Donderdag 13 Maart. N°. 629. A0. 1*62. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in- de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12p Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstroat;'smorgens te 8 u., 's middags te 12 n., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 2—7 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 89 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks té 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 9—10 uur. KaïltOor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uujr en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur- ran Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accijnsen te Wijk de heer C. H. L. Nilant, thans te Uithuizen; te Stevensweert den heer J. Volkers, visiteur te Maastricht en te Nijmegen den heer A. Collard, controleur te Rotterdamvoorts den titulairen rang van officier van ge zondheid 1ste klasse verleend aan de gepensionneerde officieren van gezondheid J. A. Loomeijer en H. Schouten. De Commissie van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raalbelast met het houden van een onderzoek (enquête) over de aangelegenheden van 's lands marine, heeft thans hare voorbereidende werkzaamheden ten einde gebragt. De vragen, die gedaan zullen worden, zijn vastgesteld, en vele personen, die gehooid zullen worden, zijn reeds aangeschreven, om voor de Commissie te verschijnen. Men verwacht dat de Commissie in het begin van de volgende maand met het hooren van deskundigen zal aanvangen. Dingsdag middag is er een buitengewone Ministerraad gehouden. Men verzekert thansdat Jhr. Mr. P. van der Maesen de Sombreff, werkelijk tot Minister van Buitenlandsche Zaken zou zijn benoemd. Die heer bevindt zich te 's Hage en heeft heden Woensdag morgen een langdurige conferentie met den Minister van Binnenlandsche Zaken den heer Thorbecke gehad. Heden Woensdag heeft de Hooge Raad verworpen het beroep van A. J. Wolsinkdoor het Hof in Gelderland tot de straffe des doods veroordeeld ter zake van brandstichting, waardoor te voorzien was dat eenig menschenleven in gevaar zou worden gebragt. Zr. Ms. stoomschip Cycloop is 11. Maandag m allerijl van het Nieuwe Diep naar Urk gestevendom adsistentie te verleenen aan de rechterlijke magt in het bedwingen van al daar plaats gehad hebbende ongeregeldheden. Zaturdag morgen was daarheen vertrokken een deurwaarder met twee rijksveld wachters, ten einde een vonnis der arrondissementsrechtbank te Hoorn ten uitvoer te leggen, waarbij [rechtsingang met bevel tot in hechtenisneming was verleend tegen den burgemeester dier gemeente, beschuldigd van valschheid in geschriften of medepligtigheid daaraan. Zij moesten echter onverrigterzake terugkeere'ndaar een groot deel der mannelijke bevolking zich feitelijk tegen de uitvoering van het vonnis had verzet en zij verpligt waren voor de overmagt te wijken. In den Koninklijken Franschen schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond ten tooneele worden gevoerd de groote opera Faust. Dingsdag heeft in het locaal Diligentia te 's Hage de aanbeste ding plaats gehad voor het maken van een oesterput te Scbeve- ningen voor den heer Serruys te Rotterdam, welk werk zal worden aangelegd onder directie van den heer van Gendt, nieuw benoemd architect te Arnhem. Er waren 13 inschrij- vingsbilletten ingekomen. De minste inschrijver was de heer J. Blankenvoort, te Amsterdam, voor de som van 30,000. De werkzaamheden aan den spoorweg van Breda naar Tilburg worden met kracht voortgezet, terwijl het voor dit saisoen zoo gunstige weder den ondernemers zeer bevorderlijk is en het vooruitzigt opent, dat de weg vroeger dan den daarvoor bepaalden tijd zal gei eed zijn. Ruim 500 arbeiders zijn thans in verschillende vakken tusschen laatstgenoemde stad en Breda aan het werk en zijn reeds met de aarden baan tot nabij de oude Warande, op uur van Tilburg, gevor derd. Aan de brug over de rivier de Mark nabij Breda wordt met ijver voortgewerkt, daar deze binnen een paar maanden gereed moet zijn. Men ziet ook eerstdaags de aanbesteding- van het stationsgebouw', aldaar te gemoet. Een en ander zal dezen Zomer in die streken veel bedrijvigheid te weeg bren gen, zoodat het te voorzien is dat het werkvolk voor vele ambachten schaarsch zal worden. Bij de tentoonstelling van bloembolgewassendie te Haarlem werd gehouden zijn o. a. zilveren medailles toege kend aan den heer M. C. Alkemade te Noordwijk voor 20 enkele tulpen en aan den heer M. Paardekooper te Noordwijk voor 12 enkele en 12 dubbele tulpen. Uit Zwclle berigt men het volgende: Op het zesde Cae- cilia-Concert van Zaturdag 8 Maart jl. .hadden wij het noe- gen den beroemden violist Lotto en ae zangeres, me Or gelist, te hooren. Wat den eersten betreft, hoez,( ij de voordragt van het 17de concert van Viotti stout en Krachtig vonden en de kunstenaar daardoor reeds bewees gen trap hij reeds bereikt had, was dit stuk eolfter niet zod streelend voor het publiek, als de Souvenir/ue Haydn van.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1