j\°. 627. Dingsdag 11 Maart. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. zaak ging aan. De eerstkomende trof de pijp; doch de tweede den roekeloozen persoon zóódanig, dat hij reeds den volgen den morgen een lijk was. Een Friesch dorpeling vond bij de terugkomst van de ra&rkk zijn buis ledig en door zijn vrouw verlaten, terwijl het gereede geld ook weg was. Na veel moeite heeft hij ontdekt, dat zij met een kantoorbediende was op reis gegaan over Bot terdam naar elders, en wie weet waarheenvertrokken. Zij laat 4 jeugdige kinderen achter. Donderdag avond vervoegde zich in een apotheek te Arnhem den trompetter H. van het regement rijdende artillerie aldaar in garnizoenen verlangde eenig arsenicum. Toen hem dat geweigerd werdzeide hij zich vergist te hebben en lood suiker te behoeven, daarbij opgevende welk gebruik hij daarvan wilde maken. Een en ander den provisor verdacht voorko mende, maakte deze zwarigheid dit aftegeven, toen genoemde ..trompetter eensklaps een drietal stukken wegnam en in den mond stak, hetgeen hem na een langdurige worsteling werd ontnomen. Naar het bureau van politie overgebragt, werd hem daar de eerste heelkundige hulp door den heer G. J. Grey toegebragt, en hij vervolgens naar de garnizoens-infirmerie gevoerd. Krankzinnigheid schijnt oorzaak dezer vreemde daad te zyn geweest.'Naar men verneemt, is hij thans huiten gevaar. i Uit een met den aanvang van dit jaar in het licht verschenen Weekblad, de Dames-Courant, ontleenen wij de vol gende schets der intreerede, waarmede Ds. Laurillard Woens dag 11. in de Nieuwekerk te Amsterdam zijn dienstwerk begon. Na een schoone inleiding koos hij tot tekst: 2 Cor. Y: 19 en 20, en zeina een korten aanloop uit het verhand tot den tekst, dat hij de aandacht wou bepalen, bij drie in het oog springende hoofdideën, ook voor deze gelegenheid zoo bijzon der geschikt, als: A. den inhoud des Evangelies, B. het ka rakter des predikers, C. de roeping der gemeente, j Sprekende óver den inhoud des Evangeliesdeed Ds. Lau rillard ons denken aan Milton's paradijs; en schoon was de gedachteook wij hebben dien korten paradijs-tijd eens be leefdmaar de zonde kwam tot ons als tot Eva, en paradijs was verloren. Hierop volgde: een aangrijp" stelling van het lot des zwervenden zondaars, die zonder God. Hoort den rijk begaafden redenaa Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in het Provinciaal Gerechtshof van Noord-Holland Mr. P. J. Teding van Berk hout, rechter in de arrondissementsrechtbank te Amsterdam.^ tot griffier van het Provinciaal Gerechtshof in Zeeland Mr. W. C. de Jonge, thans subst.-griffiertot procureur te Alkmaar Mr. W. van der Kaayen tot rechter-plaalsvervanger in de arrondissements-rechtbank te Sneek Mr. F. J. Kappeyne van de Capello, procureur aldaar. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn, krachtens magtiging, verleend door den Koning, zekere som men ter beschikking der inspecteurs van het lager onderwijs gesteld, ten einde kleine tegemoetkomingen aan de ijverigste kweekelingenwelke van het ten hunnen behoeve gegeven on derwijs in 1861 hebben gebruik gemaakt, te kunnen toeken nen, en, wanneer zich daartoe de behoefte doet gevoelen, ook eenige hulpmiddelen voor het aan ben te geven onderwijs aantekoopen. j - De tegenwoordige Minister van Binnenlandsche Zaken heeft dezer dagen op de hem gedane vraag, of verplaatsing van hulponderwijzers hij de openbare scholen mag geschieden zonder overleg met den hoofdonderwijzer en den districts schoolopziener, geantwoord, dat zoodanig overleg hem nood zakelijk voorkomt, daar anders aan den hoofdonderwijzer iemand tegen zijn zin, en met wien hij niet overweg kon, zou kun nen worden opgedrongen. Z. Esc. heeft in dien zin dan ook een aanschrijving gerigt aan de gemeentebesturen. Donderdag II. werd te Groningenonder de leiding van Jhr. Alberda van Ekensteinsecretaris der commissie van oppertoezigt over de Kweekschool voor Zeevaart aldaar geves tigd, onder medewerking van zes studenten der Hoogeschool, en van een orkest, gedirigeerd door den heer Maurice Hage- maneen declamatorium gehoudenwaarvan de opbrengst be stemd is, om minvermogende knapen gedurende hun opne ming aan die school het noodige onderhoud te verschaffen. Naar men verhaalt, heeft Maandag 11. te Waardenburg, door een weddingschap, een zeer treffendvoorval plaats gehad. Men wedde, dat een der personen, met een lange pijp in zijn mondzoo digt bij een der roeden van den watermolen zou gaan staandat de roede de pijp aan stukken zou slaan. De Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. ,'1 Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Grsvenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 2 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m..' 'savonds te 8 u. 10 m.Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Iii^ks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. a Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tyden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoeijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; wan 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 99 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8— 4, van de Hypotheken en heit Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1