TE HUUR Advertentiën. Prospectus van eene Serie M. HENR. PIMENTEL en J. R. F. NIEVERGELD OFFICIEEL NIEUWS. Verzameling Tan leer- en handboekjes, ten gebrnlke op Industrie-, Ambachts-, Handels-, Teekenscholen en andere Inrlg- tln gen Tan middelbaar en Lager onderwijs, ONDER REDACTIE VAN grondbeginselen der algabra, ringenwaardoor zij te weten kwamdat men haar echtgenoot den vorigen dag met zijn vriend G., die in dezelfde buurt woonde, had gezien. Zij vervoegde zich alzoo tot dezen, maar vond daar dezelfde ongerustheid als bij haar. G., den vorigen dag uitgegaan, was ook nog niet teruggekeerd. Men vervolgde dus van weerszijden het onderzoek, zonder iets te ontdekken; de eene dag voor de andere dag na vervliegt, zonder dat iemand eenig narigt omtrent de verdwenen mannen kan geven, en de Morguedie men ook herhaaldelijk is gaan bezoeken geeft evenmin eenig licht. In het begin dezer week, half krankzinnig van het zoeken en denken, kwam een der naast- bestaanden op de gedachte, om eens te gaan zien naar een optrekje, dat de heer B. te Montreuil had laten zetten en dat den 8sten April gereed zou zijn. Men begaf zich er heen, doch daar men den sleutel niet hadmoest men over den muur klimmen om in het huisje,,te geraken, en daar vond men de lijken van twee mannende een zittende met het hoofd voorover op een tafel en de andere liggende op den grondde handen uitgestrekt als of hij moeite had gedaan optestaan. Men kan zich de ontroering verbeelden bij het aanschouwen van zulk eeD tafereel. Overblijfsels van verschil lende gerechten, glazen en flesschen toonden aan, dat de beide vrienden aan het dineren warentoen de dood hen is overvallen, en een fornuis geplaatst in het midden van het vertrekje met nog eenige stukken houtskool, water enz. deden vermoeden, dat zij koffij hadden gezet, doch door de houts kolendamp waren gestikt. Het is genoeg gezegddat zij reeds blijkbaar 12 dagen dood waren, om een idéé te kunnen vormen van den toestand waarin de beide lijken zich reeds bevonden. Een jongmensch, genaamd Jules P., zoon van een ma kelaar te Parijs, wandelde onlangs, een cigaar rookende, langs de Boulevards, toen hij twee dames van zijn kennis ontmoette en met wien hij in gesprek raakte. Uit beleefdheid voor die dames had hij zijn cigaar laten uitgaan. Na ze verlaten te hebben, hervatte hij zijn wandeling, en een heer tegemoet komende die rookte, vroeg hij zijn cigaar te mogen aanste ken. Toen zij de cigaren bij elkander bragten, vloog een branden stukje tabak van de cigaar in het oog van Jules P., hetgeen hem dadelijk zulk een hevige pijn veroorzaakte, dat hij het uitschreeuwde. Men bragt hem in een nabij gelegen buis, alwaar men hem de eerste zorgen verleende, zonder dat er eenige verlichting van pijn ontstond. Men zond om zijn ouders, die hem mede naar huis namen. Een geneesheer, bij hem geroepen, verklaarde dat het rechter oog verloren was, en dat het meer dan te vreezen was dat een sympathique ont steking van het linker oog, insgelijks tot het verlies van dat orgaan zou leiden. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDon derdag 17 April 1862, 's namiddags te 2 ure. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. - 2*. Benoeming van 2 leden der Com missie van Finantientot het nazien der rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en van het Werkhuis. - 3°. Benoeming van een hulponderwijzeres aan de openbare schooU voor meer J uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse voor meisjes. - 4°. Benoeming van een hulponderwijzer aan de openbare jchool voor gelijk onderwijs voor jongens. - 5*. Benoeming van 2 ambtenaren bij de plaatselijke belastingen. - 6°. Staten van af- en overschrijving op de gemeentebegroo- ting van 1861. - 7®. Staten van af- en overschrijving, dienst 1861, van: a. het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis; b. het Boomsch-Cath. Wees- en Oudeliedenhuis; c. de Boomsch- Catholieke Armen. - 8°. Plans en voorwaarden van de navol gende fabricagewerkenalsa. de vernieuwing der Hooge- woerdsbrug, met voordragt; b. de vernieuwing der brug over de Oude Heerengracht, met voordragt; c. de vernieuwing van den gemetselden wal aan de Kleine Aardappelenmarkt; d. de leverantie van een straatmakersschuit. - 9°. Voordragt aan gaande het Stedelijk Ziekenhuis. - 10*. Voordragt tot onder- handsche verhuring van het huis aan de Wittepoort, Wijk I, N°. 109. - 11°. Voordragt omtrent het gedrukt verslag van de zittingen dezer vergadering. - 12°. Bequest van A. W. Syt- hoff, ter bekoming van een voegzame plaats in de Baadzaal voor een geschikt persoon van zijnentwege, ten einde van het verhandelde in de zittingen van den Baad aanteekening te houden ten behoeve van het publiek. Aan Burgemeester en Wethouders is vergunning aange vraagd door Lambertus Willem Wernink, wijnhandelaar, wo nende binnen deze gemeente, om in het pakhuis, gelegen in de Vrouwensteeg Wijk III, N°. 388, Kadaster Sectie D. N°. 924. hetwelk hij tot distilleerderij wenscht interigten twee distilleerketels te doen plaatsen. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de commodo et in- commodo, opgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Baadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 17den April, des voormiddags te 11 ure. op eenen fatsoenlijken stand tweedrie of vier GEMEUBELEEBDE KAMEBS, met of zonder de kost; kunnende dezelve dadelijk aanvaard worden. Adres met franco brieven onder Letter A. aan het Bureau van dit Blad. Bij vonnis der Arrondissements-Begt- bank te Leidendd. 8 April 1862, is GEOEGE COENEAAD LEZWYN, wo nende te Leidenter zake van onnoozel- heidgesteld onder Curatele. M. E. BOOY, Procureur. [Kosteloos.] Bij vonnis der Arrondissements-Kegt- bank te Leidendd. 8 April 1862, is ADBIANUS DU PONwonende te Lei den doch thans zich bevindende in het St. Joris Gasthuis te Delftter zake van krankzinnigheidgesteld onder Curatele. M. E. BOOY, Procureur. [Kosteloos.] Bij den Uitgever C. L. BBINKMAN, te Amsterdam, Hartenstraat, LL 951, en in alle Boekwinkels is gratis verkrijgbaar: INDUSTRIE-BOEKJES. en met medewerking van onderscheidene Vaderlandsche Geleerden. Het eerste Stuk ziet reeds het licht, onder den titel] nadr het stelsel van Th. TATEgewijzigd ten dienste van Industrie-Scholen en andere Inrigtingen van Middelbaar Onderwijs, door m. henr. pimentel, 122 Bladz. 75 Cent. Bij 12 Exemplaren a 65 Cent elk. Voor de geheele Serie van 12 Stukjes inteekenende, wordt de prijs van elk Stukje mede 10 Cent goedkooper dan bij enkele Exemplaren. Het tweede Stukje: Beginselen der Telegrafiemet een aantal keurige Houtgravuren en het derde StukjeBeginselen der Anorganische Scheikunde zijn reeds ter perse.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3