N°. 666. Zaturdag 26 April. Binneiilandscli Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12* Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 ra. Naar Gaar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 8 m.; .4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 8 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; r Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u., 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u.45 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille 9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Siugel,'s morgeus van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woeusdag eu Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van de Eiken kroon de heer I. Wolbers, schrijver der geschiedenis van Suriname en van onderscheidene geschriften over de emancipatie der slaven. Z. M. heeft den kapt. J. H. Boombergen van het 3de regt. inf., tijdelijk gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot, op zijn aanvrage op pensioen gesteld en benoemd tot kapt. 3de kl. bij het 6de regt. inf. den lsten luit. R. J. L van der Poel, van het 5de regt. infanterie. Z. M. de Koning heeft aan ieder zijner ordonnansoffi cieren een gouden anker-horologie geschonken. De serenade, W oensdag avond aan Z. M. te Zwolle ge- bragt door de Vereeniging van fabriek- en handwerksnijver heid, werd door een ontzettende volksmenigte bijgewoond. De banier der afdeeling werd gedragen door den heer Ant. van Laer, terwijl het bestuur, de leden en de donateurs der Ver eeniging deelnamen aan den feestelijken optogt. Onder de leiding van den verdienstelijken directeur Carl Raif voerde het Stedelijk muziekcorps de volgende muziekstukken uital3: Marche triomphale van Carl Raif, Potpourri uit de Favorite eu Aria uit de Stabat Mater. Donderdag heeft Z. M. de ijzergieterijen van de HH. Wispelwey, lielmich en Schaep- man, benevens de Sladsarmeninrigting en het museum van Naturalien bezocht. Naar men verneemt heeft Z. Exc. de Minister van Finantien, terugkomende op een vroegere beschikking bepaald dat de ambtenaren van zijn departement gehouden zijn in de zomermaanden ten 9 en in de wintermaanden te 9| uur in hun bureaux tegenwoordig te zijn. Dingsdag werd voor het Prov. Gerechtshof te Utrecht (met gesloten deuren) behandeld de zaak van J. A. B., oud 16 jaren, A. G. B., oud 14 jaren en F. O., oud 11 jaren, allen wonende te Maarsseveenbeschuldigd van feitelijkheid tegeu de eerbaarheid van een meisje, beneden de volle 15 jaren, met gewelddadigheid uitgevoerd door meer dan een persoon. Het O. M. requireerde schuldigverklaring, ingevolge het slot van de acte van beschuldiging, en veroordeeling, wat den eersten betreft tot een correctionele gevangenisstraf voor den tijd van één jaar minstens, en wat betreft de tweede en derde beschuldigdengevangenzetting in een verbeterhuis gedurende den tijd van 10 tot 20 jaren. Naar men verzekert zou Z. M. dezer dagen een besluit genomen hebben waarbij de beide departementen voor de Eere diensten met 1 Julij aanstaande zouden worden opgeheven. Het beheer van de zaken der Eerediensten zou aan twee af zonderlijke afdeelingen worden opgedragen, die intusschen in dezelfde gebouwen, waar de tegenwoordige departementen zijn zouden gevestigd worden. Aan het hoofd van elke afdeeling zou worden geplaatst een administrateur, die onder den ver antwoordelijken Minister staan zou; als die voor de zaken der Hervormde Eeredienst enz. onder den Minister van Justitie eu die voor de zaken der R. Kath. Eeredienst onder den Mi nister van Buitenl. Zaken. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft Dr. W. N. Gun ning benoemd tot uitwonend geneesheer in het Buiten-Gasthuis. Door de commissie van aanbouw van arbeiderswoningen in de residentie heeft een aanbesteding plaats gehad van het bouwen van achttien zoodanige woningen, in de Java-straat te 's Hage', waarvan aannemers zijn geworden de gebr. Schip pers aldaar, voor de som van 15,170. Omtrent het ontvlugten der misdadigers uit Zwolle, wordt berigt Den eersten dag hebben de vlugtelingen zich schuil gehou den op de Meele, kort bij de Ligtmis. Tusschen licht en donker zijn zij daar de brug gepasseerd. Achtervolgd wor dende, zijn zij ontsnapt in het Ronveensche veld, met ach terlating hunner klompen. Zaturdag jl. heeft de officier met den rijksveldwachter zich naar dat terrein begeven maar zij hebben daar geen spoor meer van hen kunnen ontdekken. Er zijn sedert 4 beambten uit Zwolle tot adsistentie te Stap horst gestationneerd. Met de rijksveldwacht en de gemeente ambtenaren gaan zij gewapend surveilleren bij dag en bij nacht. Jan Dijk moet de beide Steenwijken al dadelijk bij Zwolle verlaten hebbenkoers zettende naar liet Ambt Delden. Struik en Groen houden zich thans vermoedelijk in de om streken van Steen wijk op. Volgens gerucht, wordt den aan wijzer 5 beloofd en den opbrenger f 10. Naar men verneemt heeft de te Winschoten gevestigde Kamer van Koophandel en Fabrieken zich bij adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend, verzoekendedat

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1