N°. 624. Vrijdag 7 Maart. A0. 1862 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSOH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zod- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post ƒ2.80 iD de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14' m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sinorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 's avonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23 over Marseille i 9 en 25 van elke maand. Rïjks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'sraorgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Dingsdag avond had ten hove het aangekondigde bal costume plaats. Ten half negen ure werden de zalen geopend en ten 9 ure ving het orkestbestaande uit de kapel van het regement grenadiers en jagers met pianobegeleiding, de eerste marsch aan. De aanblik der zalen, voornamelijk van de groote danszaal, was schitterend. Ongeveer 2000 bougies brandden in de kroonlichtersen planten van verschillende soort en in vollen bloei waren overvloedig overal aangebragt. Kwartier over negen ure traden HH. MM. de Koning en de Koninginvoorafgegaan door de kamerheeren de groote zaal binnenen plaatsten zich op de voor hen bestemde zetels. Z. M. stelde voor Francois I, en het kostuum bestond uit wit satijn en rood fluweelversierd met de diamanten hals ketting, kruis en ringen, welke dien vorst gemeenlijk droeg (de vorm van dat costuum is algemeen bekend). Ook hing een prachtigen mantel van Z. Ms. schouder» af. H. M. «telde voor een aanzienlijke dame uit denzelfden tijd en droeg een wit moirée kleedwaarvan de borst overvloedig met bril- lanten bezet was, terwijl H. Ms. kapsel met bijzonder groote paarlen was doorvlochten. Toen HH. MM. gezeten warentraden de gecostumeerden in de volgende orde bin nen: 1°. de paren, uitmakende de grieksche quadrille. Deze waren gecostumeerd in rood fluweel met gouden galons en droegen wambuizen slopkousenenz., volgens het hedendaag- sche grieksche volkscostuum. Zij werden aangevoerd door Z. K. H. den Prins van Oranje, die zich onderscheidde door de pracht van gouden galons op zijn kleeding aangebragt. - 2°. de Hongaren, Deze droegen rood en blaauw fluweele uniformenvolgens het hedendaagsch modelen 3°. schil derachtige groepen van gardes franRaises en anderen. Onder deze laatsten merkte men op HH. KK. HH. prins en prin ses Hendrik. Z. K. PI. droeg het costuum van een edelman uit de 15de eeuw; het was vervaardigd uit geel fluweel, rood satijn en rijk met gouddraad geborduurd; H. K. H. de prin ses droeg een costuum in den vorm van dat van H. M. de Koninginhet was vervaardigd uit blaauw fluweel en omzet niet hermelijn; op haar hoofd prijkte een kanten sluijer, ge kroond met een diamanten diadeem. Onder de damestoiletten welke wij onmogelijk allen kunnen opsommentrokken overi gens d« aandacht: dat van Mevr. v. d. Oudermeulengroot- meesteresse van het Huis van H. M. de Koningin; zij stelde voor Marie Antoinetteen op haar donker fluweel kleed telde men meer dan 200 roozen; Mevr. Craaijvanger en de echt- genoote van den Braziliaanschen gezant worden genoemd om de menigte juweelen aan haar toiletten aangebragt. Toen HH. MM. door de genoodigden waren begroetving het or kest de Grieksche quadrille aandaarna werd een menuet uitgevoerddie de bijzondere opmerkzaamheid trok om de daarin voorkomende groeperingenen die zeer net werd uit gevoerd door de chevaliers van Louis XIV. Vervolgens dansten de Hongaren de quadrille des lanciers, waarna als eigenlijke opening van het bal, door al de gecostumeerden den profano werd gedanst. Deze reeds zoo oude dans boeide aller opmerk zaamheid en de veelvuldig daarin voorkomende nuances, zoo van pas als groepering, werden met zeer veel juistheid voor gesteld. De heer Zinck dansmeester van 's Konings huisbestuurde het bal in gala-costuum. HH. MM. de Koning en Koningin plaatsten zich daarna in quadrille, en verder volgden de ver schillende nummers van het balprogramma elkander snel op, tot ten 12 ure, toen het luisterrijke souper, bestaande uit ongeveer 750 couverts, in de verschillende zalen aangerigt, aanving. Na afloop daarvan vingen de dansen weder aan. Ten ongeveer 4 ure was het bal afgeloopen. Behalve de reeds op- genoemde leden der vorstelijke familie, werd dit bal nog bij gewoond door Z. D. H. den hertog Bernard van Saxen Wei- mar, prinses Anna, de ministers, het corps diplomatique, de kamerheeren en verdere militaire en burgerlijke hooge beamb* ten van 's Konings huis, vele andere burgerlijke en militaire autoriteiten enz. enz. De allerzeldzaamste collectie bloemen, en de smaak waarmede zij op verschillende plaatsen waren aangebragt, wekte algemeene bewondering. - Het bal werd besloten met een marsch met zeer schoone groeperingen. HH. KK. HH. Prins en Prinse» Frederik en HD. doch ter Prinses Maria waren door het overlijden der groothertogin van Mecklenburg, eene nicht der Prinses, verhinderd het ge costumeerd bal ten hove bijtewonen. Naar men verneemt zal het gecostumeerd bal bij Z. K. H. den Prins van Oranje Vrijdag den 14den dezer hebben.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1