LEESINRIGTING. EENE KEUKENMEID, VIJFDE BLOEMENTENTOONSTELLING CALLEWAERT'S SCHRIJFMETHODE. Ad ver ten tien. Industrieële te üoordwijk. Op 20, 21, 22 en 23 Februarij aanstaande zal door de leden der Vereeniging flora van noordwijk in het Hof van Holland aldaar, gehouden worden eene Tentoonstel ling van Bloeijende Hyacinten, Tulpen en verdere Bolgewassen. Portugal aldaar, die over zijn aanzienlijk vermogen heeft be schikt ten behoeve zijner bloedverwanten en vrienden, waaron der zijn 63jarige dienstmaagdwie hij een jaarlijks inkomen van 30,000 fr. heeft vermaakt, en bovendien in eens 3000 francs en maandelijks 500 frs. voor onderhoud en voeding zijner zeldzame verzameling van uitheemsche vogelen, diezelfs een europesche vermaardheid heeft. Tot zijn liefhebberij be hoorde ookdat hij uit zijn ramen vogels te eten gaf. Zoo voedde hij dagelijks een menigte kraaijen, die geregeld tegen 3 ure zijn ramen kwamen bestormen. Daarom had hij in zijn testament beschreven, dat hij ten 3 ure moest begraven wor den; want toen waren de kraaijen bij zijn begravenis tegen woordig en maakten zij een vervaarlijk levenals een uitvaart- lied voor hun weldoener, dewijl zij hun gewoon rantsoen niet kregen. Dezer dagen werden 12 gedetineerden uit de gevangenis van Genève naar die van Lausanne overgebragt. Aan een hunner, in het voorjaar tot 10 jaar gevangenisstraf veroor deeld viel uit Engeland een erfenis van meer dan 600,000 francs te beurt, welk kapitaal thans door den Engelschen con sul te Genève wordt geadministreerd. Men zal wel erkennen, dat zelden een gevangene meer dan deze reikhalzend naar zijne invrijheidstelling uitzag. Men verzekert dat de minister Thouvenell den heer Ni gra nadrukkelijk heeft opmerkzaam op de volksmanifestatien die zich in de Italiaausche Staten hoe lang zoo meer herha len. De gezant van Koning Victor Emmanuel moet den Mi nister de verzekering gegeven hebben, dat men die oproerige bewegingen tot op zekere hoogte wel kan bedwingen, maar hij heeft te gelijkertijd niet verbloemd, dat het volstrekt on doenlijk is om wettig petitionnement tegen te gaan, dat georga- ganiseerd wordt met het doel om er op aan te dringen dat Italie's eenheid haar beslag krijge door in het bezit te worden gesteld van zijne wezenlijke hoofdplaatsen. Uit New-York meldt men, dat het voorstel om 35,000 dollars ter beschikking van het gouvernement der Unie te stellen, ten einde daarmede de belangen van de industrie der Vereenigde Staten bij de Londensche wereldtentoonstelling te bevorderen, door den senaat te Washington den 31sten Ja- nuarij met 22 tegen 17 stemmen is verworpen. Eenige leden meendendat mendoor die tentoonstelling te bevorderen aan Engeland een dienst zou bewijzen en waren hiertoe niet geneigd; anderen meenden, dat de Unie thans te veel met den oorlog te doen hadom aan een wedstrijd op het gebied der nijverheid deeltenemen. Volgens berigten uit den Libanon worden aldaar maatrege len genomen tot organisatie van een corps gendarmerie van 2000 man, aan hetwelk de zorg voor de veiligheid des lands zal toevertrouwd worden; voorts zou een besturende raad, uit Muzelmannen en Christenen bestaande, worden zamengesteld. OFFICIE EL NIEUWS. De Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij deze ter kennis van dè kiesgerechtigendat ingevolge art. 8 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) de verkie zing, ter vervulling van de in den Gemeenteraad opengevallen plaats ten gevolge van het genomen ontslag door den heer Mr. N. Olivier, zal geschieden op Dingsdag den llden Maart aanstaande. De Burgemeester van Leiden brengt bij deze ter kennis van hen, die zich voor het aanstaande saizoen 1862/63 in het bezit wenschen te zien van jagt- of visch-acten of wel van kostelooze vergunningen tot uitoefening der yisscherijdat de blanco-verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis ver krijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zij, behoorlijk ingevuld en onderteekend, vóór den 13den April dezes jaar# moeten zijn terug bezorgdten einde alsdan aan den Staats raad Commissaris des Konings in Zuid-Holland te worden ingezonden. De Ondergeteekende maakt aan zijne geëerde Stadgenooten be kenddat hij HEEREN-HOE- DEN naar de Nieuwste Modellen vervaar digt. Hoeden welke vet, rood of buiten model zijnkunnen tot het laatste model vervormd worden, zoodat deze weerglans rijk en zwart in orde worden gebragt tegen billijke prijzen. W. BENNEMAN, Haarlemmerstraat bij de Brandewijnsteeg. Het plan en de voorwaarden eener Industrieële Eeesinrigting is bij Circulaire door den Ondergeteekende zoo veel mogelijk hier ter stede rondgezonden, en voor de belanghebbenden die zulks niet ontvingen, nog te bekomen bij D. J. COUVÉE, Boekhandelaar. Tegen 1° Mei a. s. wordt gevraagd goed kunnende Kooken en geschikt tot bet doen van het Huiswerk. Adres Hoo- gewoerd, Wijk III, N°. 406. Bij Burgerlieden op een (jÉHfifip Fatsoenlijken stand bestaat gelegenheid voor 1 of 2 Heeren die hunne bezigheden buiten 's huis bebben KOST en INWONING tegen bil lijken prijs. Adres franco brieven onder Let tor R. Bureau Leidsch Dagblad. De Ondergeteekenden zullen eerstdaags uitgeven een klein Pho- tographisch Portret van den Wel-Eerw. Zeer Gel. Heer Dr. E. LAURILLARDdie op zich genomen heeft al de Exem plaren met zijne handteekening te voorzien in de hoopdat dit hunne uitgave bevoordeelen mogeen alzoo de handelwijze moge tegengaan van zulken die door namaak aan het debiet der Uitgevers er van schade zouden kunnen doen, zoo als ten aanzien van het door hen uitgegeven Lithographisch Portret heeft plaats gehad. SCHREUDER VAN BAAK. De TENTOONSTELLING zal voor het publiek op genoemde dagen geopend zijn tegen betaling van 25 Cents de persoon. Doordien al het mogelijke door bovengenoemde Vereeniging zal worden aange wend deze Vijfde Expositie zoo luisterrijk mogelijk te maken, zoo vleit zich het bestuur dezer Vereeniging met een talrijk bezoek. Het bestuur der Vereeniging voornoemd, W. HOOG, Voorzitter. M. C. ALKEMADESecretaris. Bij den Boekhandelaar J. W. VAN LEEUWEN, Breedestraat alhier, is te verkrijgen al hetgeen behoort tot de

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3