EENE KEURENMEID Millioenen Vuurmakers Advertentiën. en I De Ondergeteekende berigt, dat hij twee KAMERS in gereedheid heeft waar DINÉS kunnen gediend wordenvoorhanden is SchildpadsoepBeafstuk Karhonnade, Omeletten, Oesterbroodjes, enz. enz. C. MEIJER, pesche dames dragen den regenscherm onder hare kleederen!" Te Munchen vond men dezer dagen iemand in de open lucht doodgevroren. Men zegtdat hij, op de plaats waar zijn lijk gevonden werd, had gewacht naar zijn geliefde om haar een goeden nacht te wenschen. Na lang en vergeefs wachten moet hij den doodslaap zijn ingeslapen. De Keurvorst van Hessen is steeds ten gevolge van den val, veroorzaakt door het geven van een schop aan een zijner lakeijengenoodzaakt gedurende het grootste gedeelte van den dag het bed te houden. De Ministers leggen dagelijks op het paleis bezoeken af, zonder echter den keurvorst te zien te krijgen. De opperhofmaarschalk van Heringen heeft aan de bedienden op straffe van ontslag verboden over het gebeurde te spreken. Uit Kopenhagen berigt men, dat aldaar groot opzien baart de oproeping zijner schuldeischers door den Baron Blixen- Finecke, die gehuwd is met een zuster van den troonsopvol- ger, Prins Christiam van Denemarken ten einde met hen een schikking te treffen. Men hield hem, die in Denemarken en Zweden landgoederen bezit en lid van den Deenschen rijks raad en van de volksthing isvoor een rijk man daar hij bij feestelijke gelegenheden vorstelijke geschenken en in het buitenland kostbare reizen deed. Hij was achtereenvolgens voorzitter van den Ministerraad, Minister van Buitenlandsche Zaken en voor Sleeswijk, terwijl hij geruimen tijd op geen goeden voet stond met den Koning en de Gravin Danner, maar zich later met hen heeft verzoend en thans zelfs voor een gunsteling des Konings wordt gehouden. Men herinnert zich dat ook voor eenigen tijd de oom des Konings zich tot insolventverklaring verpligt zag. Men spreekt te Parijs nog al over een nieuwe logeergast in de gevangenis Mazos aangekomen, zekeren Jozef Petit of Petit Aubry, aannemer van fourrages en rytuigfabriekant te Chalons sur Marne. Die man had een frauduleus bankroet geslagen en was naar Nederland gevlugt, met achterlating van een zeer belangrijk deficit. Hij is te Amsterdam door de Ne- derlandsche policie in verzekerde bewaring genomen en heeft deze bij die gelegenheid blijken van bijzondere activiteit en behendigheid gegeven. De gearresteerde bevond zich nog in het bezit van al wat hij had medegenomen aan verschillende waarden en in contanten. Uit Bourg wordt gemeld, dat Dumollard zich vrij kalm houdt en veel verwacht van zijn voorziening in cassatie; hij eet met grooten eetlust en is tevreden met hetgeen men hem geeftzijn gierigheid laat hem niet toe iets anders te koopen. 's Nachts is hij echter minder gerustmen ziet hem meerma len in zijn bed zitten en in diep gepeins verzonken. Hij blijft zijn onschuld volhouden en onlangs zeide hij tot een mede gevangene, die wegens moedwillige doodslag, doch na uitge daagd te zijn, tot 3 jaar gevangenisstraf was veroordeeld: //Er zijn er die een moord hebben begaan; men laat ze leven. Mij, die onschuldig ben, veroordeelt men ter dood." Hij at daarop zijn soep met veel smaak en ging toen gerust slapen. Zijn photographisch portret wordt voor 1 fr. verkocht en als houtgravure voor 15 centimes. Maandag namiddag had te Londen een vreesselijk on geluk plaats in Waterloo-road nabij de brugtengevolge ran het plotseling inzakken van den straatweg. Ongeveer 70 men- schen stortten onverwachts in een diepte van 40 a 50 voet. Het gekerm en geschreeuw der ongelukkigen was hartver scheurend. Er werd hun zoo spoedig mogelijk de noodige bij stand en geneeskundige hulp verleend. De meeste zijn erg verwond en sommige verkeeren in een zeer gevaarlijken toe stand; evenwel is nog geen hunner aan de gevolgen be zweken. OFFICIEEL. NIEUWS. De Burgemeester van Leiden brengt bij deze ter kennis van hen, die zich voor het aanstaande saizoen 1862/63 in het bezit wenschen te zien van jagt- of visch-acten of wel van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherijdat de blanco-verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis ver krijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zij, behoorlijk ingevuld en onderteekendvóór den 13den April dezes jaars moeten zijn terug bezorgdten einde alsdan aan den Staats raad Commissaris des Konings in Zuid-Holland te worden ingezonden. Getrouwd H. M. F. LANDOLT, Kapitein der Infanterie, en F. A. M. VAN KOOTEN. Leyden, 12 Februarij 1862. Getrouwd N. J. STALLINGA J. M. JONGMANS. Leiden, 12 Februarij 1862. Den 9den Februarij 1862 overleed te Vuren de Hoog Edel Gestr. Heer JAN EGBERT VAN GORKUMgepension eerd Generaal-Majoor, Ridder der Mili taire Willems-orde en van onderscheidene vreemden orden Oud-Directeur der mili taire verkenningen. Bij Burgerlieden op een Fatsoenlijken stand bestaat gelegenheid voor 1 of 2 Heeren die hunne bezigheden buiten 's huis hebben KOST en INWONING tegen bil lijken prijs. Adres franco brieven onder Let ter R. Bureau Leidsch Dagblad. Tegen 1° Mei a. s. wordt gevraagd goed kunnende Kooken en geschikt tot het doen van het Huiswerk. Adres Hoo- gewoerd, Wijk III, N°. 406.. Kok en Pasteibakker. Langebrug en Ketelboetersteeg. Door tusschenkomende omstandigheden wordt de tijd der bezigtiginq voor Ley~ den en omstreken veranderd, en gesteld als volgt: Voor de deelnemers, tegen afgifte hunner bewijzenop Vrijdag en Zaturdag den 14den en 15"1** Februarij, van 's morgens 10 tot 's namiddags 4 uren: Voor het publiek d 25 Cent de persoonop Maandag den 1.7den Februarijvan 's morgens 10 tot 's namiddags 4 uren: In de Zaal der Vereenlglng voor Christelijke BelangenNoord einde, Wijk I, Ne. 29, alwaar eene BUS geplaatst i» voor giften ten behoeve van een op te rigten Weeshuis in het dorp Huizen. zijn uit onze FABRIEK reeds afgeleverd en bewijzen door den algemeenen bij val het doelmatige gebruik. HH. Winkeliers en verbruikers worden verzochtom hunne geëerde orders zoo spoedig mogelijkin te zendenom die geregeld te effectueren. Voor BranderijenStookerijen en in het algemeen voor alle Fabrieken waar aan spoedig en goed vuur behoefte isbeveelt zich dit fabrikaat bijzonder aan. L. VAN DER HILST COUP. Fabriekanten in Kurken en Vuurmakers. Nieuwe Molstraat, te 's Hage.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3