N°. 646. Woensdag 2 April. A0. 1862. X Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft tot kamerheer benoemd Jhr. W. van Loon HD. jagermeestervoorts tot kapt. van de 3de kl. bij het 7de reg. inf. den lsten luit. W. Jarman van het corps; tot no taris te Aardenburg G. Yerdooren, kand.-notaris te Zierikzee; tot deurwaarder bij het prov. gerechtshof in Utrecht J. M. de Wilde; tot burgemeester der gemeente de Lier J. A. van der Goesten einde die betrekking met die van burgemeester der gemeente Naaldwijk te bekleeden; en tot burg. der gem. Oud- en Nieuw-Gastel G. A. Blankers. Z. M. heeft bevorderd tot kapt. ter zee den kapt.-luit. ter zee P. A. Matthijssen; tot kapt.-luit. ter zee den luit. ter zee van de 1ste klasse C. J. Damme; tot luit. ter zee 1ste klasse de luits. ter zee 2de klasse J. B. A. de Jong en E. F. Hanel von Cronenthall; tot luits. ter zee 2de klasse de adel borsten 1ste kl. L. A. Walaardt Sacré, F. K. Engelbrecht, I. E. C. Coster van Voorhout, H. A. Sirks, W. J. H. de Kanter, E. H. E. van WoelderenJ. P. Hovy, J. C. Com- mijs, M. Rochussen, P. M. Cochius, G. Eek, P. Crans, J. F. M. Lange en F. J. Stokhuysentot off. van admini stratie 1ste klasse de off. van administratie 2de klasse O. Eschauzier en M. J. Duvelaer van Kampentot off. van adm. 2de kl. de off. van adm. 3de kl. C. C. M. Bervoets, A. L. Thierens, G. H. Verboom, en K. J. Adams; tot adj. admini strateur de scheepsklerken J. M. A. van EoggenF. A.Fre- deriksF. Bamberg en L. G. Sas en tot off. van adm. 3de kl. de adjunct adm. E. CannemanH. L. F. Pisuisse J. Beijer, W. K. Lenting, W. P. J. L. Stort, L. F. C. Seel- king en C. J. P. Furnée); hebbende Z. M. zich voorbehouden om de adjunctadministrateurs J. F. J. van Son en F, T. Courier dit Dubekart nader tot off. van administratie der 3de kl. te bevorderen, met behoud hunner rangopvolging, nadat zij hier te Lande zullen zijn teruggekeerd en het examen voor bunnen tegenwoordigen rang voldoende zullen hebben afgelegd waartoe zij, ten gevolge hunner uitlandigheidbuiten de mo gelijkheid zijn geweest. Bij Zr. Ms. besluit is de officier van administratie der 1ste klasse J. Opmeer, met ingang van den lsten dezer, be vorderd tot inspecteur van administratieen hijbenevens den officier van administratie der 1ste kl. J. Boom, met gezegd tijdstipop hun verzoekter zake van langdurige dienstop pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen voor eerstgenoemde van 1100 en voor laatstgemelde van 900. Naar men verneemt zal H. M. de Koningin-moeder een bezoek brengen aan het Keizerlijk Hof te St. Petersburgook wil men weten dat Z. K. H. Prins Hendrik HD. op die reis zal vergezellen. De reis moet in verband staan met de pleg- tigheden van het duizendjarig bestaan van het Russische Rijk dat dit jaar zal gevierd worden. Naar men verneemt is door het Depart, van Hervormde Eeredienst handopening gegeven tot vervulling der vacature bij de Waalsche gemeente van 's Hage en Haarlem. In de volgende maand zal door de militaire Genie te Leiden onder nadere approbatie van het Dep. van Oorlog, openbaar aanbesteed worden, het onderhoud gedurende één jaar van de kazernen, stallen enz. door de militaire bezetting te dier stede in gebruik. Maandag werd in het Odéon te Amsterdam de jaarlijk- sche algemeene vergadering van deelhebbers in de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij gehouden. Met algemeene stem men werd goedgekeurd de balans over het boekjaar 1861, en besloten tot de uitdeeling van 5j!ff pCt. dividend of 61 per aandeel, zullende daarbij een bedrag van 111,648,20^ inde reservekas gestort worden. De heer J. Brouwer Ancher, af tredend commissariswerd als zoodanig wederom benoemd. Door den voorzitter werd in de vergadering medegedeeld dat, indien de fondsenbij de Maatschappij aanwezigen de ge maakte winsten het toelatener jaarlijks met 1 October een voorloopig dividend van hoogstens 20 zal worden uitbe taald waarvan alsdan in de couranten aankondiging zal ge schieden. De achttiende algemeene vergadering van het Neder- landsch Onderwijzers-Genootschap zal dit jaar gehouden wor den te Gorinchem op den 30 en 31 Julij en 1 Augustus, en geopend met een rede door den heer A. van Otterkw>^*tlfe"- tevens, als Voorzitter van het hoofdbestuur, de werkzaamhe? den zal leiden, die besloten zullen worden met het dóen van mededeelingen door lecfen van ervaringenmeenij schen en opmerkingen tot het onderwijs betrekkelijl^lDe her handeling van belangrijke vraagpunten en de mede^eelin^-vaii LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Arasterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de Overige werkdagen 5u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester e* WetkoudertMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel,'s morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nor; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. a: t-f - ZMï 1:.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1