N°. 644. Maandag 31 Maart. A0. 1862. Binnenlandsch Nieuws. iU-U:--- -' LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie- maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden haar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 unr en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot notarissen te Rotterdam A. E. Roest van Limburg, thans notaris te Katwijk en H. J. van der Hoeven, kand.-notarisalsmede tot apotheker der 2de kl. bij de landmagt in West-Indie die van de 3de kl. A. An- driessenen tot burgemeester van de gemeente Teteringen E. Oomen. Men wil wetendat eerstdaags een Koninklijk besluit het licht zal zienwaarbij het personeel der ambtenaren aan de provinciale griffie van iedere provincie afzonderlijk zal ge regeld worden. Daarbij zou het getal en de vaste jaarwedden der commiesen adjunct-commiesen en klerken bepaald en vast gesteld worden en de voordragt voor die ambtenaren na afge legd openbaar examen plaats hebben. De benoeming zou door Z. M. den Koning geschieden. De Minister van Einancien heeft, naar men zegt, be paald, dat de gemeentebesturen niet moeten bemoeijelijkt wor den, als zij, zonder tusschenkomstvan een notaris, deur waarder of griffier, in het openbaar roerende goederen, aan de gemeente toebehoorende, willen verkoopen. Vrijdag heeft aan het Departement van Binnenl. Zaken door de commissie voor de Staatsspoorwegen de aanbesteding bij inschrijving en opbod plaats gehad van het maken van de aardebaan en duikers, de levering van den ballast en het leggen van de spoorbanen van den spoorweg van Harlingen naar Leeuwardenwelk werk is afgemijnd door den heer A. Visser Pz. te Sliedrecht, voor de som van 630,000. Voor dat werk waren 20 inschrijvings-billetten bij de Commissie ingekomen. s Het Openbaar Ministerie bij de arrondissements-recht- bank te Arnhem heeft geconcludeerd tot ontzegging van den eisch en tot veroordeeling van den eischer in de kostenin de zaak van Jhr. Mr. VV. L. F. C. ridder van Rappard, presi dent van het prov. Gerechtshof in Gelderlandtegen de Ker- keraad der Walsche gemeente te Arnhem, wegens beweerd eigendomsrecht van zitplaatsen in het kerkgebouw van die gemeente. Aanstaanden Donderdag den 3den April zullen voor het provinciaal gerechtshof van Gelderland terecht staan de personen uit Barneveld, beschuldigd van hunnen ouden vader en schoonvader herhaaldelijk door middel van lucifers te heb ben willen vergeven. Ook verneemt mendat tegen een dezer beschuldigden tevens zware vermoedens zijn gerezen dat hij een voorkind zijner vrouw moedwillig van het leven zou heb ben beroofdtoen het pas 6 weken oud was. Tot inspecteur J van politie te 's Gravenhage is benoemd de fourrier W. M. Cremer Vis, van het regement rijdende artillerie. In den Koninklijken Franschen Schouwburg zal eerst daags worden opgevoerd de groote opera le Freyschutzterwijl Donderdag aanstaande de voorlaatste voorstelling zal plaats van de tooneellisten van Z. Ms. Hoftheater. Zaturdag 5 April zal, onder directie van de heeren Va- lois en Ihanin den Franschen Schonwburg te 's Hage, door het Italiaansch operagezelschapthans te Amsterdam, ge geven worden, de opera le Barbier de Seville. Het Archeologisch genootschap te Praag heeft Dr. J. L. F. Janssenconservator van 's Rijks museum van Oudheden te Leiden tot eerelid benoemd. Donderdag nacht even na twaalf ure barstte in de brood fabriek Van de firma de Waal en Co., aan de Vijf Zinnen te Arnhem een geweldige brand uitwaardoor dit gebouw in twee uren geheel vernield werd. De brand had geruimen tijd een zeer dreigend aanzien voor de belendende perceelenin zonderheid voor het over de fabriek gelegene en daarvan slechts door een smal straatje afgescheidene tabaksmagazijn van den heer Frowein hetgeen door de aangewende blusch- middelen gelukkig behouden bleef. De brandweer, schutterij en het zich aldaar bevindende garnizoen bewezen daarbij goede diensten. Men heeft hier in de laatste jaren zelden zulk een hevigen brand bijgewoond. Onlangs is te Btaphorst gedurende een volle week ter eere van een bruidegom ten huize van de bruid feest gehou den. Eiken dag kwamen nieuwe gasten. Tot voorraad waren opgedaan 600 beschuiten6 vaatjes fransche brandewijn en 30 pond rozijnen, deels ter menging in den drank, deels ter medetoebereiding van het bruiloftsbrood. In de Donderdag 11. gehouden vergadering van terdamsche afdeeling der Nederlandsche maatscha vordering van Nijverheid is door den secretaris ee mededeeling gedaan betreffende een voorname jÉuisFóudeiijke^f.; be"-3& ugrijke.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1