N°. 665. Vrijdag 25 April. A°. 18 DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu- .welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u>, de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; r Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u.45 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittino-en van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 10— 2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 anr. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Een nieuw ministerie. {Slot). Op de voltalligheid van het Ministerie Thorbecke hebben we gewachtom een slotwoord te geven op onze artikelen be trekkelijk een nieuw Ministerie. - 't Is bij ons uitgemaakt, dat in welke handen de verschillende portefeuilles gekomen zijn een Ministerie Thorbecke is opgetreden en onze eischen ten aanzien van de beginselen en verrigtingen geêvenredigd zijn aan de waarde, die wij aan zulk een Ministerie toekennen. Die eischen» zijn niet gering, veel meer en grooter dan die we aan een Minister van een andere rigting zouden doenvooral nu de constitutionele partij weder aan het bewind geraakt isdie in de laatste jaren tegen elke rigting zich moest stellenwaar van de kleur of twijfelachtig of in tegenstelling van de hare moest heeten. De dagbladen, die een Ministerie Thorbecke hulde toebrengen, zijn niet het minst kenbaar aan de hooge eischendie zij voor zulk een nieuw opgetreden Bewind stel len en zonder zich tot buitensporige verwachtingen te laten verleidenzijn zij evenmin geneigdom dat kabinet blinde lings te vertrouwen of verschoonbare redenen te zoeken, die niet strooken met de billijke eischen, die zij aan een minder krachtig Ministerie deden. Dit kabinet zal het ondervinden dat zij, die tot de constitutionele partij jaar en dag behoor den niet zoo gemakkelijk zijn te bevredigen en nu ook maat regelen en wetsvoorstellen te gemoet ziendie ook den tegen standers de overtuiging huns ondanks gevendat zij veel vér mogen, veel willen en bovendien veel kunnen en zullen in het belang van Koning en Natie. De waarde onzer grondwet tige instellingen, zoowel als de deugdelijkheid der vrijzinnige begrippen, hangt innig zamen met de handelingen van een ministerie Thorbecke. Zoo liefde verandert in haat, zij "is dan gewis den duivel te kwaad. Die gaarne een Ministerie Thor becke zagen optreden deden dat omdat zij wenschen een kloek en vroed, een krachtig en (jverig Bewind, wat we in delaatste negen jaren misten. Garibaldi ontving onlangs een deputatie van de algemeene vereeniging van werklieden te Milaan die hem de hulde dier vereeniging kwam aanbieden. Hij hield tot die deputatie een toespraak, waarin o. a. het volgende voorkwam: //Zij, die gelooven ons land een reactionnaire beweging te kunnen doen aannemen en het onder het oude régime te kunnen terug brengen bedriegen zich zeer. Wij zijn veel sterker dan zij meenen, wij hebben het volk voor ons. In weerwil van de noodlottige gevolgen eener leenroerige politiek, die het land onwaardig is, en in weerwil van alles wat die massa van dienarendeze monsterachtige en anti-nationale politiek on dersteunendezegt, wil Italië, moet Italië bestaan. Wat mij aangaatik dank de werklieden en het Italiaansche volk voor het vertrouwendat zij in mij gesteld hebbendoch het land verkeert in dwalingwanneer het meent zich slechts op één persoon te moeten verlaten. Het moet voor alles vertrouwen in zichzelf thebben en men moet niet gelooven datzoo de Voorzienigheid een arm man zoo als ik ben heeft verkozen, om een weinig goeds tot stand te brengen, er niet nog vele anderen zouden zijn, die in staat zijn hetzelfde en zelfs meer te verrigten dan ik. Zoekt dus eens voor altijd onder de dapperen die mij gevolgd zijn- gij zult er honderden vinden in staat, om mij volledig te vervangen, indien gij mij eens mogt missen. Wij zijn allen sterfelijk en te eeniger tijd kan ik door een vijandelijken kogel vallen. Denkt er aandat wij slechts 1000 man sterk waren toen wij ons werk begonnen zijn, en dat duizenden niet geaarzeld hebben ons te volgen." Hij raadde om zich als één man om Victor Emanuel te scharenmaar voegde er bijdat de Koning ongelukkiglijk een slechte lucht inademtde schuld van een bedorven atmos feer die hem omringt, zoodat het te hopen was, dat hij eerlang daaraan moge ontkomen. //Hij heeft veel gedaandat is waar, doch het is tevens waar, dat hij niet al het goede gedaan heeft, dat hij had kunnen doen. Hij kan nog meer doen en daarom zal hij ook meer doen." Dat woord van Garibaldi is in meerdere of mindere mate ook van toepassing op Nederlandop de kracht van een be-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1