ZAKGVEREEIUIGIflG. Advertentiën. HOOGHEEMRAADSCHAP Prospectus van eene Serie M. HENR. PIMENTEL EN J. R. F. NIEVERGELD nijverheid begeven en bet museum Campana bezocht; ook het Panorama werd door hen bezigtigd. Zij hebben zich daarna begeven naar de fabriek van de HH. Cail en C°. Des avonds ontvingen zij eenige leden van het corps diplomatique. Zatür- dag hebben zij de keizerlijke drukkerij bezocht, waar de di recteur Anselme Petetin hun een papier overhandigde, dat ter herinnering aan hun bezoek in de Fransche en Japansche talen in hun tegenwoordigheid werd gedrukt. Nadat zij de inrig- ting in alle bijzonderheden hadden bezigtigd, genoten zij bij den directeur eenige ververschingen. het afstammelingen zijn valt Chinesche visschers, die, in de golf van Carpentaria gelandzich met de oorspronkelijke bewoners hebben vermengden zoo deze vreemde rarieteit hebben doen ontstaan. Dr. Robertson zal de zaak verder on derzoeken. OFFICIEEL IÏIEUW8. van Verzameling van leer- en handboekjes, ten gebrolke op Industrie-, Ambachts-, Handels-, Teekenscholen en andere Inrig- tlngen van middelbaar en Lager onderwijs, ONDER REDACTIE VAN GRONDBEGINSELEN DER ALGEBRA, Men kan verzekeren, dat het Japansche gezantschap zich wel voorstelt zijn vroeger reisplan te verwezenlijken en ook Nederland te bezoeken. Die gezanten hebben dan ook aan het Fransche gouvernement medegedeeld, dat zij voor nemens zijn eerst tegen den aanstaanden winter aan boord van het Fransche vaartuig te gaandat hen naar hun vader land zal terugvoeren. De beroemde Algerijnsche leeuwenjager Chassaing velde in den nacht van 15 op 16 Maart in de omstreken van Batna twee leeuwen en twee leeuwinnenen liet het vleesch dezer dieren onder een 120 man sterke compagnie Zouaven verdee- lenten einde hen in staat te stellen den verjaardag van den Keizerlijken Prins van Frankrijk onder het genot van dien vreemdsoortigen vleeschmaaltijd vrolijk te vieren. Onlangs heeft men nabij Boston een Iersche vrouw, genaamd Sarah-Mac-Clock op een zonderlinge wijze dood ge vonden. De ongelukkige lag op hare knieën voor haar bed, de beide armen uitgestrekt onder het' beddegoed en een paar denharen matras. Naast haar lagen vier bankbillettenen in een portefeuille onder de bedlagen een som van 12 dollars insgelijks in papier. Het is waarschijnlijk dat deze vrouw, wier man in het leger is, en die geheel alleen in een afgelegen huisje woonde, de vier bankbilletten in de portefeuille heeft willen wegbergenwaartoe zij het bed met beide handen heeft opgeligt. Door de zwaarte is de geheele bedtoestel haar op de handen gevallen zonder dat zij de magt had ze terug te trekken. De dood der vrouw moet vreesselijk geweest zijn, daar zij niet eenige verwonding had, en bijgevolg van hon ger is omgekomen. Berigten uit Australië meldendat daar een menschen- ras ontdekt is, in een opzigt op vreemde wijze van alle overige menschen onderscheiden. Zij hebben volstrekt geen haar op het ligchaamhun hoofden zijn zoo glad als een billard-bal. Reeds voor eenige jaren heeft men daarvan gehoord, maar er altijd aan getwijfeld. 18 Februarij 11. echter bragt de heer Kay, die de Balonne-rivier bezocht had, van daar een dezer lieden mede, een jongeling van 16 a 17 jaar. Zijn geheel uiterlijk kenschetst den Mongoolen men vermoedt nudat Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Don derdag den 24sten April 1862, des namiddags te 2 ure. Onderwerpen: 1°. Benoeming van 2 leden voor het stem bureau bij de aanstaande verkiezing van twee leden voor de Provinciale Staten. - 2°. Benoeming van een lid voor de com missie van Fabricage. - 3°. Benoeming van 3 leden in de plaatselijke commissie van geneeskundig toevoorzigt, bij pe riodieke aftreding. - 4°. Voordragt omtrent het gedrukt ver slag van de zittingen van den Gemeenteraad. - 5°. Request van A. W. Sythoff, ter bekoming eener geschikte plaats in de Raadzaal, tot het maken van aanteekeningen ten behoeve van het publiek. - 6°. Voordragt tot het in gebruik geven van grond langs het Haarlemmer trekpad. - 7°. Voordragt tot verpachting van gras-gewas langs hetzelfde jaagpad. - 8°. Verzoek van Diakenen der Nederduitsch Hervormde se- meente, tot het in gebruik houden van het school-locaal op de Haarlemmerstraat. - 9°. Adres van C. Struyk Bevel, ijker van het botervaatwerktot het bekomen van bezoldiging tot dekking van uitgaven en tegemoetkoming in geleden verlies. 10°. Voordragt betreffende het wegnemen van bezwaren, tot den gereeden toegang naar de Borstelbrug. - 11°. Adres van P. van Vliet te Oudshoorn om tegemoetkoming. - Adres van W. C. Chimaer van Oudendorptot uitbreiding van den aan hem in gebruik verleenden grond. - 13°. Adres van E. J. Hoos, tot het in eigendom bekomen van gemeentegrond en wel de Smidspoort gelegen aan de Westhavenstraat. - 14°. Adres van Weyland en de Fremery, ter bekoming van gemeente grond. - 15a. Adres van de Heyder en C°. tot afkoop van recognitiën. - 16°. Voorstel van het raadslid Mr. N. Sikkel Groos, betreffende de ter bewoning ongeschikte huizen, met rapporten. 17°. Rekeningen over 1861, van: a, de Stads-bank van Leening; b. de plaatselijke Schoolcommissie; c. de ge zondheidscommissie. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten ter voldoening aan art. 228 der Wet van 29 Junij 1851 (Stbl. N°. 85), dat alle pretensien over het jaar 1861, ten laste der gemeente, voor of op den laatsten Junij dezes jaars moe ten worden ingeleverd en dat de vorderingenwelke niet bin nen den genoemden termijn ingediend zijnvoor verjaard en vernietigd zullen worden gehouden. LAATSTE REPETITIE voor Koor en Orehest op Vrijdag 25 April. A. J. WETRENS. RX«FTCJL.iaLrVX». De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van het Hoogheemraadschap, dat er op Vrij dag 25 April aanst. in het Gemeenlands- huis te Leiden des voormiddags ten 10 ure, eene Vereenigde Vergadering zal wor den gehouden. De Dijkgraaf, H. C. J. HOOG. Bij den Uitgever C. L. BRINKMAN, te Amsterdam, Hartenstraat, LL 931, en in alle Boekwinkels is gratis verkrijgbaar: INDUSTRIE-BOEKJES. en met medewerking van onderscheidene Vaderlandsche Geleerden. Het eerste Stuk ziet reeds het licht, onder den titelj: naar het stelsel van Th. TATEgewijzigd ten dienste van Industrie-Scholen en andere Inrigtingen van Middelbaar Onderwijs, door m. henr. pimentel, 122 Bladz. 75 Cent. Bij 12 Exemplaren a 65 Cent elk. Voor de geheele Serie van 12 Stukjes inteekenende, wordt de prijs van elk Stukje mede 10 Cent goedkooper dan bij enkele Exemplaren. Het tweede Stukje: Beginselen der Telegrafiemet een aantal keurige Houtgravuren, en het derde Stukje Beginselen der Anorganische Scheikunde zijn reeds ter perse.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3