N°. 609. Dingsdag 18 Februarij. A0. 186 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in dédrie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. C m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 ra. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. S m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 n., 'snamiddags te 8 u.45m.. 'savonds te'8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Riiks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; rr- der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur: van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot voorzitter en burgerlijk lid, alsmede tot plaatsvervangers in den Militieraad te Leiden, 3de district van Zuid-Holland, benoemdj 1°. tot voorzitter Mr. H. C. J. Hoog, plaatsvervanger Mr. C. W. Hubrecht, leden der prov. Staten 2°. tot lid den heer M. A. Kluitplaatsverv. den heer P. L. Tichler, leden van den Gemeenteraad. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Bosch-kapelle P. J. Kottier en tot commissaris van politie en waterschout te Helder A. C. Boonzayer, thans in die be trekking te Hellevoetsluis. Ter gelegenheid van 's Konings verjaardag zal er ten hove een groot diner en gala plaats hebbenwaaraan de leden van het corps diplomatique zullen deelnemen. V,rij algemeen gelooft mendat Z. K. H. de Prins van Oranje dezen zomer de provinciën DrentheGroningen en Friesland zal bezoeken. In het kiesdistrict Rotterdam zijn nog tot kandidaten voor de Tweede Kamer gesteld Mr. I. P. P. Baron van Zuy- len van Nyevelt, laatst afgetreden Minister van Buitenland se Zaken en den heer F. 's Jacoben in het kiesdistrict Breda Mr. P. J. J. Hollingerus Pijperslid der Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. De Baron Stratenus, tijdelijk Minister van Buiten- landsche Zaken is Zondag uit Hannover in de residentie te ruggekeerd. Het Provinciaal gerechtshof heeft 11. Dingsdag L. Vogel, oud 26 jaar, wegens 1°. diefstal bij nacht in de aanhoorigheid van een bewoond huis, met overklimming en binnenbraak, on 2°. twee diefstallen bij nacht in een bewoond huis met over- en inklimming, en zulks na reeds bevorens acht maal, ou wel laatstelijk ter zake van 10 diefstallen, veroordeeld te zyu geweest, veroordeeld tot 12 jaren tuchthuisstraf. Dingsdag 18 Februarij wordt voor het kantongerecht Vfin het 3de kanton te Amsterdam een overtreding van art. '0 der policie-verordening behandeld, houdende verbod voor een vrouwom in manskleederen langs de openbare straat te loopen. Een jonge dame schijnt zich daaraan schuldig te hebben gemaakt, door zich den 17den Januarij 11. in jongens- kleederen op de groote Beurs te hebben vertoond. Men beweert dat zij die vermomming aannam, ten einde gelegenheid te hebbenom haar minnaar te sprekendie zich sedert eenigen tijd van haar verwijderd had. De Nederlandsche maatschappij tot bevordering der geneeskunde zal in de maand Junij a. s. te Tilburg haar 14de jaarlijksche vergadering houden. Voor de geldleening van/200,000, door de Stad Utrecht uitgeschreven is een som van 2,295,000 ingeteekend. Uit Hoorn wordt berigt, dat een der aanzienlijkste ingezetenen, die een schoone collectie schilderijen bezat, deze had geplaatst in eenige zalen en portalen van het raadhuis aldaar, alwaar zij dit gebouw tot sieraad verstrekten. Een moedwillige hand heeft die op een ergerlijke wijze geschonden en daaraan eene schade toegebragt, die op eenige duizende guldens wordt begroot. Onderscheiden schoone schilderijen wer den als het ware stukgeslagenzoodat de herstelling niet meer mogelijk zal wezen. De Gemeenteraad van Deventer heeft een adres aan Z. M.'Jngezondenten einde het athenaeum te veranderen in een hoogere industrieschool. Te Meppel zal weder een belasting op de honden wor den ingevoerd van 2 voor die van weelde en van 1,50 voor die van behoefte. Het aantal honden was in de laatste tijden weder zoo toegenomen, en de last voor de burgers zoo groot, dat die maatregel zeer wordt toegejuicht. Te Assen verloor een vrouweerst ongeveer 30 jaar oud, haar derden man. Te Hoorn zal een nieuw gast- of ziekenhuis worden gesticht, waarvan de kosten grootendeels worden gedekt uit de fondsen van de Noorderkerkterwijl het onderhoud zal worden gevonden uit een kapitaal, dat voor dat doel sedert jaren belegd en door renten op renten toegenomen is. De stoom- en scheepvaart op den IJssel is weder be gonnen. Twee boeren uit Oost-Friesland bezochten onlangs een bekende duivelsbanner te Knijpe in Friesland, ten einde hem te raadplegen over twee hunner kinderendie beide behskst en betooverd waren. Na een langdurig en gewigtig onderhoud kregen zij den raad, om hunne kinderen, zoodra zij weer te huis kwamen van de kruiden te laten drinken die hun wer den medegegeven en alle dagen de kinderen driemaal over de

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1