N°. 634. Woensdag 19 Maart. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12p Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 61 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Niemvstraat: 'smorgens te S u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savouds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 li. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens vau 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Door Z. M. den Koning is benoemd tot grootofficier der orde van de Eikenkroon de heer Dr. G. Simonsen zulks als een erkenning voor de vele en belangrijke diensten, door hem bewezen als president van de commissie voor de ten toonstelling van nijverheid, in het vorig jaar te Haarlem gehouden. Z. M. heeft benoemd tot leden van de jury voor de aanstaande Londensche tentoonstelling Mr. J. A. van Eyk en Dr. E. A. van Baumhauer te Amsterdam Prof. C. J. van Kerckhoff te Groningen en H. F. L. Vreede te Tilburg. Naar men verneemt is Z. K. H. de Prins van Oranje heden uit de residentie vertrokkenom als inspecteur-generaal der kavallerie, een inspectie te houden. Maandag, de sterfdag van Z. M. Willem II, is weder door de bekende hand een bloemkrans op het standbeeld op het Buitenhof nedergelegd. Door den bouwman J. Lievaart te Delft, is de eerste grasboter van dit jaar jl. Zaturdag aan Z. M. den Koning ten geschenke aangeboden. De Hooge Baad heeft heden verworpen de voorziening in cassatie van C. Disselveld c. s. wevers te Leidentegen een arrest van het Hof in Zuid-Holland, waarbij zij wegens diefstal van een schaap uit de weide, ieder zijn veroordeeld tot 5 jaar tuchthuisstraf. De directie der Nederlandsche hypotheekbank te Am sterdam gevestigd en de Brusselsche maatschappij Langrand- Dumonceau hebben zich voor korten tijd gewend tot het Hon- gaarsche stedehouderschap, ten einde de vergunning te erlan gen om in Hongarije hypotheken te mogen aangaan. Van rege ringswege is hieromtrent gehoord het bestuur der vereeniging tot bevordering van den landbouw, hetwelk gunstig heeft ge adviseerd. De Gemeenteraad van Zutphen heeft een subsidie van f 17000 verleend voor het bouwen van een nieuwen schouwburg. Het Neder-Rijnsche muziekfeest zal dit jaar gedurende de Pinksterdagen te Keulen gevierd worden. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben aan den gemeenteraad kennis gegeven, dat, ofschoon art. 203 der gemeentewet enkel het ter visie leggen voor het publiek be veelt van de begrooting der gemeente, die in de maand Augustus voor het volgend jaar den Raad wordt aangeboden zij toch zullen gevolg geven aan het raadsbesluitwaarbij be paald wordtdat ook de suppletoire begrootingen ter inzage voor het publiek zullen worden gelegd. Op den 15den dezer is op zijn buitenverblijf te„,Beek nabij Nijmegen, overleden de heer Mr. H. van Berckel, rid der der orde van den Nederlandschen Leeuw, oud-burgemees ter der stad Delft. Uit Belgie wordt berigt, dat de nieuwe Nederl. Minister van Buitenlandsche Zaken Jhr. van der Maesen de Sombreff, daar te lande zeer gunstig bekend is. Als lid der provinciale Staten van Limburg heeft hij zich doen kennen als een helder hoofd, als een man van vrijzinnige beginselen en als bekwaam redenaar. Als schrijver van een werk over de wateraftapping van de Maas heeft hij blijken gegeven die kwestie met onpar tijdigheid en kennis van zaken te hebben onderzocht. - Uit 's Hage meldt men daarbijdat Jhr. van der Maesen een zeer verlicht man moet zijn en op godsdienstig gebied zeer ver draagzaam. Men verzekert, dat de portefeuille van Buitenland sche Zaken was aangeboden aan Mr. E. J. A. Graaf van Bij- landt, oud-commissaris des Konings in de'provincie Zuid-Holland, waaruit men niet ten onrechte afleidtdat het ministerie Thor- becke evenmin orthodoxe protestanten als Katholieken uitsluit. Door een arbeider is op de laan van Meerdervoort, nabij 's Gravenhagebij het omspitten van den grond gevonden het lijk van een kind in een doek gewikkeld. Het verkeerde reeds in zoodanigen staat van ontbinding, dat men niet ontdekken kon tot welk geslacht het behoorde. Het is op de burgerlijke begraafplaats ter aarde besteld. Het Weekblad van het Recht bevat het treffend verbaal eener gerechtelijke dwaling in Belgie, ten gevolge waarvan zekere Pieter Dobbels arbeider, wonende in de nabijheid van de door brandstichting vernielde schuur aan den grooten weg tusschen Brugge en Kortrijkin 1855 beschuldigd en veroor deeld werd ter zake van brandstichting en poging tot moord (een persoon in de schuur geslapen hebbende was bijna een prooi der vlammen gewordenhad hij zich niet in allpriji""tf'e"rr wijderd). De straf was die des doods, terwijl de zoon des be schuldigden, als medepligtige vervolgd, onschuldig werd ver klaard. De doodstraf werd veranderd in levenslailgep dwang-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1