N°. 664. Donderdag 24 April. A". 4862 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DA6BLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën.- 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 5S m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 ra. bfaar Hair lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. S m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 5 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; v Amsterdam 8eerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 's middags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23 over Marseille 9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag ts 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10— 2 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der Iu- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9'1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8-4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den baron Sloet van de Beelegouverneur generaal van Neêrl. Indie, benoemd tot ridder-grootkruis der orde van de Eikenkroon] voorts aan den kapt. der infanterie van het Indische leger M. Baak en aan Mr. I. G. de Groot Schimmel als burgemeester der gemeente Werkendam eervol ontslag verleend. Bij het verlaten van het kerkgebouw, waar HH. MM. de Ko ning en de Koningin, benevens HH. KK. HH. de Prins van Oranje en Prins Frederik aan het avondmaal op eersten Paaschdag hadden deelgenomenoverhandigde een vrouw met een kind op den arm knielende aan Z. M. een adres, hetwelk een ver zoek om gratie voor haar gedetineerden echtgenoot bevatte. Z. M. nam dat geschrift met de meeste welwillendheid van de ongelukkige aan. HH. MM. de Koning en Koningin zijn heden morgen te zeven ure met een extra-spoortrein uit de residentie ver trokken. Z. M. zal zich vervolgens over het Loo naar Zwolle begeventerwijl H. M. de reis naar Parijs zal voortzetten. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft HH. MM. tot aan het station uitgeleide gedaan. Uit Dordrecht schrijft men: Er is alhier berigt ontvan gen dat Z. M. de Koning en Z. K. H. de prins van Oranje de plegtige onthulling van het standbeeld van Ary Scheffer» op 8 Mei aanstaande, niet zullen bijwonen. De Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland heeft de uitnoodi- ging, om het feest met zijn tegenwoordigheid te vereeren, aangenomen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft gemeld, dat hij overkropt is van bezigheden, maar dat, indien Ttijn werk hem dit maar eenigzins mogelijk maakthij toch bij die plegtigheid hoopt tegenwobrdig te zijn. Zoo als men weet worden de werkzaamheden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal morgenDonderdagte een ure hervat. De Baron van Brienen van de Groote Lindt, commis saris voor het Koningrijk der Nederlanden bij de algemeene tentoonstollingis dezer dagen naar Londen vertrokken. De Baron zal gedurende de tentoonstelling het Claridge Hotel betrekken. Yoor de werklieden der fabriek van de gebroeders Horrix te 's Hage is reeds een bedrag van 3069,29 in giften ont vangen waaronder een van 1500 van Z. M. de Koning. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera les Huguenots. Uit Utrecht schrijft men Onze uitstekende beoefenaar der Indische talen en littera tuur, Dr. J. H. C. Kern, dien men met reden vreesde dat ons Vaderland verlaten zou om een eervolle, hem aangebodene betrekking te Oxford te aanvaarden, zal voor Nederland be houden blijven. Met zekerheid kunnen wij meldendat deze geleerde weldra zal geroepen worden om de plaats intenemen in de litterarische faculteit der Leidsche Hoogeschoolopen gevallen door den dood van Professor Juynboll; ook moet Dr. Kern zich reeds bereid hebben verklaard, die roepstem optevolgen. Er is aanvrage aan het gemeentebestuur van Enschedé gedaan om een stuk gronds tot plaatsing der Twentsche in dustrie- en handelsschool. Die inrigting zal tot het middel baar onderwijs behooren en zich bepalen tot de volgende vakken: reken-, stel- en meetkunde, theoretische en toege paste werktuigkunde, benevens de kennis der werktuigen, na tuur- en scheikunde, met hare toepassing op de nijverheid, beginselen der delfstof-, aard-, plant- en dierkunde, wis- en natuurkundige aardrijksbeschrijving, benevens de beginselen der sterrekunde, technologie, warenkennis, boekhouden en handelswetenschappen grondbeginselen der staathuishoudkunde, algemeene en vaderlandsche geschiedenis, volkenkunde en de nieuwe politieke aardrijkskunde; hand-, rechtlijnig- en ma chine-teekenen, boetseren, schoonschrijven, Nederlandsche HoogduitscheEngelsche en Fransche taal- en letterkunde. Het leergeld is 70. De cursus wordt bepaald op 5 jaren en de school is in 5 klassen verdeeld. Om als leerling der laagste klasse te worden aangenomen, moet men goed kunnen lezen en schrijven, de gronden der Nederlandsche taal kennen niet onervaren zijn in de aaidrijkskunde en geschiedenis en ook vlug kunnen rekenen. Een collegie van curatoren heeft het opperbestuur aanvaard. Van deze inrigting wordt veel goeds verwacht. In de vorige week heeft er weder een diefstal van 8 bladen koper op 'sRijks werf te Willemsoord plaats gehad,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1