N0. 643. Zaturdag 29 Maart. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot kolonel bij het 3de regement infanterie de luit.-kolonel J. C. W. Beekman; bij het 4de regement den luit.-kolonel W. A. van Toll en bij het alge meen depot van discipline den luit.-kolonel C. F. de Bock voorts tot notarissen de kandidaat-notarissen J. W. H. H. Druyvesteyn en J. F. Mezir voor Amsterdam, H. van der Velde voor Enschedé en D. S. B. van der Heyden voor Sittard. Het Journal des Pays-Bas verzekert dat H. M. de Koningin den 23sten April aanstaande te Parijs verwacht wordt en gedurende een maand aan het Fransche Hof zal door brengen terwijl vervolgens Z. M. de Koning zich derwaarts begeven zou. Door het departement van oorlog is bepaald dat aan de Israëlitische militairenbij de verschillende legercorpsen die nende, van den lOden tot en met den 25sten der volgende maand verlof zal worden verleend om het in dat tijdvak in vallende paaschfeest ten hunnent te kunnen vieren, zijnde de chefs der corpsen gemagtigd aan de militairendie de Israëli tische godsdienst belijdenbovengemeld verlof te verleenen. Bij het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland is Don derdag (onder voorzitterschap van den heer Mr. J. A. Phi- lipse) behandeldde zaak van J. J. Duvalvoetbode van Rijswijk op 's Gravenhage, beschuldigd van valschheid in 19 onderhandsche geschriften, door het verzinnen van bevrijdin gen en het onder ieder derzei ver namaken eener handteeke- ning, en het des bewust gebruik maken van deze valsche geschriften. Aan den beschuldigde waren namelijk door ver schillende personen, te Rijswijk woonachtig, gelden mede ge geven tot betaling van rekeningen bij onderscheidene winke liers te 's Hagewelke gelden echter door hem waren achter gehoudenterwijl hij de hem medegegeven rekeningen met de naam der winkeliers voor voldaan teekende. De besch. heeft de hem ten laste gelegde feiten volledig bekend, en als grond zijner misdaad opgegeven de toenemende behoeften van zijn huisgezin. De president van het Hof heeft hierop den besch. op een zeer gemoedelijke wijze toegesproken. Hij zeide zich in hem zeer bedrogen te hebben gezienwant dat hij veron derstelde dat de besch., die ook sedert jaren bij hem gediend had, zich altijd als eerlijk man had gedragen. Hij was ver baasd toen hij vernam, dat de besch. de persoon was die de menschenwelke in hem zooveel vertrouwen steldenzoo schan delijk had bedrogen. Hoe kwaamt gij tot dien stap, zeide de geachte voorzitter, gij genoot' een behoorlijk inkomen. Ik meende altijd dat gij een goed persoon waart, die veel/deed voor vrouw en kinderen. Geef oprecht op hoe gij tot de daad zijt gekomendoet dit als iemand die wil toonen oprecht be rouw te gevoelen over het door hem bedrevene. De besch. kon geen andere reden opgeven dan de behoeften van zijn huisge zin. De voorzitter bragt hem evenwel onder het oog dat die behoeften niet zoo groot konden zijn, zoo zij niet door eigen schuld waren vermeerderd. Moet gij niet zelf erkennenvroeg de waardige voorzitter, dat de uitgaven binnen's huis veel grooter waren dan betaamde voor een man van uwen stand en van uw beroep. Gij hebt uwen weldoener, den heer Schuur manop een schandelijke wijze, voor een aanzienlijk bedrag, bedrogen. Dit was zeker niet de eerste keer dat gij tot die strafwaardige handelingen de toevlugt hebt genomengij zijt langzamerhand gevallen, want men wordt niet op eens een misdadiger, Wat heeft u tot dien stap geleid Als gij mis schien eens gesproken hadt en beleden aan iemand die u wilde helpendat gij in het ongeluk zijt geraakt en ongelukkig was, wie weet of gij dan niet geholpen zoudt zijn geworden, en uwe vrouw en kinderen niet voor ongeluk en u zelf voor ge vangenis hadt gevrijwaard. Ik vraag u nogmaalsin uw eigen belang, geeft eenige reden op waarom gij tot die misdaden zijt vervallen. Ik weet er de aanleiding vanongepaste verte ringen in huis, opschik uwer vrouw, drank en punch moesten in huis gehaald worden en meer dergelijke zaken. Zoo gij geen bijzondere reden weet optegevenwaarom gij u zoo vergeten hebtdan bestaat er zeker geen middel om eenige verzach tende omstandigheid in aanmerking te nemen. Als gij de menschen opzettelijk bedrogen en de van hen ontvangen gel den in uw eigen zak gestoken hebt, dan kan voorzeker de straf niet gering zijndie over u zal worden uitgesproken. De beschuldigde bleef volhoudendat hij alleen ten behoeve van zijn huisgezin had gehandeld, waarop de heer president hem nogmaals deed opmerken, dat daartoe zulke groot teringen niet noodig waren. Menigeen heeft niet gij hadt een ruim stuk broodmenig arbeider in heeft niet de helft van hetgeen gij verdiend hebtj LI IIISI II DAGBLAD. 11 fti ti.O ITtO1 jis 3 - it 1i'.J Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 n. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. *9avonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van m. 89 ii. 30 m. av. r Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur - van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1