VIJFDE BLOEMENTENTOONSTELLING Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. 20 Februarij 1862. De Ondergeteekende berigt, dat hij twee KAMERS in gereedheid heeft, waar DINÉS kunnen gediend worden;voorhanden is SchildpadsoepBeafstuk Karbonnade, Omeletten, Oesterbroodjes, enz. enz. G. MEIJER, Kok en Pasteibakker. Langebrug en Ketelboetersteeg. te Hoordwijk. Op 20, 21, 22 en 25 Februarij aanstaande zal door de leden der Vereeniging «flora van noordwijk" in het Hof van Holland aldaar, gehouden worden eene Tentoonstel ling van Bloeijende Hyacinten, Tulpen en verdere Bolgewassen. De heer Adeline, een vermaard vetweider, zal aanstaan den Donderdag op de markt te Poissy vier paaschossen ten loon stellen, door hem gedoopt: le Cochinchinois, le Mexico le Bien-Hoa en le Gaétana. Te Florence is een inschrijving geopend, om den gevel van de Domkerk, welke tot nu toe onvoltooid is gebleven, te doen afwerken. De gonfalonniere van Florence, de heer Ferdinando Bartolomei, is vice-president van het comité, dat aan het hoofd der onderneming staat. Demonstratien tegen het wereldlijk gezag van den Paus hebben ook plaats gehad te Ferrara, Catania, Bari, Palermo en te Chieti. Tijdingen uit Mexico melden dat de binnenlandsche oneenigheid heeft opgehoudenalle partijen hebben zich ver- eenigd om aan den buitenlandschen vijand weerstand te bie den. Omtrent de expeditie van Burnside heerscht nog steeds het grootste geheim, men heeft omtrent haar geene bepaalde berigten ontvangen. De New-York Tribune verzekert, dat de president Lincoln en de Minister van Oorlog het opperbevel over het leger zullen aanvaarden. De generaal Mac-Clellan zal aan de oevers van den Potomac bevel voeren. De Amerikaan- sche consul te Honolulu is te Washington aangekomen en heeft het berigt aangebragtdat agenten door Engeland zijn gezonden, om pogingen aantewenden ten einde al de Sand- Uichseilanden bij Engeland intelijven. De heer Schurrz, Arae- [rikaansch gezant in Spanje, is te Washington aangekomen. Men meldt, dat een Prins de Condé, de gravin Ste- Iphanie Tascher de la Pagerie, dochter van den hertog van Dolberg, bloedverwante van Keizer Napoleon, ten huwelijk heeft gevraagd. De Prinses heeft het aanzoek nog niet officieel aangenomen. Men meldtdat de verloving van Koning Dom Luiz Ivan Portugal met Prinses Maria Louisa Alexandrine Caroline van Hohenzollern Sigmaringen heeft plaats gehad. De vorste lijke bruid is geboren 17 November 1845 en is de zuster tan wijlen Koningin Stephanie van Portugal. OFFICIEEL NIËIIWS, - Burgerlijken Stand te Leiden, van den 13den tot en met den 19den Februarij 1862. Bevallen: J. Yerwer, geb. HenzenD. - M. B. van Meursgeb. van den Blink, D. - S. E. Hoppenbrouwer, geb. Aniba, Z. - J. Segijn, geb. Teske, Z. - J. Tiele, geb. Si mons, Z. - J. van Hooidonk, geb. Valk, Z. - H. F. Voge lenzang, geb. van Charldorp, D. - J. A. Waterland, geb. Tuinenburg, Z. - W. M. Brakel, geb. Schouten, D. -W.de Boer, Z. - C. de Bek, geb. Eduard, Z. - M. A. van Meurs, geb. Bijken, Z. - M. J. van der Staat, geb. van Leeuwen Z. - M. E. TeunisseD. tweel. - A. W. van Tolgeb. Heijgen D. - J. Lut, geb. Bonte, D. - A. Lambinon, geb. Meijer, D. - H. C. de Graaf, geb. Planjer, D. - J. C. ChrispijnD.- F. van der Velden, geb. Siebert, Z. - M. S. Stafleugeb. Kra- neveld, D. - E. van Straatengeb. Casteelen, D. - C. H. Paatsgeb. Schild Z. - P. Lagasgeb. Hogendoorn Z. tweel. - F. C. Thomas, geb. de Does, Z. - C. M. Bronsgeest, geb. Frank D. - E. S. van Leeuwen geb. van Heusden D. - J. M. C. Turenhout, geb. van der Woerd, Z. - M. C. Brands, geb. Boelee, Z. - A. van Stralen, geb. van Sijp, D. - E. O ver dijk, geb. Tomasse, D. - J. Kramers, geb. van den Ouwee- len, D. - S. Plaizier, geb. Planje, Z. - J. Petiet, geb. van der Woerd, Z. - A. van Kijn, geb. MielooD. - M. Ver- straatengeb. van SchootenZ. - A. M. Bietbergen, geb. Koster, D. - H. T. van Vendeloo, geb. Stallinga, D. - G. E. Verstraaten, geb. Gans, Z. - M. Cuyle, geb. Lagas, Z. - G. P. Beijer, geb. Weleveld, Z. - H. Jillisse, geb. Milikan D. - M. Bettram, geb. Biebeek, D. - M. C. Bamak, geb. Taffijn, D. - W. de Haan, geb. van der Heijden, Z. - W. H. Taverne, geb. den Os, Z. - M. A. Simonis, D. behuwd: G. van Veldhuizen, Wedn. en H. Veenhof, jd. - C. Botteveel, Wedn. en H. Geerts, jd. - P. Schols,jm. en A. H. O. Stadhouder, jd. - J. van Ulden, jm. en M. T. Lips, jd. - B. C. Nouien, jm. en E. Lau, jd. - A. J. Koo reman, jm. en S. Kretjd. - G. van Zijp, jm. en S. Loffler, jd. - G. II. Boemann, jm. en J. M„ van Gulik, jd. Overleden: L. Bergman, geb. Smit, bijna 64 j. - J. J. de Jong 50 j. - C. de Groot, geb. Kantebeen, 41 j. - W. P. Kolderman, Z. 9 w. - M. Aarzier, geb. Hakkaart, 50 j.- J. C. Knotter, Z. 3 j. 10 m. - L. Kooien, D. 10 d. - P. Barna, 55 j. - H. P. Sala, Z. 1 j. 9 m. - L. van den Burg, 55 j. - J. de Vroede, geb. Brijer, 65 j. - H. Priem, Z. 4 m. - Elis. Geertr. Walenkamp, 54 j. - A. Pieket, geb. Ar- noldus, 60 j. - T. W. Lezwijn, geb. Walp, bijna 60 j. - K. Hanselaar, 51 j. BESTUUBDEBEN van het GENOOT- ISCHAP: Mathesis Scientiarum Genitrix I brengen bij deze ter kennis van die daarbij 1 belang hebben dat tot het aannemen van Leerlingen zal worden gevaceerd alléén op Dingsdag den 25sten Februarij aanstaande, des avonds te zeven ure, in het locaal op de Pieterskerkgracht. Namens Bestuurderen voornoemd, H. J. GIEZEN, Secretaris. Leiden, Februarij 1862. Men vraagt met 1° Mei 'te HUUB: Drie Onge- meubeleerde KAMEBS of een Klein HUIS. Huurprijs en stand op geven onder Letter A. aan het Bureau Leidsch Dagblad. Nog voor het ongelukkig gezin ontvangen: van J. L. een Coupon ƒ3.96. X. 0.25, van A. B. f 2.50. Uit de 1.51. De TENTOONSTELLING zal voor het publiek op genoemde dagen geopend zijn tegen betaling van 25 Cents de persoon. Doordien al het mogelijke door bovengenoemde Vereeniging zal worden aange wend deze Vijfde Expositie zoo luisterrijk mogelijk te maken, zoo vleit zich het bestuur dezer Vereeniging met een talrijk bezoek. Het bestuur der Vereeniging voornoemd W. HOOG Voorzitter. M. C. ALKEMADE Secretaris.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3