring in de Catholieke partij te weeg gebragt. Deze was namelijk tot heden Noord-Amerika geheel ongunstig gezindzoodat de legitimische bladen nu hoofdzakelijk trachten aantetoonendat het amendement de gemoederen omtrent het Noorden niet beter behoort te stem men daar het bekampen der slavernij slechts als een voor wendsel dient voor de regering dat aan Washington is gekozen. Als een merkwaardigheid wordt uit Engeland medege deeld, dat zich onder de vrijwilligers, die op Paaschmaandag aan de revue te Brighton deel namenzekere James Ander son bevond, die zijn 81ste jaar is ingetreden, reeds onder de vrijwilligers van 1803 gediend heeft, en ditmaal de ma noeuvres even rustig als de allerjongsten zijner wapenbroeders mede maakte. In de Vereenigde Staten gold tot nog toe als beginsel in belastingzakendat in de geldelijke behoeften van de eed- genootschappelijke regering met invoerrechten, in die van de regeringen der onderscheidene staten met hoofdelijke omslagen moest worden voorzien. Doch daar de oorlog tegen de confe deratie ontzettend groote uitgaven vereischt en voor de daarvoor opgenomen gelden rente moet worden betaald, terwijl de opbrengst der invoerrechten door de verflaauwing van het handelsverkeer afneemt, is men algemeen tot de overtuiging gekomen dat het heffen van nieuwe en zware belastingen onvermijdelijk wasen de Noord-Amerikaandie veelvuldige aanraking met den schat- tingbeurder onder de euvelen der oude wereld plagt te rekenen schijnt zich daaraan thans zelf te willen onderwerpen. Het hoofddenkbeeld van het nieuwe belastingstelsel is: voor de schatkist der Unie 3 pCt. te heften van het inkomen der particulieren en 3 pCt. van hunne verteringen en daarbij andere belastingen te voegen, strekkende om diegenen te treffenwelke geen vast inkomen hebben of welke hun geld niet verteren, maar daarmede zaken doen. Ingevolge dit beginsel zijn in de door het huis van afgevaardigden aangenomen bill onderscheiden belastingmiddelenvan directen en van indirecten aardver- eenigd; accijnsen, invoerrechten, zegelrechten, belastingen op vaste goederen en op het uitoefenen van bedrijven enz., een incometax en successierechten. Schier alle benoodigheden van het dagelijksche leven worden aan belasting onderworpen; de naamlijst er van beslaat in de Nieuw-Yorksche dagbladen 8 kolommen van zeer kleinen druk, en bevat bijkans 1100 klassen. Rentendividenden en alle dergelijke uitkeeringenwelke in de Yer.-Staten worden betaald, worden in den regel belast met 3 pCt.; wanneer zij door een burger, en met 5 pCt. wanneer zij door een buitenlander genoten worden. De Times meent dat dit onderscheid een onbillijkheid voor den buitenlander is. Het is de vraag, hoe dit nieuwe belastingstelsel werken zal. Dat de Amerikaan welke in der tijd tegen Engeland opgestaan is en een afzonderlijken staat heeft gevormd wegens een be lasting van 3 stuivers op hel pond theezich daaraan op den duur zal onderwerpen, wordt door de Times betwijfeld, daar gelaten nog dat het alles omvattende toezigt, hetwelk tot deszelfs toepassing zou vereischt wordenvoor de schatkist niet minder drukkend zou zijn dan voor de burgers. De heer Stevens, een lid van het huis van afgevaardigden der Unie en Voorzitter van deszelfs vaste commissie voor de finantieele aangelegenheden wier werk de belastingwet hoofd zakelijk is, voerde in de zitting van het huis van 8 dezer bij den afloop der beraadslagingen het woord tot verdediging der voordragt. Hij deed opmerken dat iemand, wiens bedrijf en bezittingen 600 dollars jaarlijksch inkomen of minder oplever den, daarvoor geen belasting zou hebben te betalen; dat de commissie zich ten doel gesteld had van de artikelen van weelde de grootste bijdragen voor de schatkist te heffen maar dat deze, bij voorbeeld de sterke dranken, tabak, nog, in vergelijking met Engeland, aan een ligte belasting onderworpen zouden zijn. Hij besloot aldus: Ik heb geen vreesdat het trouwe volk der vrije staten zich zal beklagen over eenigen last, welke moet worden opgelegd om -het gezag der Unie te handhaven, om het beginsel van zelfbeheer en de onvervreemdbare rechten van den mensch te verdedigen. Zoolang het geld eerlijkdoelmatig en zuinig wordt besteed, zal het volk niet weigeren te betalen. Terw^I de rijke uit zijn overvloed ruim zal moeten bijdragenmogen wij ons troosten met de gedachte dat aan den handwerks- en am bachtsman geen last is opgelegd. Het voedsel van den armen is onbelast geblevenen niemanddie van handenarbeid leeft zal door de bepalingen dezer wet worden getroffen." De heer Stevens erkende dat de opbrengst der nieuwe be lastingen in een land, hetwelk nog zoo weinig ervaring van belastingzaken had, moeijelijk te begrooten was, de raming er van benevens de opbrengst der invoerrechten op 163 mil- lioen dollars scheen hem voor het eerste jaar te hoog, voor het vervolg te laag. Hij meende dat deze som ruim toereikend zou zijn om in de behoeften der schatkist te voorzienindien de oorlog niet lang aanhield; doch indien dit het geval was, zou het zijns oordeels noodig zijn nog meer belastingen aan het volk opteleggen. Hij vleide zich echter met de hoop, dat de oorlog spoedig met de volkomene zege de Unie zou afloopen en dat de be zittingen der opstandelingen alsdan zouden worden verbeurd verklaard om de oorlogskosten goed te maken in welk geval

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2