IV». 618. Vrijdag 28 Februarij. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen ras genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u.9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Arasterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m„ 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Riiks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur.- Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. -Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, 's morgens vau 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Douderdag van 9 2 uur - ran Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft ben. tot burgem. van We9tdongeradeel J. Klaasesz. De Minister van Binnenlandsche zaken heeft tot leeraar in de wiskunde aan de Latijnsche 9chool te Bergen-op-Zoom benoemd den heer J. van der Hoeven. Dingsdag stond voor de arrond.-rechtb. te Arnhem te recht H. A. L., timmermansknecht, oud 24 jaren, wonende te Zevenaar, aangeklaagd van op 4 Februarij jl. het hondje van zekeren commies aldaar levend te hebben begraven. Hij had dit beesthetwelk door deszelfs zachte geaardheid nie mand bemoeijelijkte en waaraan de meester zeer gehecht was, bij diens afwezigheid, uit het huis gelokt en, na het de poo- ten te hebben vastgebonden levend in een grooten kuil ge stopt in weerwil dat een der getuigendie hem het feit zag plegen, hem nog de opmerking had gemaaktdat hij het beest, zoo hij dit dood wilde makenmaar liever moest verdrinken dan het op zulk een onbarmhartige wijze van het leven te berooven. De beklaagde kon geen de minste aannemelijke reden opgevenwaarom hij het dier, hetwelk hem nooit tot eenige overlast had verstrekt, zoo hoogst onmeedoogend had behandeld. Hij zeide dit op aansporing van derden te hebben ge daan omdat de hond over gebleekt goed had geloopen en gaf ver der op tijdens de volvoering niet geheel nuchteren geweest te zijn. Het O. M. requireerde bij monde van den substituut-offi cier Mr. J. M. Smits, de toepassing der hoogste straf, zijnde eeu gevangenisstraf van zes maanden na alvorens te hebben opgemerkt, dat het te betreuren is dat de Nederlandsche wet het mishandelen en kwellen van dierenhetwelk hier te lande herhaaldelijk op ergerlijke wijze voorvalt, in den regel straf feloos toelaat, terwijl zulks in de meeste andere rijken wordt gestraft, doch dat het gepleegde feit toevallig strafbaar was ü's zijnde voorgevallen in een tuinwaarvan de meester van den hond, als kostganger van den eigenaar, het vrije gebruik had. De rechtbank heeft den beklaagde tot drie maanden gevan genisstraf en een geldboete van 8 veroordeeld. Te Kesteren is Zaturdag nacht de vrouw van een ar beider bevallen van 4 kinderen. Het jongetje was bij de ge boorte reeds overledentwee meisjes leefden 24 urenhet derde meisje is nog in leven. De kolonel der infanterieL. A. Boerskommandant der eerste militaire afdeeling op Java, die den 13den Jauuarij deze9 jaars te Batavia overleedwas te Koudekerk aan den Rijn geboren. In 1849 werd hem een tweejarig verlof naar Nederland verleend, in 1851 keerde hij terug. Bij besluit van 22 December 11. werd hem op nieuw tot herstel van gezond heid verlof verleend, maar zijn hoop, om nogmaals zijn vader land terugtezien, werd verijdeld. Aan den heer J. J. CornelissenLitt. Hum. Candidaat aan de Leidsche Hoogeschool, is een zilveren medaille toe gekend voor de beantwoording der prijsvraag over de Am- phittyonenuitgeschreven door de litterarische faculteit der Utrechtsche Hoogeschool. In de zitting van den Gemeenteraad van heden is o. a. ingekomen een nota van bedenkingen van den heer Staats raad Commissaris des Konings in deze provincie, houdende bedenkingen tegen de door den raad vastgestelde verordening tot wijziging der artt. 50, 53, 57 en 71 der Algemeene Po- litie-Verordening, gesteld in handen van de Commissie voor de Strafverorderingen der fine van berigt en raad. - Een adres van J. Dirken të Haarlemhoudende verzoek om tot Stads-Apotheker te worden benoemd. Over dit adres ontstaat eenige discussie. De heer van der Hoeven wenscht ingelicht te wordenwaarom de benoeming van een Stads-Apotheker zoo lang uitgesteld blijft. De Voorzitter en de heer le Poole antwoorden, dat de benoeming voor den tijd van zes maan den was uitgesteld in het belang van de weduwe, terwijl de provisor reeds gedurende de ziekte van den ijverigen en kun- digen Hoefmanthans overledende zaak met warme belang stelling en in het algemeen belang bad waargenomen. Maar deze heer kan daarop later geen aanspraken gronden om be noemd te worden. - Voorts is benoemd tot lid van de Com missie voor de strafvorderingen Mr. J. vau Outeren met .16 van de 22 tegenwoordig zijnde leden. - Daarna is uitvoerig beraadslaagd over het leveren van een verslag voor de zittin gen van den Gemeenteraad met 12 tegen 10 stemmen is be sloten een stenografischen geen tachygrafisch verslag van de zittingen van den raad te doen openbaar makenen met algemeene stemmen (21)- de heer Stoffels onthield zich van de stemming - om aantenemen het aanbod van den heer J. C. Drabbe, om dat verslag gedurende een jaar kosteloos te leveren. Het concert, Woensdag avond door de muziek van he(

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1