Dingsdag 1 April N°. 645 A°. 1861 Binnenlandsch Nieuws. fiCiIÜA Z. M. heeft den Belgischen Violoncellist Servais benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Z. M. heeft den Vice-admiraal Bijl de Vroe, directeur en kommandant der marine te Willemsoord begiftigd met het grootkruis der orde van de Eikenkroon welke door Z. M. zeiven was gedragenvoorts benoemd tot 2den onderwijzer aan 's rijks kweekschool voor onderwijzers te Groningen R. R. Rijkens, hoofdonderwijzer der openbare school te Niewolda; tot ontv. der dir. belastingen te Akkerwoude W. Ruitinga thans te Makkum, alsmede aan de ontvangers H. F. Voet te Velp en I. W. Meilink te Hees vergund, om onderling van standplaats te mogen verwisselenterwijl aan den luit. kolonel der infanterie in Nederlandsch Indie J. C. J. Smits op ver zoek pensioen is verleend, De Vorstelijke personen hebben Zondag voormiddag de godsdienstoefening in de Nieuwe kerk te. Amsterdam bijge woond onder het gehoor van Ds. G. J. Vinke, die tot tekst zijner leerrede had Matth. 2?1521. Ten half drie ure is Z. M. met den Prins van Oranje naar de Diergaarde gereden. H. M. de Koningin is wegens een gevatte verkoudheid niet derwaarts gegaan. Heden Maandag middag is de Koninklijke familie van Amsterdam in de residentie teruggekeerd. - Z. M. de Koning zal van Amsterdam naar het Loo vertrekken. Naar men verneemt zal H. M. de Koningin, na eenige dagen in de residentie te hebben doorgebragtzich naar Stutt- gard begeven en ook een bezoek bij de groot-hertogin van Saxen-Weimar brengen. - De heer J. N. AnslijnNederl. consuul-generaal in Egypte, is in de residentie aangekomen. Uit 's Hage wordt berigt, dat bij gelegenheid der aan bieding van den prachtbijbel en lezenaar een talrijke menigte voor het paleis in het Noordeinde de commissie opwachtte, welke Z. M. dat prachtwerk namens de inteekenaren zou aanbie den. Maar toen de commissie het paleis binnentrad, waren er onder de menigte, die luide het verlangen deden hooren om ook den Koning te zien. Z. M. daaromtrent ingelichtgaf on- middelijk last iedereen toetelatenen nu stroomden allen de commissie achterna. Een Psalmvers werd ten slotte in koor gezongen, en de plegtigheid was inderdaad treffend, want Z. M. was, even als die hem omringden, geroerd, bewogen en toch ook verrukt. De heer Caratti, nieuw benoemd Italiaansch gezant bij het Nederl. Hof bevindt, zich te Parijs en zou heden Maan dag zich naar 's Hage begeven. Men verneemt dat voor het 17de Nederlandsch landhuis- houdkundig congres, dat den 17den Junij en volgende dagen te Middelburg zal gehouden wordenzich reeds nu 600 leden hebben aangemeld. Daaronder zijn 400 uit die gemeente. Het getal vraagpunten zal omstreeks 80 bedragenzoodat de werk zaamheden menigvuldig kunnen zijn. Het plan schijnt te be staan om het congres van luisterlijke feesten te doen verge zeld gaanwaartoe van de ingezetenen vrijwillige bijdragen zijn gevraagd. De Yereèniging van en voor Nederlandsche Industriee- len heeft zich bij adres tot Tweede Kamer gewend met ver zoek om een enquête te houden over den maatstaf van hef fing van in- en uitgaande rechten - de waarde of het gewigt - over de tariefwetgeving in den vreemde en over het bedrag der hier te lande te heffen rechten. Ook het 's Gravenhaagsche departement der Nederlandsche maatschappij ter bevordering van Nijverheid heeft besloten het hoofdbestuur der Maatschappij uittenoodigen, zich met een dergelijk verzoek tot de Tweede Kamfer te wenden. Onder de vele en gewigtige' werkzaamhedendie in den loop van dit jaar de Synodale commissie en de Synode der Nederl. Herv. kerk zullen bezig houdenzijn er, naar men verzekert, onderscheidene die de betrekking van KerkenStaat betreffen en haar nadere regeling bedoelen. Zoo moet o. a. de Regering hebben te kennen gegeven, voortaan het beheer over hle klassikale kas niet langer voornemens zijn uitteoefe- nenals behoorende geheel tot de bevoegdheid der Kerk. Evenzoo is van regeringswege een onderzoek verlangd omtrent een gevvenschte wijziging in de zoogenaamde reserven in het Koninklijk besluit van 23 Maart 1852 voorkomende. Ook de vaststelling der quota's, tot dusverre een gevolg ninklijk besluit van 30 Julij 1816 N°. 1, vereischt nagr h,8%t oordeel van den Minister voor de zaken der fterv. Eeredienst herziening en nieuwe regeling, meer bepaald „tan de Kerk uit-» Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. 'i: Ui '1 .1. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12p Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6'm.; 12 n. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 a.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 8—9 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselij Jee Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1^ uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. r k 1

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1