N°. 647. Donderdag 3 April. A0. 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45n\.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 u. 30 m. av, Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens vau 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur: van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot commiezen der posterijen 3de klasse de surnumerairs A. Simon, J. J. H. Kouts, Jhr. W. G. de Jonge van ZwijnsbergenJ. P. van Nieuwkuyk en H. M. Wierts van Coehoornvoorts aan den ritmeester C. H. van Tuyll van Serooskerken van het wapen der cavallerie een pensioen verleend en den heer D. J. A. A. Lawick van Pabst, gepens. kapt. der infant., ingelijfd inden Nederlandschen adel met het praedikaat van Jonkheer. Z. M. de Kontng is heden ten ruim 12 ure met een extra spoortrein van Amsterdam in de residentie teruggekeerd. Door de arrondissements-rechtbank te Eindhoven is eenige dagen geleden huiszoeking bevolen in het klooster der Capucijnenorde te Gemert en wel, naar men zegt, wegens een plaats gehad hebbende poging tot vergiftigingwelke door een der broeders Capucijnen zou gepleegd zijn op zijne mede broeders of, zooals men meent, op den prior van het klooster. Dit onderzoekdat een paar dagen geleden heeft plaats gehad, heeft tot niets geleid, omdat de broeder-Capucijn in kwestie eensklaps spoorloos verdwenen is en het meest gestrenge rech terlijk onderzoek niets heeft kunnen aan het licht brengen waar zich de verdachte op dit oogenblik bevindt. In den Koninklijken Franschen schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond door de tooneellisten van Z. M. Hof theater een buitengewone voorstelling worden gegeven, bestaande in een fantaisie: au Printempsen de comedie's Faute de s'entendre en La pais a tout prix. Vrouwe A. M. F. van Eik, weduwe Mirandolle, onlangs te 's Gravenhage overleden, heeft die stad tot algeheele erfge name van haar nalatenschap benoemdmet uitdrukkelijke be paling dat de jaarlijksche inkomsten van het geërfde kapi taal zullen worden aangewendom des winters een zeker aan tal behoeftige personen te laten verdienen. De oude lustplaats der Middelburgsche abten met zijne oude terrassengrachten en bruggen bij Domburg gelegen een eigendom van Mr. Slicher van Domburg, is onderhands verkocht aan Mr. J. P. Boddaert. Woensdag morgen is uit de Delftsche Vliet nabij de Hoornbrug het lijk opgehaald van een onbekend manspersoon, Ds. H. J. la Verge, ruim 56 jaren hervormd predikant te Abbenbroek, nam 11. Zondag afscheid van zijn gemeente. In de zitting van den Leidschen gemeenteraad van Za- turdag 11. is overgelegd een voorstel van de raadsleden Hu- brechtGevers en Tollensstrekkende tot het treffen eener schikking met den Staat omtrent de ontbinding der bestaande wettelijke overeenkomst tot vergrooting en inrigting van het Academisch Ziekenhuis tot een Stedelijk ziekenhuis. Wij ver nemen, dat het beginsel van dat voorstel niet is, om zich aan wettelijke verpligtingen te onttrekken, maar om bij ont binding der aangegane overeenkomst tot een nieuwe regeling te gerakendie, ook door geldelijke opofferingen van de zijde der gemeentehet bewijs levertdat men prijs stelt op een doeltreffende behandeling der zieke armenin verband met de eischen van het geneeskundig onderwijs aan de Leidsche Hoo- geschool. 't Zou wenschelijk zijndat aan dat voorstel meer der openbaarheid werd gegund, omdat jaren lang die zaak en dat belang in het openbaar is besproken en het besluitdat op dit voorstel vallen zal, in de publieke opinie eenigen steun mogt vinden. Men is het nog niet vergeten, dat het eerste hoogst belangrijk raadsbesluit in deze zaak met de meerderheid van slechts ééne stem werd genomen. Het zoölogisch genootschap te Londen heeft den heer Dr. P. Bleeker alhier tot buitenlandsch lid benoemd. Per telegraaf via Sourabaija is het berigt ontvangen dat pangeran Hidajat op den 28sten Januarij jl. met familie en gevolg te Martapoera is aangekomen. Nadat hij twee dagen later van den resident, die zich on- middelijk op het vernemen van deze gebeurtenis naar Marta poera bad begeven op zijn ootmoedig verzoek vergiffenis had gekregen, onder voorwaarde, dat hij naar Java zoude ver trekken werd bepaalddat hij op den 3den Februarij de reis derwaarts zoude aanvaarden. In den avond echter van den 2den Februarij berigtte de regent van Martapoeradat de be volking zich tegen zijn vertrek zoude verzettenwaarop de adsistent-resident van Martapoera zulks dadelijk aan den in middels naar Banjermassing teruggekeerden residen doen weten. Alvorens deze tegen 2 ure in den namiddag vm. den 3den Febr. te Martapoera terug wasbeproefde de adsisifent-resident aldaar den pangeran te doen inschepen aaü botyfid van den stoomer, kapitein van Os.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1