Donderdag 20 Februarij. N°. 61J. Binnenlandsch Nieuws. .^rrTr> Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. -DM Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.y 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u,45m.. 'savonds te 8 u. 10 m.Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Ttiëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. j i-0A 1 Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. De Gemeente-Architect is tè spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur - van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. '1 ;iJ Z. M. heeft aan Mr. J. van Lennep op verzoek eervol ontslag verleend als lid en Voorzitter van den raad van be stuur der Koninklijke Academie van beeldende kunsten te Amsterdamonder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten en aan den kapt. A. van Tuinen als plaatselijk ad judant 1ste klasse te Amsterdam, en benoemd in diens plaats den lsten luit. H. P. van der Walt, plaatselijk adj. 2de kl. te Helder, en tot 2de luit. plaatselijk adj. te Willemstad den sergeant F. A. Crussier, van het 5de reg. infanterie; voort» eervol ontslagen, met toekenning van den rang van generaal majoor, den kolonel B. J. Wagner en benoemd tot komman- dant van het 3de reg inf. den luit.-kol. J. C. W. Beekman van het reg. grenadiers en jagers. Z. M. heeft voorts uit 's lands dienst ontslagen den adj. commies bij het departement van Koloniën Jhr. Mr. I. C. F. baron van Heerdt en ter beschikking van het departement van Koloniën gesteld den gewezen secretaris der opgeheven Rijks commissie voor de statistiek Jhr. Mr. W. Six, op een bezoldiging van 1600 'sjaars. Men zegt, dat het nieuwe Ministerie als eerste maatre gel tot reorganisatie der ministerieele bureaux de stipte nale ving heeft bevolen van een in Januarij 1844 gegeven voor schrift, dat de verschillende ambtenaren verpligt zijn's winters ten 9 ure en 's zomers ten 8 ure op hun bureau tegenwoordig te jsjjn en tot 4 ure 's namiddags aldaar te verblijven; terwijl zij verpligt zijn, zoo de dienst zulks vordert, 'savonds te 7 ure terugtekomen. Zoo dit berigt zidh bevestigt, stellen wij ons voor het ondoeltreffende van dien maatregel aantetoonen en die ministerieele onpractische daad in het ware licht te stellen. De audiëntie van den Minister voor de zaken der Herv, Eeredienst enz. zal Donderdag den 20 dezer niet plaats hebben. Naar wij vernemen zal Jhr. Mr. W. T. Gevers Deynoot, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaalmet de eerst volgende mail naar O.-Indie vertrekken. Donderdag zal er bij Mgr. Vecchiotti, inter-nuntius van Z. H. den Paus, te 's Hage een groot diplomatiek diner plaats hebben. De Staatscourant deelt een overzigt mede van de op- iI i i ii J 11 brengst der middelen (hoofdsóm en opcenten) over de maand Jannarij 1862. Daaruit blijkt1°. dat T'y der raming voor dit jaar bedraagt 4,853,883,25; 2°. dat de opbrengst in Januarij 1861 béliep 4,275,954,49^ en 3°. dat de opbrengst over de maand Januarij 1862 bedroeg 4,616,282,49. Te Utrecht werd Maandag een transport gevangenen van het Spoorwegstation naar het huis van arrest overgebragtj Een op het Vreeburg uitkomende steeg passerende, laat zich eensklaps uit een- kring van eenige vrouwen, die aldaar ston den een gil hooren en zij die baar slaakte meende onder de getransporteerden een harer naastbestaanden te hebben her kend en schiet op dezen toe. 't Was werkelijk zoomaar een oogenblik stond de arme vrouw als wezenloos van schrik, toen zonk ze als verlamd ter aarde - in weinige minuten was zij een lijk. De ongelukkige was een weduwe, die zes onver zorgde kinderen achterlaat. Bij het afbreken van een korenmolen te Zwolle is defer dagen een werkman van een stelling gevallen en op een hoop puin en afbraak nedergekomen. Inwendig zwaar gekneusd is de ongelukkige in bedenkelijken toestand naar het ziekenhui» vervoerd geworden Zondag 11/ bad in de gemeente Graauw een droevig qn- geluk plaats. De persoon van Jan Durinckoud 61 jaren, ging naar zijn zolder om een bos stroo te halen; terugkomende viel hij van de ladder ter hoogte van 12 sporten en bleef onmiddelijk op de plaats dood. Hij was een oppassend ar beider. tl Bedankt voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Giessen en Kijswijck (cl. Heusden) door ds. W. Petri, pre dikant te Aalst. Heden Woensdag is de verjaardag des Konings met meer dan gewonen luister gevierd. Het uitsteken van vlaggen het bespelen der klokken van den stadhuistorende woeligheid en drukte langs de straten konden er van getuigen. De garni- zoens-kommandant, Majoor ter Bruggen van het 4de reg. in fanterie gaf er wel een goeden toon en rigting aanwant het bescheiden voorstel aan den kommandant der Schutterij om op dien dag een groote wapenschouwing over het bataillon aan de gewone groote parade te verbinden, en de beleefde uit- noodiging aan HH. Burgemeester en Wethouders gedaanoor

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1