aan den brandstapel ontkomen Christenen optesporen. Den llden Januarij namen wij 50 half verbrande vrouwen en kin deren op. Den volgenden morgen kwam een groot aantal moeders aandie met moeite haar kleine kinderen raedevoer- den. De meesten droegen haar halfverbrande kinderen in man den op de schouders. Aan het hoofd ging eene vrouw met een Christusbeeld in de hand. Sedert twee dagen zijn meer dan 200 Christenen in de vlammen omgekomen. De Keizer heeft bevolen alle tot de valsche godsdienst (zooals men ze hier noemt) behoorende onderdanen te dooden. Dit bevel is te gemakkelijker uittevoeren omdat deze ongelukkigen reeds als kleine kinderenop bevel der Mandarijnen op de waDg digt bij het rechter oor gemerkt worden. Te Washington hebben drie arrestatien plaats gehad, die aldaar niet weinig opspraak hebben teweeggebragt. De belang rijkste dezer arrestatien is die van den generaal Stone, bevel hebber van een der voornaamste divisien der bondsarmee aan de Potomac. De tegen hem ingebragte beschuldigingen betref fen 1°. lafhartigheid in den veldslag bij Bulls Bluff; 2°. het voeren van correspondentien met den vijand voor en sedert dien veldslag; 3'. het onverhinderd toelaten van het opwer pen van een fort en een redoute door den vijandbinnen het bereik van het geschut der bondstroepen4°. dat hij de hem toevertrouwde krijgsmagt blijkbaar met voorbedachten rade heeft blootgesteld aan het gevaar van door den vijand te wor den overrompeldterwijl hij heeft getracht zich daaromtrent te verontschuldigendoor zich te beroepen op zekere bevelen van den opperbevelhebber, waarvan thans overtuigend gebleken is dat hij ze niet ontvangen heeft. Op grond van dit een en ander is hij naar het fort Lafayette overgebragt, om binnen kort voor een krijgsraad terecht te staan. De tweede gearres teerde, Dr. Yves, correspondent der New-York Herald,wordt beschuldigd dat hij te Washington ten gunste van het gou vernement der Zuidelijke staten is werkzaam geweest door de mededeeling van gesprekkendie tusschen den minister van oorlog en onderscheidene leden van het congres hebben plaats gehad. Hij is thans naar het fort Mac-Henry getransporteerd. De derde arrestant is de heer Wikoff, insgelijks een der mede arbeiders van de Heraldwegens misbruik van vertrouwen met het doel om zekere belangrijke documenten in handen te krijgen, ten einde het gouvernement der Zuidelijken met den inhoud daarvan bekend te maken. Uit New-York wordt berigt, dat het Washingtonsche kabinet er thans op uit isom de staten MissouriKentucky en Tennessee tot de Unie terug te brengen tegen het toe kennen van belangrijke voordeelen. Indien die onderhandelin gen gelukken, dan is de bondsregering geneigd vrede te sluiten met het Zuiden en de scheiding als een feit aantene- men, daar ze, door het bezit van de drie genoemde staten, aanmerkelijk territoriale voordeelen op het Zuiden erlangt, en dus zonder eenig gevaar voor zich zeiven de Zuidelijke repu bliek naast zich kan dulden. Zaturdag avond wilde een 13jarig meisje de spoorweg- baan nabij Philippeville overstekenop het oogenblik dat de trein van Namen in aantogt was. Zij werd door een der buf fels van de locomotief opgenomen en naar den anderen kant van den weg geworpenalwaar zij in een heg terecht kwam. Alhoewel de schok die het kind ontving zoo erg was, dat haar klompen meer dan 10 el in de hoogte werden geworpen, vond men haar zonder eenig letsel terug, zoodat zij met den schrik voor haar onvoorzigtigheid vrij kwam. Blijkens de laatste tijdingen uit Amerika is een zoon van president Lincoln overleden, en de illuminatie op 22 Fe bruary heeft dus niet plaats gehad. Ook het Congres heeft uit eerbied voor de smart van den vader, zijn zittingen voor- loopig gestaakt. OFFICIEEL HIEUWS. Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden, Donder dag den 13 Maart 1862, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een regent van het gerefor meerd minnehuis. - 2°. Benoeming van een regent van het Heiligen Geest- of Armen Wees- en Kinderhuis. - 3°. Voordragt tot ontslag van den gaarder Isaac Berg. - 4°. Voordragt tot wij ziging der op den 6den Februarij jl. vastgestelde verordening omtrent de artt. 50, 53, 57 en 71 der algemeene policie- verordening. - 5°. Nadere voordragt van de gezondheids-com missie, tot het benoemen van keurders der levensmiddelen, met een rapport van de commissie tot de strafverordeningen. - 6°. Verzoek van J. Mulder, tot het huren van land, de ge meente aankomende, gelegen buiten de Morschpoort. - 7°. Verzoek van H. en J. W. Filippo, tot het leggen van een brug over de sloot aan den Lagen Rijndijk en het wegnemen van eenboom aldaar. - 8°. Voordragt tot het verleenen van een verhoogd sub sidie aan het gereformeerd minnehuis, over 1861. 9°. Sup- pletoire staat van begrooting en staat van af- en overschrij ving van het Evang.-Luth. weeshuis 1861. - 10°. Voorwaarden omtrent de leverantie van houtwaren. Advertentiën. Bevallen van eene Dochter J. M. HOO- GEBOOM Eigeman. Leiden 10 Maart 1862. Mijne dierbare Echtgenoote J. H. LAN- GELAAN, geboren Buusoverleed heden na een geduldig lijden van bijna twee jaar. J. LANGELAAN. Heemstede, 8 Maart 1862. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot diepe droefheid van ons en onze Kinderen, onze geliefde Doch ter ELISABETH, in den ouderdom van bijna 27 jaren. Buim acht jaren was zij aan haar ziekbed gekluisterd, waarvan zij de laatste vijf jaren geheel sprakeloos wasen niet van hare legerstede geweest is, de wonderlijkste ver schijningen zijn hierbij gezien doch onder bit alles is het vertroostende voor ons, dat Z1j in den Heere Jezus geloofde als haren volkomen Zaligmaker, die door Zijn dierbaar bloed ook voor haar een ruimen ingang in Gods eeuwig Koningrijk verworven heeft. H. ROEST. Leiderdorp, 10 Maart 1862. 5 voorheen: „DE TWEE HOLOIUIE1V." HAARLEMMERSTRAAT, Wijk VI. No. 383. De Ondergeteekende zijne zaak van KOFFIJHUISHOUDER overgebragt heb bende heeft de eer het geachte publiek te berigten dat hij daar een FRAAI GARE1IBOL.-BIL.1jARD heeft doen plaatsenen vertrouwt door eene solide bediening de gunst van het geëerde publiek waardig te worden, terwijl hij de gelegenheid openstelt, in het bekomen van Zalen tot het houden van Vergaderingen Muziekgezelschappen of dergelijken. Hij neemt met bescheidenheid de vrijheid, belangstellende te ver zoeken het Neêrlandsch Kof lij huis met een bezoek te vereeren. Leyden, 12 Maart. G. A. J. TETHOFF. Bij SCHREUDER VAN BAAK is uitgekomen: HET PHOTOGRAPHISCH PORTRET van den Wel-Eerw. Zeer Geleerden Heer in drie soorten, staande en zittende houding, gewoon album-formaat 1.—. Ter voorkoming van onaangenaamheden, die wij hebben moeten ondervin den, door namaak van het door ons uitgegeven LITHOGRAPHISCH PORTRET, zoo zijn alle Exemplaren met de handteekening van Dr. E. LAURILLARD voorzien. D" E LAURILLARD,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3