Dingsdag 18 Maart. N°. 683. Au. 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere régel meer'i5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam ta 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur- van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot Koninklijk Nederlandsch Com missaris voor de schoone kunsten bij de Londensche interna tionale tentoonstelling van 1862 den heer W. D. A. M. Baron van Brienen van de Groote Lindt. Vrijdag avond had ten hove de aangekondigde thé dan sante costumé plaats. De zalen waren weder prachtig versierd met bloemen. Al de vorstelijke personen, die aan het vorige bal costumé hadden deelgenomen waren tegenwoordig. Z. M. de Koning droeg ditmaal een prachtig costuum, style Louis XIV en ook H. K. H. Prinses Marie, die de vorige maal verhinderd was het bal costumé bijtewonen, was in een schit terend costuum (femme Chrétienne du temps de Neron) tegen woordig. Overigens waren, zoowel de leden der vorstelijke fa milie als het grootst aantal der genoodigden, gecostumeerd als bij gelegenheid van het groot bal costumé. De Ministers, de hooge beambten van 's Konings huis in galade leden van het corps diplomatique, benevens een groot aantal genoodig den waren aanwezig. Wij laten het programma hier achter in zijn geheel volgen. Marche (défilé), Quadrille Grec (Pas de caractère), Quadrille Francois I (la Pavane)Quadrille lion- grois et Polonais (danse militaire), Quadrille les gardes Fran- <?aises (menuet), Polonaise, Valse (dividenden), Quadrille (les diamants de la couronne), Polka (Schabernach), Quadrille (Kiinstler), Polka Mazurka (les plaisirs de la vendange), Valse (du couronnement), Quadrille (Lucie de Lammermoor), Polka (Ninetta), Quadrille (Ie bal costumé), Valse (Faust), Polka Mazurka (Ie papillon), Quadrille (Melodien). Het bal werd be sloten met een cotillondie uitmuntend werd uitgevoerd. De damestoileten en de menigte daarbij aangebragte diamanten wekten weder algemeene bewondering. De Minister van Financien heeft bij resolutie van 19 Februarij bepaalddat voortaan in het algemeen aan alle be ambten op 's rijks postkantoren dienstdoende, wordt verboden het bedrijf van kassier, makelaar of commissionair in effec ten uitteoefenen door tusschenkomende personen wordende als zoodanig aangemerkt de vrouw van den ambtenaar en zijne bij hem inwonende kinderen of andere bloedverwanten. Die bepaling is voorloopig niet van toepassing op de directeuren °f andere beambten, die voor 1°. Januarij een dezer bedrij ven uitoefenden, en daarvan door overlegging van het patent doen blijken. De Commissaris des Konings in Zuid-Holland heeft bij circulaire van 13 dezer aan de gemeentebesturen in de pro vincie, op verzoek van den Minister van Binnenlandsche Za ken kennis gegeven van de tentoonstelling van houten meu belen en houtsoorten, van 16 Junij tot 13 Julij te Zwolle te houden van wege de Vereeniging tot bevordering van fabriek en handwerknijverheiden daarbij de uitnoodiging gevoegd om aan deze zaak zooveel mogelijk bekendheid te geven. De audiëntie, heden Maandag bij den Commissaris des Konings dezer provincie, Mr. J. Loudon, was zeer talrijk, zoowel heeren burgemeesters uit de verschillende gemeenten alsook heeren hoofd- en verdere officieren der schutterijen in deze provincie hebben hunne gelukwenschen aan Z. Exc. komen brengen. Woensdag heeft te Grave plaats gehad de aanbesteding van de gaz-verlichting der gemeente voor den tijd van 20 jaren, waarvoor 4 inschrijvings-billetten zijn ingekomen, als: een van 1000, een van 700, een van 690 en een van 575 per jaar, nadat alvorens onder nadere goedkeuring van den gemeenteraad, de prijs voor particulieren was bepaald, in plaats van op 15 op 20 centen per kub. el. De raad heeft zich bij de voorwaarden de keus onder de inschrijvers voor behouden tot 20 dezer. Dingsdag is de commissie uit de Vereeniging tot be vordering van den bloei der IJzer-Industriein een nader gehoor ontvangen bij Z. Exc. den heer Minister van Binnen landsche Zaken. Z. Exc. heeft bij die gelegenheid gezegd met belangstelling het adres der Vereeniging te hebben gelezen, en niet ongezind te zijn om de aanbestedingen van ijzerwer ken afzonderlijk te doen houden, wanneer de aarde-, metsel en timmerwerken, waarmede zij verband houdenof ook hunne bijzondere uitgebreidheid dit zouden toelatengelijknaar Z. Exc. meende, tot heden ook plaats had gehad; dat om trent het aanschaffen van locomotieven en ander spoorweg- materieel nog niets was beslistdoch dat de concurrentie van den buitenlander uittesluitenof ook zelfs eenige voorkeur te gunnen aan den binnenlandschen voortbrenger, of ooi ring in alle gevallen hier te doen plaats hebben «rijdi met zijne op veeljarige studie gegronde overtuieibff omtrent cr was

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1