N°. 667. Maandag 28 April. A". Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu? welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusl igtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23 over Marseille 9 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag tc 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriey dagelijks van 10— 2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens vau 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Vrijdag morgen heeft Z. M. te Zwolle audiëntie verleend aan particulieren van 10 tot 1 uur en vervolgens een bezoek gebragt aan de in aanbouw zijnde burgerschool, de aangelegde nieuwe plantage en het Pavilion van HD. Commissaris in die provincie. Te 5 ure nam Z. M. deel aan een diner van 60 couvertsdoor den gemeenteraad aangeboden en 's avonds te 11 ure aan het bal, dat te 9 ure was aangevangen. Bij het bezoek der armeninrigting te Zwolle, waaraan bewaar-, zang-, naai-, brei- en leerscholen verbonden zijn, werd aan Z. M. op zijn verlangen inzage gegeven van de schriften. //Ja maar, dat zijn zeker schriften van de beste en meer gevorderden," zeide Z. M., //maar laat me nu ook eens een paar zien van de minder en van de minst mooijen." Na dat hieraan voldaan was, maakte Z. M. een vergelijking tus- schen de methoden om op en zonder lijnen te leeren schrijven. Maar nu werd Z. M. ook verzocht zijn eigenhandig schrift tot een gedachtenis op de school te willen achterlaten en aan dien wensch werd voldaan toen Z. M. zijn handteekening plaatste in een boek, dat ook de handteekening van Koning Willem II bevatte. Maandag 28 April vertrekt Z. M. naar de Dedemsvaart langs de vaart tot de Balkbrug, de OmmerschausOmmen naar Hankate. Hier wordt Z. M. door het gemeentebestuur van Hellendoom gecomplimenteerd om vervolgens tot Nijver- dal te reizenwaar de Koning gebruik zal maken van het aanbod der Nederlandsche handel-maatschappijom in de wo ning van haren agent nachtverblijf te houden. Dingsdag vertrekt de Koning over Rijssen Enter en Goor naar Delden. Z. M. ^zal ongeveer te vijf ure in de gemeente Stad Delden aaukomen en na door het bestuur op de grens dier gemeente opgewacht en verwelkomd te zijn, zich, door een eerewacht te paard begeleid naar Twikkelo begeven heb bende HD. het door den heer baron van Heeckeren van Was senaar aangeboden verblijf gelieven aantehemen. Woensdag 30 April zal Z. M. een bezoek brengen aan Al melo. Z. M. keert des avonds naar Twikkelo terug. Den volgenden dag (Donderdag) vertrekt de Koning van Twikkelo naar Hengelo. Na een bezoek aan de fabriek van de heeren C. T. Stork en Comp. hervat Z. M. zijn togt naar Oldenzaal. Na de bezigtiging der gebouwde stoomspinnerij van de heeren Gelderman, Stork en Eckhout aanvaardt de Koning de reis naar Enschedé. Z. M. zal aldaar een of meer fabrie ken bezigtigen en daarna een door den raad van Enschedé aangeboden déjeuner gelieven te gebruiken. Na afloop daarvan keert de Koning over Hengelo naar Twikkelo terug. Z. M. zal Vrijdag 2 Mei des morgens te 9 ure het kasteel Twikkelo verlatenvertrekkende over Goor naar Deventer. De gemeenteraad te Goor zal den Koning op het raadhuis be groeten. Daarna vertrekt HD. over Markelo en Holten naar Deventer. H. M. de Koningin is Donderdag avond te 8 ure te Parijs aangekomen en door Keizer Napoleon aan het spoor wegstation ontvangen, nadat het personeel der Nederlandsche ambassade te Parijs H. M. aan de grenzen reeds had begroet. Heden Zaturdag zóu de Keizer ter eere van de Koningin een groot diner geven en Maandag avond zal H. M. in gezelschap van den Keizer en de Keizerin een voorstelling in de opera bijwonen. Men verzekert dat de interpellatie van den heer Wint- gens aan den Minister van Koloniënover het Koninklijk besluit van 12 Maart jl., betrekkelijk de Delftsche academie, aanstaanden Dingdag zal plaats hebben. Donderdag 11. is bij het Provinciaal Gerechtshof in Noord- Brabant een aanvang gemaakt met de behandeling der zaak van den hypotheekbewaardervroeger te 's Hertogenbosch laatst te Amsterdam. De voorlezing der acte van beschuldiging' heeft een uur geduurd; zij bevat gewigtige bezwaren waar van wij de voornaamste later zullen mededeelen. Het getuigenver hoor is dien dag afgeloopenterwijl Vrijdag het Openbaar Minislerie zijn requisitoir zou nemen en ontwikkelen. Men verhaalt dat in de vorige week te Vreeland een heer in hoogen ouderdom is overleden, die met zijn zoon en dochter aldaar een buitenplaats bewoonde. Daar hij echter in zijn familiegraf te Amsterdam wenschte bijgezet te worden, kleedde men zijn lijk aan, gelijk bij zijn leven, met hoed, rok broeklaarzen enz., terwijl een stevige plank achter zijn rug werd gevoegdopdat hij van positie niet kon veranderen. Zoo plaatste men de doode in een vigilante tegenover zijn naastbestaanden en reed het lijk naar Amsterdam. Het in huur nemen van het huis Zwanenburg met aan-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1