N°. 637. Zaturdag 22 Maart. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft de heer Dr. A. A. Deenik op zijn verzoek, met het einde dezer maand, eervol ontslagen als schoolopzie ner in het 5de school-distrikt der provincie Zuid-Holland, en den heer A. J. B. Villamus erkend als consul-generaal van Frankrijk te Amsterdam. Men schrijft uit 's Gravenhagedat Z. M. de Koning tijdens het bezoek aan de hoofdstadzal vergezeld zijn door de hieronder genoemde adjudanten: W. C. baron Snouckaert van Schauburgstalmeester; majoor Jhr. J. F. H. van Pan- huys; kapt.-luit. ter zee Jhr. J. H. van Capelle. De prachtbijbel met ebbenhouten lezenaar, die met een weldadig doel in verschillende steden is tentoongesteld en be- zigtigd, zal Zaturdag morgen te 10 ure Z. M. den Koning worden aangeboden door de commissie, die het plan ontwierp en zich met de uitvoering belastte, bestaande uit de heeren Bernhardi, Nagtegaal en Kemmer van Utrecht, en namens de talrijke gevers, meest uit de mindere volksklasse, strekken als een gering bewijs van liefde en erkentelijkheid, voor het geen de Koning bij gelegenheid van den watersnood in het vorige jaar, ten gevalle van de geteisterde streken en bevol king deed, ook door een persoonlijk bezoek. Bij de Vereeniging tot Weldadigheid van den Allerheilig sten Verlosser te Amsterdam, zijn van H. M. de Koningin ontvangen twee groote prachtige vazen van biscuit, op voor treffelijke wijze beschilderd met landschappen in het genre van van Berchem en rijk met gouden versierselen gedecoreerd. Het is een ongemeen schoon geschenkbestemd tot prijs van de lo terij, die door genoemde Vereeniging binnen kort zal gehou den worden ten behoeve harer armenscholen. Woensdag heeft Z. K. H. Prins Hendrik der Neder landen den heer directeur der Akademie te Delft met een be zoek vereerd. Te dezer gelegenheid heeft het Z. K. H. goed gunstig behaagd, bij zich ten gehoore te ontvangen de stu denten voor O.-I. ambténarenvan het 3de studiejaardie de voorspraak van Z. K. H., als beschermheer der Akademie, hebben ingeroepen op een adres, dat zij voornemens zijn aan Z. M. de Koning te rigtenen waarbij zij Z. M. willen ver zoeken, dat hun de titel van candidaat-ambtenaar en de voor rechten aan dien titel verbonden, waarop zij, naar hun be scheiden meening, in September jj, reeds aanspraak verkre gen haddenniet moge worden onthouden. Men verneemt dat door ouders en voogden, aldaar woon achtig, van kweekelingen en candidaat-ambtenaren voor O.-I., aan de Delftsche Akademie studerendeeen adres is inge diend aan Z. M. den Koning, waarbij zij hun bezwaren te kennen geven over het besluit van den 12 Maart jl, en Z. M. verzoeken, dat besluit op de thans aan de Academie inge schreven kweekelingen niet te willen toepassen. In den Koninklijken Franschen schouwburg te 's Hage zal Zaturdag aanstaande worden ten tooneele gevoerd de groote opera les Martyrs, benevens de operette le Mariage extra vagant. Woensdag avond had te 's Hage het laatste concert Diligentia plaats, hetwelk vereerd werd met de tegenwoordig heid van H. M. de Koningin en HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik. Na afloop hield de Burgemeester tot den heer Lubeck een toespraakwaarin hij hemnamens de maat schappij, dank zeide voor de door hem zoo uitmuntend ge voerde directie, welke hij nu sedert 22 jaren heeft waargeno men. Daarna werd den heer Lubeck namens de maatschappij een prachtig geschenk, bestaande in een sierlijke in de re naissance stijl bewerkte zilveren vaas op een zwart marmeren voetstukmet toepasselijke inscriptietoegereikt. De vaas is geciseleerd met gepolijste banden en ooren en bewerkt in de fabriek van den heer J. M. van Kempen te Voorschoten. De Muse der Toonkunstin de regterhand een laauwerkrans dragende rust tegen die vaas. Woensdag avond omstreeks half negen ure ontstond te 's Hage brand in het huis, bewoond door den schoenmaker de Leur op de hoek van het Spui en de Lange gracht. De vlam sloeg reeds buiten het dak; van alle zijden kwamen spuiten aanzetten, waarvan vijf hebben water gegeven. Ten half tien ure was men de brand meester, die aanvankelijk een zeer drei gend aanzien had. Ongelukken zijn niet te betreuren. Onmid- delijk waren op de plaats des onheils tegenwoordig de heer Burgemeester, de kolonel der Schutterij, de Officier v.aff*3us- titie, de commissarissen van politie en andere spiloriteiten terwijl door de schutterij en politie, op dat zoo druk bezochte gedeelte der stadde orde op voorbeeldige wjjze werd ge handhaafd. - DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel méér 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u, 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katóenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u„ 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 89 li. 30 m. av. i v Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur •van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1