N°. 606. Vrijdag 14 Februarij. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. •t V\ i v> J LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 in.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23 over Marseille 9 en 25 van elke maand. Rijbs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel'smorgens van 9lOuur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan den heer J. H. de Ranitz op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als prov. directeur der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen in Gelder land onder dankbetuiging voor zijn langdurige aan den lande bewezen volijverige en trouwe diensten en behoudens aanspraak op pensioen voorts tot ontv. der dir. bel. en accijnsen te Oud- Beijerland benoemd, den heer J. Hoeflake, thans te Meerkerk; tot burgemeester der gemeente 't Zand Mr. A. Lijphart; der ge meente Scheemda K. W. Sijpkens; der gem. Dinxperlo D. P. Busman en der gem. Heerewaarden J. P. A. Uitenhage de Mist. Naar men verneemt, zal er in de volgende maand een gecostumeerd bal ten hove worden gehouden. Dingsdag middag heeft er bij H. M. de Koningin-Moe der een groot diner plaats gehadwaaraan de leden van het corps diplomatique hebben deelgenomen. De baron Stratenus, Minister van Buitenlandsche Zaken ad interim, is Woensdag morgen uit de residentie vertrokken. Dingsdag avond heeft er bij den baron de Sartiges, Pransch Minister alhier, een luisterrijke soiree plaats gehad die met de tegenwoordigheid van Z. K. H. den Prins van Oranje werd vereerd. Uit 's Hage wordt berigtdat de heer Thorbecke de portefeuille van Buitenlandsche Zaken zal aanvaarden, en als Minister van Binnenlandsche Zaken vervangen worden door Mr. J. A. van Roijen commissaris des Konings in de pro vincie Groningen. Door het departement van Oorlog is bepaald, in verband met de wet betrekkelijk de nationale militie van 19 Augustus 11. (Stbl. N°. 72), dat van de miliciens stukkenrijders, die jaarlijks tot eerste oefening bij het reg. veldartillerie onder de wapenen worden geroepen, daarvan even als vroeger een aan tal van 140 bij de twee kompagnien artillerie transporttrein zullen worden ingedeeld, die niet langer dan drie maanden onder de wapenen zullen worden gehouden. De liberale kiesvereeniging Vrijheid en Orde te Deventer heeft den Burgemeester, Mr. G. Dumbar, als kandidaat voor de Tweede Kamer gesteld. De Minister van Financien, nader gelet op de missives van twee provinciale directeurs der directe belastingen in- en uitgaande rechten en accynsen, nopens het trekken van proeven of monsters van gebottelden erf* ongebottelden wijn in entrepot; voorts gelet op het rapport van den heer hoofd inspecteur de Rooy, van den 18den September jl., heeft bij resolutie van 19 November 1861, n°. 9; 1°. de provinciale directeurs te kennen gegeven, dat de Minister er in bewilligt, dat aan de entrepö'sitarissen van wijn en buitenlandsch ge distilleerd of hunne gemagtigden worde vrijgelaten, om nu en dan proeven of monsters van hunne geëntrepoteerde dranken te nemen, mits in eene matige hoeveelheid, en niet dan in proeffleschjes van hoogstens drie maatjes of zoogenaamde drie lingenterwijl slechts bij uitzondering, van gebottelden wijn of buitenlandsch gedistilleerd het nemen van een proef of een monster bij een gewone geheele flesch kan worden toege laten, mits de uitslag uit het entrepot geschiede met een qui- tantie van betaalden accijns, met afschrijving op de rekening en na verkregen vergunning van den entreposeur. 2°. Te be palen, dat, wanneer van wijn of buitenlandsch gedistilleerd, die onder beheer van magazijn-meesters in 'sRijks entrepot is opgeslagen, proeven worden genomen, op den kant der entrepot-rekening aanteekening moet worden gesteld van de als proef genomen hoeveelheid drank. De Hooge Raad heeft Woensdag uitspraak gedaan in de zaak van den Minister van Financien tegen een arrest van het Hof in Zuid-Hollandwaarbij de heer Mr. W. F. C. van Lidth de Jeude c. s., commissarissen der Grootc Sociëteit te Tiel, zijn ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van de aan- klagt van overtreding der patentwet. De Raad heeft beslist, dat uit de feitelijke beslissing blijktdat niet de kastelein van die sociëteit, maar deze zelve de kosten voor het onderhoud enz. draagten dat dus de commissarissen dier Sociëteit tot aangifte van patent verpligt zijn. De Raad heeft mitsdien het arrest vernietigd en ten principale de gerequireerden schuldig verklaard aan het niet doen van aangifte voor het recht van patent van een societeitszaal, waarin sociëteit wordt gehouden en hen veroordeeld ieder in een geldboete van 25. Het water was Woensdag morgen te Arnhem 49 duim en te Keulen 21 duim gevallen. Te Mannheim en te Mainz zijn wegens het drijfijs de schipbruggen weggenomen. De buitengewone riviercorrespondentie langs de Lek is opgeheven, De rivier de Waal voor Nijmegen is weder vooc

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1