N°. 620. Maandag 3 Maart. Aü. Binnenlandsch Nieuws. Rijk. -Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. k -S5 f 7- DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-8 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45ns.. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect i» te spreken te zijnen huize op deti Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijosen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur - van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemdtot griffiers bij het kantongerecht te Schiedam Mr. W. M. 'Vreeswijk, thans te Brielle en in diens plaats Mr. A. Knappert de Groot, thans te 's Graven deel en te 's Gravendeel Mr. W. A. 't Hooftadvocaat te 's Gravenhage. De heer A. Walker Cremer, chef der derde afdeeling provinciale griffie van Zuid-Holland is door Z. M. benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Het heeft Z. M. den Koning behaagd den heer J. van Dam, Rijks-Veearts te Aarlanderveente benoemen tot rid der der orde van de Eikenkroon. Naar men verneemt is het voornemen van H. M. de Koningin om zich naar Stuttgard te begevenvervallen doordien er gunstige berigten nopens den gezondheidstoestand van Z. M. den Koning van Wurtemburg zijn ontvangen. H. M. zal nu even als in vorige jaren zich eerst na het be zoek te Amsterdam naar Stuttgard begeven, ij,De Commissie van enquête nopens den toestand en de behoeften van 's lands marine, houdt 3lch thans bezig met het opmaken der vraagpunten voor het te houden onderzoek en zal daarmede in de eerste dagen der volgende week voort gaan ten einde daarna de deskundigen tot geven van inlich tingen opteroepen. Bij het lste bataillon van het reg, grenadiers en jagers is benoemd tot adjudant de lste luit. K. P. Kempers van gemeld corps. Uit een goede bron verzekert men, dat de Minister voor de Zaken der Hervormde eeredienst tot dusver bezwaar maakt om handopening te verleenen tot het beroepen van een pre dikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Leiden, in plaats van Ds. E. Laurillardaangezien het zielental het waarschijn lijk overbodig maakt en het bestaand getal predikanten met de officiële uitkomsten der volkstelling in wettelijke verhouding staat. De Provinciale Staten van Overijssel hebben in de bui tengewone vergadering van 26 Eebruarij tot lid der Gedepu teerde Staten benoemd Mr. A. van DeldenWethouder van Deventer. Vrijdag nam Jhr. Mr. van der Heim in treffende be woordingen afscheid van al de ambtenaren der provinciale griffie van Zuid-Holland. Bij die gelegenheid bood hij den heer Walker Cremer een kostbaar geschenk in goud en den kamerbewaarder een prachtig geschenk in zilver als een bewijs van aandenken aan. Heden heeft de heer Mr. J. Loudon de betrekking van Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland aan vaard. Het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland heeft Vrij dag uitspraak gedaan in de zaak van J. Groen in 't Woudt, wonende te Roelofs-Arendsveen beschuldigd van valschheid in drie onderhandsche geschriften en het gebruik maken van die stukken. Het Hof heeft hem aan die feiten schuldig verklaard maar hem uithoofde van verzachtende omstandigheden ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Op Dingsdag den 11 Maart 1862, des namiddags ten een ure, zal in het locaal Diligentia te 's Hage worden aan besteed het maken van een oesterput te Scheveningen. De Gemeenteraad van Utrecht heeft besloten zich tot de Hooge Regering te wenden met het verzoek om de Stads Bank van Leening te mogen verpachten. Een bruidspaar ging Zaturdag 11. van Winsum naar Loppersum, om aldaar hun huwelijk te laten voltrekken. On derweg kreeg de bruid een bezwijming waaruit zij in weerwil van verleende geneeskundige hulpniet ontwaakte. Mgr. Wilmer, bisschop van Haarlem, heeft heden de residentie verlaten. Naar men verneemt, is door Z. Hoog Eerw. aan 4000 leeken het H. Vormsel toegediend. a Door jonkvr. E. A. van Teyens onlangs te Beesterzwaag overledenis gelegateerd aan de diaconie der Herv. gemeente aldaar 1000 met een huis en erve en aan de kerkvoogdij ook f 1000 en twee zilveren schenkkannenter waarde van minstens f 1000, alsmede f 6000 aan de Herv. gemeente te Bakkeveen, als: 2000 voor het predikantstractementf 2Ó00 voor het kerkenfonds en f 2000 voor de diaconie. Te Urmond en Grevenbicht (prov. Limburg) heeft de verkiezing van kerkeraadsleden voor de Hervormde gemeente door de stemgerechtigde manslidmaten geregeld plaats gehad. Beroepen bij de Hervormde gemeente te St. Jansga en Delstrahuizen Ds. J. A. S. Ris Lamberts te IJsselmuiden. De Middelb. Cour. bevat de volgende zeer lezenswaards opmerking

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1