Binnenlandsch Nieuws. N°. 656. Maandag 14 April. A°. IN6' Deze Courant verschijnt eiken dag, he- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dea1 Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12p Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; v Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2± u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sinorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke raaaud. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 's morgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur- van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. De Minister van Oorlog heeft goedgevonden te bepalen, dat militairen, beneden den rang van onderofficier, voortaan buiten dienst geen wapenen meer zullen mogen dragen. Z. D. H. de hertog Bernard van Saxen Weimar heeft den nacht nog al eenigzins rustig doorgebragt, doch is overigens zeer zwak. Ter vervulling der opengevallen betrekking van kanton rechter te Woerden is door de arrondissements-rechtbank alhier een drietal kandidaten opgemaaktbestaande uit Mr. P. F. J. Linckers, kantonrechter te Woubrugge en de Advocaten Mr. Domela Nieuwenhuys en I. F. Weve te 's Gravenhage. Men weet dat de Gemeenteraad te 's Hage, onder dag rekening van 19 Maart 11., heeft vastgesteld een verordening voor het Gymnasium. De Minister van Binnenlandsche Zaken beeft, blijkens zijn missive van 31 Maart II., daarin onder scheidene bepalingen gevonden, afwijkende van de algemeene regelenvolgens welke genoemde Minister in der tijd door ben Koning is gemagtigd, de oprigting van Gymnasiums goed- tekeuren. Evenwel heeft Z. Exc. in de proef op zich zelve, die het bestuur dezer gemeente verlangt te nemen, geen be zwaar gezien en mitsdien, na de noodige voordragt aan Z. M. gedaan te hebben de verordening goedgekeurd. Men schrijft uit 's Hagedat de begrootingswet voor bet departement van Binnenlandsche Zaken voor het jaar 1862, aan de Tweede Kamer is ingediend en dat het eindcijfer aanzienlijk hooger is dan dat der verworpen begrooting. De inschrijving ten behoeve van het gedenkteeken aan tondel heeft binnen Leiden opgebragt 236. Het dorp Benthuizen zag er Woensdag feestelijk uit lijna van alle huizen wapperde de driekleur. Allen toonden ban deelneming in de vreugde van den hooggeachten onder ijzer der jeugd P. den Boumeester, die de gedachtenis vierde Tan de vijftigjarige vervulling zijner gewigtige betrekking. In den loop van den morgen kwamen de districts-ambtgenooten en schoolopziener hier te zamen, om denjubelaris hunne hulde !e brengenen hem onder hartelijke toespraak een sierlijke r°ltaire aantebieden als blijk van hunne ingenomendheid met bet feestdoor hem gevierd. Men was recht genoegelijk bijeen; donderdag was het feest voor de schoolkinderen. Door wijlen den Burgemeester van Breda, Mr. J. Mast boom, dezer dagen aldaar overleden, zijn bij uiterste wil vermaakt 2000 aan het burger-gasthuis, f 1000 aan het K. K. weeshuis en 1000 aan het gesticht van den H. Vin- centius a Paulo. Men heeft thans een aanvang gemaakt met de bestei- gering van den nieuwen kerktoren te Delft. Donderdag werd het eerste juk van den steiger, dat een zwaarte heeft van p. m. 4500 Ned. ponden, op den benedenste omloop van den toren geplaatst, die een hoogte heeft van 160 voeten; hetgeen in minder dan anderhalf uur met de meeste orde plaats had. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Loosduinen Ds. C. J. Bryce te IJlst, te Katwijk aan Zee Ds. F. Hage te Kage en te Dieden de kand. G. S. Krol. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene gemeente te Giessendam Ds. J. Bavinck te Bunschoten. Bedankt voor het beroep naar de Christelijke Afge scheidene gemeente te Sluis in Vlaanderen door Ds. K. Klei- nendorst te Hoogeveen. Woensdag 16 April 1862 is het 25 jaren geleden, dat Ds. Jacob Tichler het predikambt bij de Nederd. Herv. ge meente alhier aanvaardde. Ofschoon in den laatsten tijd de vraag is ter sprake gebragtof het pastdat zulk een ge beurtenis, als bepaaldelijk van persoonlijk belang, voegzaam de stof mag geven voor een plegtige kerkelijke gedachtenis viering', toch is bet zeker niet ongepast, als van de zijde der gemeente een blijk van belangstelling en waardering gegeven wordt in het voorrechtdat haar door trouw en lang durig dienstbetoon te beurt viel. In het maatschappelijk le ven acht men het niet enkel voegzaam, maar zelfs pligtma- tig, dat de belangstelling en waardering openbaar worden; op het gebied des kerkelijken levens is het in onzen tijd zeker goed,- dat dienzelfden weg wordt bewandeld. En heeft hijdie voor het algemeene welzijn jaren lang trouw en ijverig ar beidde, aanspraak op erkentelijkheid, de herder en leeraar, die dat getuigenis verdient, is dubbele eere waardig. Ds. Jacob Tichler heeft zich in zijne huiselijkemaatschap pelijk en kerkelijke betrekking de algemeene achting waardig betoond. Onberispelijk in handel en wandel was hij wars van die heerschzuchtwelke zoo vaak het kerkelijk ambtskleed aankleeft. Getrouw en ijverig in het herderlijk bezoek, wist

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1