Buitenlandsch Nieuws. haar kast en bevond dat een som van 50 fr., de vrucht van langdurige spaarzaamheid, benevens verscheidene andere voor werpen van waarde waren gevlogen. Toen was alles opgehel derd; zij was de dupe van een diefstal door haar bruidegom zeiven gepleegd; haar liefde voor hem was zoo spoedig be koeld, dat zij hem aan de justitie aangaf, wie het gelukt is na eenige dagen den schuldigen te arresteren. Stad niet voor 1 September gas brandt? doch sedert êenige dagen bemerken de bewoners der perceelen op het Oudkerkhof, dat de leidingen der stads-gaspijpen ga3 leveren van het gas van den heer de Heus (daar de stadsgasfabriek nog niet ge reed is), ergo is er schade ontstaan door die pijpen aan de zaak van den heer de Heusdieeven als de stadeen en ander onmiddelijk heeft doen constaterener moet dus ver binding zijn ontstaan tusschen de stadspijpen en die van den heer de Heus; hoe en wanneer die tot stand is gekomen is tot nog toe een raadsel. Te Koevorden is dezer dagen in ondertrouw opgenomen R. J., landbouwer te Dalen, oud 69 jaren en mej. A. S. oud 19 jaren. De Algemeene kerkeraad der Nederd. Herv. gemeente te Leiden heeft uit het vroeger opgemaakt twaalftal het vol gend zestal geformeerd, als Ds. Hofstede de Groot, te Dwin- geloo; P. H. Hugenholtzte Renswoude; J. Posthumus Mey- jeste GroningenJ. Stemberg, te Arnhem; Dr. A. Pierson te Rotterdam; en J. van Witzenburg, te Tholen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 56 uur 6°, des avonds te 8 uur 49°, te 10 uur 42°. Vrijdag morgen te 5 uur 38°, te 8 uur 46°, te 12 uur 56°, 's namiddags te 2 uur 56° en te 4 uur 53°. Te Konstantinopel is dezer dagen een huwelijk gesloten tusschen een manweduwnaar van 6 vrouwenbij welke hij 19 kinderen heeft gehad, en een vrouw, weduwe van 5 man nen, bij wie zij 12 kinderen heeft. De jonggehuwden zijn beide 58 jaren oud en bevinden zich nu aan het hoofd van een gezin van 31 kinderen. Als een bewijs van vooruitgang kan worden medege deeld dat in de jongste faculteits-vergadering der juridische professoren te Weenen is bepaald, dat voortaan insgelijks Israëlitische studenten zullen mogen dingen naar het het ge not van zoogenaamde beurzen of geldelijke toelagentot voort zetting der studiën aan de universiteit. Friederika Gossmann, barones von Prokesch Osten, is voor den tijd van 3 jaren aan den hofschouwburg te Weenen verbonden; zij heeft een jaarlijksche bezoldiging van*4000 thalersbenevens vijf maanden verlof tot het geven van gastrollen. Graaf Morring Secfeld te Munchen is met de noorder zon vertrokken. Er was een tijd dat hij een vermogen bezat van 15 millioen guldenmaar nu zou hij wegens schulden worden gegijzeld. Kort voor zijn vlugt bezigtigde Koning Lo- dewijk van Beijeren zijn broeikassen en bij het afscheid ne menverzocht hij Z. M. hem eens 50,000 gulden te leenen. //Neen neenzeide Z. M. //dat zou voor een tentoonstelling van bloemen al te veel entreegeld zijn." Zondag II. is te Keulen een gouden bruiloft gevierd waaraan deelnamen 5 kinderen, 5 behuwdkinderen25 klein kinderen en 8 achter-kleinkinderen. De weduwe D., wonende te Bierset, nabij Luik, zoude een tweede huwelijk aangaan met zekeren Awans. De geboden waren reeds afgekondigd en de dag van het huwelijk bepaald alleen trouwringen moesten nog gekocht worden. De weduwe D. en haar bruidegom begaven zich te dien einde, vergezeld van een vriendin, naar Luik. Aldaar op de plaats St. Lam bert aangekomenzeide de bruidegom tegen de beide vrouwen een oogenblikje te wachten, omdat hij in een naast bijzijnd kleerenmagazijn nog iets wilde koopen. Een kwartier, een half uur verliep, de bruidegom kwam niet terug. De twee vrouwen liepen al de kleerkoopers der stad af, nergens had men iemand volgens het aangeduide signalement gezien. Des avonds beslo ten zij alleen naar Bierset terugtekeeren. Een klein meisje was in de woning der weduwe D. achtergelaten. Dat meisje kon dadelijk het geheim van de niet-terugkomst van den bruidegom oplossen. Zij vertelde dat 's middags tegen 2 ure bij geheel bezweet was aangekomen en haar had gevraagd om den sleu tel van de kast, waarin de weduwe D. haar geld borg; deze had hem gezonden om wat te halenhet kind had zonder argwaan den sleutel gegeven en de bruidegom was vertrokken een pakje medenemende. De weduwe D. liep onmiddelijk naar Men maakt te Parijs reeds de noodige toebereidselen voor de ontvangst van H. M. de Koningin der Nederlanden. Naar men verneemt zal er ter harer eere in de opera een gala-voorstelling plaats hebben. Te Parijs is een persoon gearresteerddie sedert gerui- men tijd met evenveel stoutmoedigheid als geluk de koetsiers van stationerende rijtuigen exploiteerde. Hij deed zulks op de volgende wijze. Uiterst smaakvol gekleedmet glacé hand schoenen vervoegde hij zich des avonds op een der stations pleinen tegen den tijddat de ontvangsten van den dag waren geïnd, en alzoo zeker zijnde dat de koetsiers een zekere som bij zich hadden. Hij droeg een kistje gewikkeld in ge waste taf; in het rijtuig stappende, liet hij het den koetsier vasthouden en zeide hem: //Pas op, schud het niet, het zijn alle horologies." De gaauwdief liet zich naar twee of drie plaatsen brengen. Telkens als hij het rijtuig verliet om ergens in te gaan, beval hij den koetsier wel aan op het kistje te lettendat hij in het rijtuig liet staan. Bij de derde of vierde halt kwam hij uit het huis waar hij was ingegaan na eenige oogenblikken terug, en zeide tegen den koetsier: //Vriendlief, hier ben ik genoodzaakt een betaling te doenhooger als waarop ik had gerekend; ik kom circa 15 frans te kort, als ge zooveel bij je hebt, leen ze mij dan even, als ge me straks thuis brengt zal ik ze je met een fooi teruggeven." Verleid door het fashionable voorkomen van den heer en gewaarborgd door het kistje met horologien dat in het rijtuig was blijven staan gaf de, koetsier het gevraagde. De avonturier trad het huis weder binnen, en nadat de koetsier bijna een uur ge wacht hadbleek het eindelijk bij onderzoekdat het huis twee uitgangen had; en hij de dupe van een schurk was. Het kostbare kistje was van gewoon hout en bevatte niets dan steentjes en hooi. Een vrij komiek incident heeft dezer dagen bij een her- tenjagt in het bosch van Brothonne nabij Rouaan plaats ge had. Een hert, vervolgd door jagers, had den zoom van het bosch overschreden en vlugtte langs den oever der Seinetoen een douane-beambte, aldaar op post, hem met zijn geweer den doortogt wilde versperren. Het hert bukte en raakte met zijn hoorns verward in de bandelier van het geweer, door welken schok de douanier ter aarde viel en het hert met het geweer en den bandelier tusschen zijn gewei het bosch weder invlood. Indien de jagers hem nu weder op het spoor komen, zullen zij niet weinig verwonderd staanhet dier van zulk een ver dedigingswapen voorzien te ontmoeten. De heer Walewski is van Londen te Parijs teruggekeerd. Wat was het doel zijner reis? Men beweert te Parijs, dat de Keizer, besloten hebbende om ter gelegenheid der wereldten toonstelling een bezoek aan Koningin Victoria te brengen zichzelf daartoe bij de Koningin geïnviteerd heeft. Deze was met de te verwachten visite alles behalve in haar schik, daar zij, door het overlijden van Prins Albert, nog altijd niet in de gewenschte stemming is, om zich veel met de buitenwereld te bemoeijen. Er was echter niets aan de zaak te doen; nu de Keizer ongevraagd had doen weten dat hij komen zou kon de Koningin natuurlijk niet anders antwoordendan dat zij hem afwachttemaar dat antwoord werd in zoo weinig vriendschappelijke termen gegeven en viel, waarschijnlijk on willekeurig, zóó koel uit, dat het den Keizer stof tot naden ken gaf. Dit leidde hem tot het besluit om graaf Walewski naar Londen te zenden met den lastom te onderzoeken of de Koningin soms liever wenschtte dat de Keizer haar dit jaar geen bezoek bragt. Te Londen stond dezer dagen, wegens mishandeling van een herbergier, terecht een vrouw in manskleederen. Naar de reden dezer vermomming gevraagd, zeide zij. dat zij nu reeds 6 jaren als man dagelijks 2 sh. 6 p. verdiende, terwijl zij met vrouwelijke werkzaamheden slechts 1 sh. per dag kon verdienen.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2