zangvereenigingT E. GERDES EN CORNELIA, AUGUSTE CL AV ARE AU, tZ A. VAN DER HOOP, JR., De adviezen van Stieltjes over bet spoorweg-project zijn bij de regering ingekomen. Daarover loopen zonderlinge geruch ten. Men beweert in goed onderrigte kringendat die plannen niet alleen hoogst ongunstig luiden, maar ook het bewijs le veren, dat Stieltjes geheel ongeschikt i3 voor de hem opge dragen taak. Hij zou de meest onuitvoerbare projecten ge maakt hebben die men zich kan voorstellen. De Gouver neur-Generaal moet dat advies', bedekt met aanmerkingen, aan den directeur der openbare werken hebben gezonden. De heer H. J. Lion heeft zich veel moeite gegeven voor de projecten, omtrent de aangevraagde concessie tot aanleg van spoorwegen van Samarang naar de Vorstenlanden. Toen de zaak zoo goed als in staat van wijzen was gebragtzijn de verdere onderhandelingen opgedragen aan den heerAment, een gepensioneerd hoofdambtenaar. Deze heeft echter sedert 45 jaren Europa noch een spoorweg gezien. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 58°, des avonds te 8 uur 52°, te IQ uur 48°. Woensdag morgen te 5 uur 44°, te 8 uur 50°, te 12 uur 58°, 's namiddags te 2 uur 58° en te 4 uur 56°. Buitenlandsch Nieuws. De Protestantsche Kirchenzeitung meent zich over de optreding van den nieuwen Pruissischen Minister van Eere- dienst té moeten bedroeven, want, zegt dat blad, terwijl de afgetreden minister von Bethman Hollweg een half confessio neel, mild Bijbelsch pietismus was toegedaan, is zijn opvolger de heer von Mühler, een aanhanger der uitsluitende koud-ju- ridische kerkleer, van welke het Evangelisch kerkwezen dus niets goeds te verwachten heeft. De vader van het Weeshuis te Elberfeldvermaard door de godsdienstige opwekkingenwelke hij bij de Weeskinderen wist gaande te maken en deswege aan een disciplinair onder zoek onderworpen zijnde, is thans eindelijk vrijgesproken zoo dat het bestuur of hem weder moet aanstellenóf zijn pen sioen van 500 thai, 'sjaars uitkeeren. Eenige dagen geleden zijn de magazijnen van het sta tion van den Noorderspoorweg te Bouchain afgebrand; de schacle is begroot öp 31,000 fr. De oorzaak wordt aan on- voorzigtigheid toegeschreven. Te Courante zijn op denzelfden dag drie broeders met drie zusters in het huwelijk getreden. Een kaas-fabrlekant te Bueldingen, bij Frankfort a/'m, heeft aan generaal Garibaldi een proef van een nieuw door hem uitgevonden soort kaas gezondenmet verzoek om er het peterschap van te aanvaarden, en ze te mogen noemen kaas van Caprera. Garibaldi heeft bij een eigenhandig schrij ven het verzoek van den fabriekant ingewilligd. Hij zegt daarin, dat hij zeer vereerd is met het gedane verzoek, dat te Caprera ook goede kaas wordt gemaakt, maar dat de hem nu aangebodene fijner is en het verhemelte streelt. Dagelijks zai dat product, onder den naam van kaa3 van Caprera, een eer ste plaats op zijn tafel innemen. De aartsbisschop van Mechelen en al de bisschoppen van Belgie, met uitzondering van dien van Gend, om rede nen van gezondheid verhinderd, zullen zich naar Rome be geven ter bijwoning van het concilie. In de omstreken van Doornik is het wild zeer talrijk. In de vorige week heeft een advocaat aldaar in eenige uren tijds, in de moerassen van Obigies 37 stuks wild geschoten. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat een gedrukt exemplaar der vastgestelde lijst van bevoegd erkgpde geneeskunstoefenaren enz., voor den jare 1862,dage lijks (uitgezonderd Zon- en Feestdagen) ter Secretarie dezer gemeente ter inzage ligt, van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 ure.' De Burgemeester, hoofd van het Gemeentebestuur van Lei den, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belas tingen alhier is ter hand gesteld een, op den 18den dezer maand invorderbaar verklaarde, kohier van het Patentrecht, over het dienstjaar 1861 en 1862derde quartaal, en dat ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Aan Burgemeester en Wethouders is vergunning aange vraagd door Bartholomeus Straatsburg, smid, wonende bin nen deze gemeentetot het doen plaatsen van een smidsvu- ring in het perceel aan de Boommarkt, geteekend Wijk IV, N°. 164. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijnten opzigte der informatiën de commodo et in- commodo, opgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 27sten Maart, des voormiddags te 1L ure. Advertentiën. Het behaagde den Heer, heden morgen, door den dood van ons weg te nemen ons geliefd en veelbelovend Kind MARIA CATHARINA in den jeugdigen leeftijd van 7 jaren. Daar de wegen des Heerenhoe diep en ondoorgrondelijk altijd regt zijnzoo hopen wijhoe lief en dierbaar zij ons was, door Zijne genade Hem eerbiedig te zwijgen. J. H. CARLIER. A. CARLIER, de Jongh. Leiden, 23 Maart 1862. Voor de bewijzen van belangstelling bij de bevalling zijner Echtgenootebetuigt de Ondergeteekendeook namens haar zijn opregten dank. H. G. HAMAKER. Leiden, 26 Maart 1862. De eerstvolgende REPETITIE is uit gesteld tot Vrijdag 4 April. A. J. WETRENS. Bij A. W. SYTHOFF wordt uitgegeven met gekleurde Plaatjes. I. Riekje, eene vertelling uit den Watersnood. - II. Jozef, de kleine Piemontees. - III. De Zondagsvisscher. - IV. Op weg naar School. - V. Het Weeskind. Per Stukje0.30. JYA \f STagelaten Oost-Indische Gedichten. -illV 1 Mgt p0rtret. Prijs1.80. Gebonden in Prachtband. Prijs3.60. Gebonden in twee linnen banden. Prijs6.60. rprMFD Twee Novellen, Portretten. Kees Springer J. \jriCilTlIjrij Jn en buiten de Kerk. Met eene Lithogra phic. Prijs1.90. Ji |71|/ï1j,D Arme $amnël> Een Verhaal. Met eene Litho- viltEilflljJtj graphie. Derde Druk. Prijs 1.80. Nog is compleet uitgegeven 1 - I Het Eerste Deel van de Gedichten van «r. j. WLjm xmeiiv kate:9 Predikant te Amsterdam

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3