N°. 652. Woensdag 9 April Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (BeerebijtJ naar Leiden dagelijks 's middags 2$. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, smorgens van 910 uur. Xantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur'; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur: van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft goedgevonden H. A. de Vijver als burge meester der gemeente Zegwaard te ontslaan. Wat een reis van Z. M. den Koning naar de Fransche hoofdstad betreft, waartoe ook het voornemen moet hebben' bestaanZ. M. moet die reis uitgesteld maar niet geheel op gegeven hebbendoch zij zou incognito geschieden. Bij den nood die te Gent, onder de arbeidende klasse heerscht, heeft Z. H. den hertog van Saxen-Weimar, met die stad uit vroegeren tijd zoo zeer bekend, een gift van twee honderd gulden aan de behoeftigen aldaar doen toekomen. H. M. de Koningin, HH. KK. HH. prins van Oranje, prins en prinses Hendrik en Z. D. H. de hertog van Saxen Weimar vereerden Zaturdag avond de luisterrijke voorstelling in den Koninklijken Schouwburg met hun tegenwoordigheid. Het Italiaansch tooneelgezelschap van Amsterdam, onder di rectie van den heer Merellivoerde aldaar de opera le Barbier di Siviglia uit. De Schouwburg was niettegenstaande de ver- hnoging van de prijzen der plaatsen geheel bezet. Mile Ade line Patti handhaafde ook hier de roem dien zij elders reeds te recht had ingeoogst. De rol van Rosine werd door haar op uitstekende wijze vervuld en algemeen bewonderde men de heerlijke stem waarmede zij begaafd is. Bij herhaling mogt zij de blijken van tevredenheid van het talrijk publiek verne men en menigmalen werd zij teruggeroepen en met daverende toejuichingen begroet. Verschillende andere leden van het too neelgezelschap stonden haar wel ter zijde, maar zij behaalde de palm. Het publiek hoopt, dat het bij deze enkele voorstel ling niet zal blijven maar dat het nogmaals in de gelegen heid zal worden gesteldde jeugdige talentvolle zangeres Mile. Patti te hooren. Uit Schoonhoven is een adres aan Z. M. ingediend door de heeren Groeneveld van der Kop, Gillis Grevinkvan Noo- tenW. KooimanP. Santman en eenige andere fabriekan ten en kooplieden met verzoek om bewilliging tot het oprig- ten eener Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat voor de gar nizoensbakkerijen in plaats van Rijutarwe ook roode inland- sche tarwe, die beter is kan worden gebezigd. Woensdag 9 April zal voor het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland worden bepleit het hooger beroep van een vonnis der arrondissements-recbtbank te Leiden gewezen in zake van Ds. J. H. Wartjouw tegen Regenten van het Sions- Hof, waarbij laatstgenoemden zijn verwezen tot schadevergoe ding wegens gewelddadige uitzetting uit een der woningen van dat gesticht. Voor Regenteneischers in hooger beroep tot vernietiging van het vonniszal optreden Mr. N. Sik kel Groosadvocaat te Leiden, en voor Ds, J. H. Wartjouw, Mr. Cappeyne van de Coppello, advocaat te 's Gravenhage. Men schrijft uit 's Gravenhage: Naar men verneemt bestaat bij de regering het plan, bij het eindigen van den nog loopenden cursus aan de Delftsche akademie een afscheiding te maken tusschen de jongelieden, die voor ingenieur studeren en hen die hunne opleiding ont vangen voor Indisch ambtenaareen afscheiding waarop reeds meermalen is aangedrongen zoowel in de Tweede Kamer als in publieke geschriften. De ingenieurs zouden aan de Delftsche akademie blijven studeren terwijl voor de toekomstige Oost- Indische ambtenaren aan een of meer onzer hoogescholen de gelegenheid zou worden geopend zich voor hunne betrekking te bekwamen. Uit 's Hage wordt medegedeeld, dat bij het nieuwe Mi nisterie plan zou bestaan om de Utrechtsche Hoogeschool en de Delftsche Academie opteheffen j te Utrecht te vestigen een polytechnische school en de Leidschen Hoogeschool te vermeer deren met een leerstoel voor de Javaansche en Maleische talen enz. ten dienste van toekomstige Oost-Indische ambte naren. Voorts zoude de gemeente aceijnsen vervallen, het rijksaccijnstelsel worden uitgebreid en de patent-belasting ver anderd in een incometax (klasse-steuer) ten behoeve der ge meenten. Woensdag zal de Burgemeester van 's llage voor eenige weken de residentie verlaten en zich o. a. naar Parijs begeven. Bijzonder belangrijk en behartigenswaardig zijn de vol gende opmerkingen van den particulieren correspondent der Arnhemsche courant uit 's Hage medegedeeld De Kamer is op dit oogenblik in stilte vertegenwoordigd door de commissie van enquête voor de marine. Het getuigen verhoor, dat sedert eenige dagen is aangevangengeschiedt met gesloten deurenzoodat daar heel weinig van uitlekt. Dit kan ik echter mededeelendat onder de tot dusverre gehoorde

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1