N°. 615. Dingsdag 25 Februarij. A°. 1$(j2i:^ Binnenlandsch Nieuws. v il I.IIIISI II DAGBLAD Prijs der Advertentiën1-6 regel» ƒ0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Ct». Bekendmakingen va» genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel,'s morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en. van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur: van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9-4 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van de Ei kenkroon de heer Urban, directeur in den Nederl.-Belgischen Spoorweg, en de heer Louis Hartog, te Antwerpen, tot er kentenis zijner dienstenaan de kunsten en de Nederl. kunste naars bewezen. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arrondissements rechtbank te Hoorn Mr. F. G. ten Zeldam Ganswijk, thans kantonrechter te Alphen en tot notaris te Charlois, arrond. Dordrecht, J. van Buuren, kand,-notaris te Goedereede. De Minister van Jnstitie heeft de rang van brigadier majoor titulair verleend aan den rijksveldwachter F. J. van Leijengestationeerd te Alphen. De Minister van Justitie, gezien de missives van den procureur-generaal, fungerend directeur van politie in Utrecht, dd. 19 November 1861, n°. 300 en 13 dezer, n°. 42 waaruit blijkt, dat de gemeentelijke politie te Amersfoort zich jegens de justitie zeer verdienstelijk heeft gemaakt door de opsporing en aanhouding, onder de gemeente Soest, van twee beruchte misdadigers, genaamd Antoni Zimmerman en Johannes Delp, welke aanhouding na een hevig verzet is bewerkstelligd door den sergeant van politie G. Wielheesenden nachtwacht A. van Koot en den persoon van R. Schreuder, arbeider te Amersfoort woonachtigheeft goedgevonden bij resolutie van 19 dezer, onder bemerking dat ter zake voormeld ook bijzon dere lof toekomt aan den commissaris van politie in voor melde gemeente, aan de drie bovengenoemde personen zijne bijzondere tevredenheid te doen te kennen geven over den buitengewonen ijver, door hen betoond, geschiedende hiervan eervolle vermelding in het Algemeen Politieblad. De Minister van Justitie, gezien de missive van den procureur-generaal fungerend directeur van politie in Zuid- Holland, dd. 12 dezer, n°. 4408 en bijlagen, waarbij een zeer loffelijk berigt wordt gegeven omtrent den rijksveldwach ter der 2de klassemet den rang van brigadier, F. J. van Ley en gestationeerd te Alphen, aan wiens ijverige en beleid volle nasporing het te danken is, dat de dader van eenen op den 4den dezer onder de gemeente Oudshoorn gepleegden be langrijken diefstal van geldswaarden en zilveren voorwerpen reeds den daarop volgenden dag onder de gemeente Leiderdorp met het gestolene aangehouden en in handen der justitie ge komen is; heeft goedgevonden: bij resolutie van 19 Februarij 1862 aan voornoemden beambte zijne bijzondere tevredenheid over het door hem in gemelde zaak gehouden gedrag eD den betoonden ijver te doen te kennen geven; geschiedende hier van eervolle vermelding in het Algemeen Politieblad. Zr. Ms. oefenings-vaartuig Propatria, kommandant luit. t/z. Ie kl. P. van Lelyveld, is Donderdag 11. van Harlingen te Nieuwediep geretourneerd. De equipage van gezegden bo dem verklaart aldaar een groote menigte werkelooze jongelie den te hebben ontmoet, die den ganschen dag rondloopen, en men kan zich niet begrijpenwaarom die overigens kloeke jongelieden zich niet liever bij Zr. Ms. zeemagt engageerden, alwaar zij goed eten, goede kleeding en een goede gagie ont vangen, dan in armoede en ledigheid langs de straat te loo- pen. Men had wel 200 van die jougens gezien, die voor 5 centen per hoofd de Engelsche stoomboot naar binnen sleepten. De aanbevelinglijst ter vervulling der bestaande vaca ture van raadsheer in het provinciaal gerechtshof van Noord- Holland bestaat uit de heeren Mr. P. J. Teding van Berkhout en A. de Vries, rechter in de arrond.-rechtb. te Amsterdam, Mr. W. F. Dijkers, subst.-griffier, Mr. P. S. Noyonadvocaat- generaal en Mr. F. G. R. H. van Lilaar, subst.-griffier bij het provinciaal gerechtshof en Jhr. Mr. J. W. aan Loon, rech- ter-plaatsvervanger. Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland hebben aan de gemeentebesturen in die provincie hun voornemen te ken nen gegevenomgebruik makende van de bevoegdheid hun bij het 2de lid van art. 116 der gemeentewet verleend, nu of in het vervolg van hunnentwege een opneming der ge meentekas te gelasten, of door een commissie uit] hun midden te bewerkstelligen. Te Borculo werd een gemeente-secretaris verlangd bij oproeping in de dagbladen. De bezoldiging bedraagt f 475 'sjaars. Niet minder dan 140 hebben zich daarvoor aange meld, waarvan 122 reeds berigt ontvangen hebben dat zij niet in aanmerking komen. Regenten der beide gasthuizen te Amsterdam hebben Zaturdag namiddag Prof. G. E. Voorhelm Schneevoogt aan geboden een zilveren [vaas met een toepasselijk opschrift, ter gelegenheid van zijn ontslag als eersten geneesheer in het

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1