Maandag 17 Maart. N°. 6S2. A". 18(>2. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar» lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 's morgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur: van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Oirsbeek P. J. Hautvast; tot plaatsv. kantonrechter te's Her togenbosch Mr. J. M. Laurillard en te Appingadam Mr. A. Lijphart; voorts op verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. L. A. D. Nijpels als procureur te Maastricht en aan Mr. W. A. P. Verkerk Pistorius, als commies bij het dep. van kolo niën en bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt in Oost-Indie overgeplaatst den apotheker 3de kl. H. Peenstra te Leeuwarden. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dingsdag 25 dezer niet plaats hebben. Het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland heeft Vrij dag uitspraak gedaan in de zaak van C. V. Het Hof heeft haar schuldig verklaard aan het veranderen van het cijfer van haar geboortedag in een verhuisbillet.maar heeft haar jeug digen leeftijd en het gemis van nadeeldoor anderen door die daad geleden, als verzachtende omstandigheden aangeuo- men en haar diensvolgens veroordeeld tot 8 maanden correc tionele gevangenis, in eenzame opsluiting te ondergaan, geld boete van f 50 en in de kosten. Tegen dit arrest is de veroordeelde gekomen in cassatie. De verplaatsing van den directeur der kolonie Veenhui zen, de heer J. van Konijnenburg, die te Meppel woont, naar de rijksgestichten te Veenhuizenstaat volstrekt niet in eenig verband met de opheffing van het rijksgesticht aan de Ommerschans. Het verblijf van den directeur te Veenhuizen acht men in menig opzigt nuttig en noodzakelijk, daar zijn woonplaats op 10 uren afstand, zooals dit gedurende de laatste jaren plaats hadin vele gevallen ongeriefelijk was. Men verzekert, dat de Indische regering zich vergist heeft in het cijfer, dat op de Indische begrooting voor 1861 was uitgetrokken voor openbare werken, en in plaats van 2 ton, ongeveer 2 millioen heeft uitgegeven, terwijl eerst later werd bespeurd, dat een 0 minder achter het cijfer stond. De heer J. S. van Deventer te Zwolle heeft voor de Londensche tentoonstelling vervaardigd een karpet voor een vestibulezamengesteld uit inlandsche dierenvellen en hebbende een middellijn van p. m. 3{- Nederl. el. De Hooge Raad houdt zich bij voortduring bezig met het onderzoeken van het ontwerp Wetboek van strafvordering door den vorigen minister van justitie aan de overwegingen van dat hooge rechterlijke collegie onderworpen. Nog in de laatste dagen heeft de Hooge Raad bijeenkomsten tot dat einde gehouden. De weleer zoo beroemde Sluische haventen verleden jare ingedijktis Dingsdag van wege het domein in het open baar verkocht. Het poldertje, groot ruim 14 bundersis eerst in 11 perceelen geveild. Het geheel is daarna bij mijning het eigendom geworden van een heer te Bruggevoor den hoogen prijs van 40,400. Te 's Hage kwam iemand zich bij de politie aangeven, bewerende meel gestolen te hebben bij een bakker, bij wien hij gediend had; hij had daarover berouw, wist geen uitweg, en gaf zich dus gevangen. De bakker ontboden zijnde, wist van diefstal niets afmaar nam dadelijk zijn vroegeren knecht weder in dienst. Een dienstmeid te Heerde, die Maandag morgen het huis van haren boer verliet of, zoo men zegt, door dezen buiten de deur werd gezet, werd een paar uren later in een bo3cbje in de nabijheid gevondenwaar zij intusschen beval len was van een fiksch kind. Nadat zij daar was opgemerkt, is haar door de politie de noodige hulp en bijstand verleend en zij wordt nu met haar kind voorloopig behoorlijk verzorgd. Den 9den dezer begaven zich twee manspersonen uit het dorp D. in de gemeente Achtkarspelennaar den duivelbanner te Knijpe, om consult te nemen in de volgende zaak. De dochter van een hunner, een meisje van 18 jaren, werd hoe langer hoe magerder en bleeker, ook was zij mistroostig, gaf telkens over, lustte geen koffijmogt het werk niet zien droomde 's nachts ontzettend en klaagde telkens over hoofd-, rug- en buikpijn. Volgens verklaring van een der oude buur vrouwen, die bekend stond van iets meer te kunnen zien dan een gewoon menschwas de jonge dochter van den duivel bezeten en zou moeten sterven, wanneer zij niet geholpen werd door den beroemden duivelbanner te Knijpe. Toen zij bij den wonder-esculaap kwamen, gaven zij een zeer uitvoerig verslag van den toestand der lijderes, en deze gaf daarna de verkla- ring, dat de dochter nog niet geheel, maar gedeeltelijk van den duivel was bezeten zoodat zij nog door zijn toedoen kon worden geholpen. Uit het fleschje met water, dat /ij hem lie- Vv - >»j -y V

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1