N°. 671. Vrijdag 2 Mei. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. nr, DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nem- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 in. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 'smorgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur'; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Ruwiel J. C. P. baron van Reedej tot ter Aa, tevens van Loenen en Loenersloot, en der gemeente Breukelen c. a. G. D. During. Z. M. heeft ook%den heer J. W. van den Kerkhove beeldhouwer te Brussel, tot ridder der orde van de Eikenkroon benoemd. Maandag morgen te half tien ure heeft Z. M. Zwolle ver laten en is naar de Dedemsvaart gereden. De Commissaris des Konings en HH. Gedep. Staten vergezelden Z. M. De eere- wacht deed Z. M. uitgeleide tot aan de grens der gemeente, waarna de leden zich naar de Agnietenberg begaven ten einde een dejeuner te gebruiken aldaar was de burgemeester dier gemeente, die namens Z. M. dank betuigde aan de leden der eerewacht voor de gepresenteerde diensten. Z. M. heeft aan den Burgemeester van Zwolle een gift van duizend gulden voor de algemeene armen ter hand ge steld en is langs de Dedemsvaart, de Ommerschans en over Hancate 's namiddags te Nijverdal aangekomen waar Z. M. intrek nam in het gebouw der Nederlandsche Handelmaat schappij bewoond door den agent, tevens burgemeester, de heer Campbell. De heer van Bosse, directeur der maatschap pij, ontving Z. M. aldaar, en te 6 uur nam Z. M. deel aan het diner, waartoe ook de heeren Salomonson en van Heel waren genoodigd. 's Avonds werd een gazilluminatie aan de Koninklijke stoomweverij ontstoken. Dingsdag morgen bezocht Z. M. deze fabriek en de stoombleekerijaan genoemde heer toebehoorende. Te 12 ure reisde Z. M. over Rijssen naar Twickelo, en over nachtte aldaar op het kasteel van den baron van Heeckeren. Aan de Dedemsvaart door Gedeputeerde Staten van Drenthe opgewacht, begaf Z. M. zich in een boot naar de Veenderijen ten einde het turftrappen en andere werkzaamheden aldaar in oogenschouw te nemen. Te 12 ure gebruikte Z. M. een dé jeuner ten huize van den heer Dozy, terwijl het muziekcorps van het instructie-bataillon uit Kampen aldaar verschillende muziekstukken uitvoerde. Te 2 ure van daar vertrekkende, reed Z. M stapvoets langs Ommerschans en Ommen, begeleid door een eerewacht van jeugdige landlieden, eigenaardig uitgedoscht. Na afloop van het diner wandelde Z. M. heen en weder oin de prachtige illuminatie te zien. Voorbij het hek der ka toenfabriek komende, knoopte Z. M. een kort gesprek aan met den poortier, wiens borst met onderscheidene eereteekens prijkte. Wegens die belangstelling geraakten al de daar om- heeustaande arbeiders in vervoering, en dat sloeg over op eenige jongelingen en meisjes, die hand aan hand een kring om Z. M. formeerden en zingende en dansende zich verheug den hoe de Koning lachte en er schik in had De oud-veldwachter van der Wold, uit de gemeente Nieuwleusdenhad zich ook naar de Dedemsvaart begeven ten einde aan den Hulst ook aan Z. M. een morgengroet te brengen. Dat genoegen viel hem ook te beurtdo„ch bij het naar huis wandelen, kwam hij te strompelen en viel op den weg neder; ditmaal echter om niet weder optestaan; hij was onmiddelijk na die val een lijk. De Minister van Oorlog heeft zich naar Schoonhoven en naar Heusden begeventen einde gelegenheid te zoeken tot vestiging van een instructie-bataillon voor het wapen der artillerie. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Za ken zal op Zaturdag 3 Mei a. s. geen plaats hebben. De Commissaris des Konings dezer provinciede heer Mr. Loudon zal aanstaande Zaturdag de stad Rotterdam een bezoek brengen. Naar men verneemt zal het Japansch gezantschap ge durende hun verblijf in de residentie het hotel de Bellevue betrekken. Wij vernemen met genoegen dat de heer S. J. van den Bergh te 's Hage door Z. M. den Koning der Belgen benoemd is tot ridder der Leopolds-orde. Aanstaanden Zondag zal bij gunstig weder door het muziekkorps van het regement grenadiers en jagers tot opening van het saisoen in de societeits-tent in het Bosch muziek worden uitgevoerd. Bij arrest van den Hoogen Raad van Woensdag is ver worpen het beroep in cassatie van G. Kroeze, bij arrest van het Hof in Zeelandwegens vergrijp tegen de zedelijkheid

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1