VIJFDE BLOEMENTENTOONSTELLING AANBESTEDING Christelijke Belangen. te üoordwijk. Advertentiën. Heden beviel voorspoedig van twee wel geschapen Zoons W. M. J. C. BUSKES, geliefde Echtgenoote van J. RUTGERS. Rhijnzigt, nabij LeydèN, 9 Februarij 1862. Den 3den Februarij jl. overleed, tot diepe droef heid van mij en de mijnenin den ouderdom van 65 jaren en bijna 8 maan den mijn dierbare EchtgenootDr. CA- REL LODEWIJK BLUME, Hoogleeraar en Directeur van 's Rijks-Herbarium alhier. i Oii JöëT nl Kidder van de Orde van den Nederlandichen '.jj i i '!-> 'il f j'p Leeuw van de Poolster, Commandeur of Ridder van verschillende andere buiten- landsche Orden, Lid van de Koninklijke Academie van Weteqschappënvan de Koninkliike Zweedsche Academie van We- 'lf tenschappen van het Fransche Instituut, enz. enz. J. A. W. WAARDENBURG, Weduwe C. L. Bldme. Leïden, 11 Februarij 1862. Te HUUR gevraagd: tegen 1 Mei e. k. een HUIS en TUIN met vijf of zes Kamers buiten een der poorten of in de omstreken van Leyden. Opgaaf van huurprijs en ligging onder Letters H. h. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Spreker van TJtrecht. J. COUVÉE Az., Secretaris. V00RL00PIGE PRIJSCOURANT. Schildpadsoep f 0.50. Witte ragout ƒ0.80. Lente-soepƒ0.50. Kreeftensoepƒ1..Alle soorten van pastijtjes 0.10. Crocetten ƒ0.15. Oesterbroodjes ƒ0.50. Cotteletten in deeg 0.30. Een dipé aan huis ƒ0.70. Heeren, die wenöchen aan huis te dineren, kunnen hiin eigén wijn laten dienen. C. MEYER. Hoek Langebrüg en Ketelboetersteeg. bij inschrijving, van het. bouwen van een Woonhuis bij de Fabriek Werk- hjst, aan den Hoogen Rijndijk, onder Hazerstvoude. De inschrijvingsbiljetten franco in te leveren vóór den 28st«n Fe bruarij aan voornoemde Fabriek alwaar bestek en teekening van1 heden ter inzége hgtzullende de aanwijzing geschieden ben 19den Februarij aartétaah'de.des mof-' gens van half elf tot twaalf ure. De Ondergetekenden zullen eerstdaags uitgeven een klein Pho- tographisch Portret van den Wel-Eerw. Zeer Gel. Heer Dr. sPBF E. LAURILLARDdie op zich genomen heeft al de Exem plaren met zijne handteekening te voorzien in de hoopdat dit hunne uitgave bevoordeelen moge, en alzoo de] handelwijze moge tegengaan van zulken die door namaak aan het debiet der Uitgevers er van schade zouden kunnen doen, zoo als ten aanzien van het door hen uitgegeven Lithographisch Portret heeft plaats gehad. SCHREUDER VAN BAAK. Op 20, 21, 22 en 23 Februarij aanstaande zal door de leden der Vereeniging «flora'van noordwijk" in het Hof van Holland aldaar, gehouden worden eene Tentoonstel ling van Bloeijende Hyacinten, Tulpen en verdere Bolgewassen. De TENTOONSTELLING zal voor het publiek op genoemde dagen geopend zijn tegen betaling van 25 Cents de persoon. Doordien al het mogelijke door bovengenoemde Vereeniging zal worden aange wend deze Vijfde Expositie zoo luisterrijk mogelijk te maken, zoo vleit zich het bestuur dez§r Vereeniging met een talrijk bezoek. Het bestuur der Vereeniging voornoemd W. HOOGVoorzitter. M. C. ALKEMADESecretaris. Brievenbus. WelEdele Heeren! Dezer dagen ontvingen wij door een der leden van de Maatschappijonder ouze directie, een exemplaar uwer Courant, waar in onder de rubriek ^Brievenbus" een ingezonden stuk geplaatst was, dat, zoo het hier niet de concurrentie geldt, toch voor zeker met onedele bedoelingen daarin valsch wordt voorgesteld, en het is alleen op een daarin voorkomende aantijging, dat wij ons de moeite getroosten, in eenig antwoord te treden aangezien wij het ons tot regel gesteld hebbenvan ongeteekende stukken, immers wie eerlijk schrijft be hoeft zijn naam niet te verduisteren, niet de minste notitie te nemenons van uwe onpartijdigheid overtuigd houdende, ver zoeken wij aan deze, in haar geheel, even zeer eenige plaatsruimte te verleenen. De geheele quasie beoordeeling is blijk baar gegrond op een eenvoudige circulaire^, zonder de statuten daarbij te raadplegen, in welk geval de schrijver, Rekenmeester? waarlijk niet aan een vijf of zesmaal hoo- gere contributie bij andere maatschappijen Zou gedacht hebben. Onze tarieven zijn de minste van dien aardwelke er op het oogenblik bestaan dat is zeker, maar het is daarom nog vol strekt geen bewijs voor de onbestaanbaar heid der Maatschappijde onzigtbare schrij ver toetst ons, neen! de circulaire aan de Maatschappij onder directie van den heer P. Langerhuizen, welke, wij erkennen het, als de meest soliede van dien aard moet geacht wordendoch wij ontkennen dat wij als van dezelfde gehalte daarbij ver geleken knnnen worden. Gene is een ver zekering van diversen aard op vaste pre mie, de opze is een onderlinge verzeke ring, alléén van den man tegenover de vrouw; wil men nu de tarieven van die maatschappij op de onze van toepassing brengendan herhalen wij gaarne hetgeen «ij meermalen openlijk en niet ongetee- kend gezegd hebbendat die premie met veel minder bestaanbaar is. Het beste be wijs hiervoor zij, dat de aandeelen dei- actiehouders in die Maatschappij fluctuereud worden herkocht van 238 tot 243 °/0, het onbetwistbare gevolg der hooge divi dendenwelke 's jaarlijks aan de aandeel houders worden uitgekeerdeu aangezien wij het nu in het belang van eiken on- bemiddelden huisvader achten, dat men zich kan verzekeren zoo min mogelijk doch niet te minzonder dat hij behoefde te contribueren om die aandeelhouders hooge winsten te verzekerenwerd deze zaak opgerigt en mogten wij al dadelijk door de deelneming van velenwaaronder voorzeker betere rekenaars dan de schrij ver van het bedoelde stuk, de voldoening smaken, dat men de grondslagen der Maat schappij waardeerde en hare bepalingen het vertrouwen schonk. Vervolgens spreekt onze veroordeelaar over onkunde en misleiding van het eerst genoemde leverde ons ZE. reeds het be wijs, dat zulks op hemzelven van toe passing is. Bij het laatste gelieve hij zijn naam te voegenopdat wij niet denken aan verborgen laster, evenzoo als het tevens een onwaarheid isdat de statuten der Antwerpsche Maatschappij aan het onder zoek der Nederlandsche regering zijn ou derworpen geweest en er dus gevolgelijk geen commissie, welke? van wis-en zaak kundige mannen te pas kwam, en er alzoo aan geen weigering van concessie kan te denken zijn. Doch wil nu de onwaarheid lievende schrijver beter ingelicht zijn, hij wete dan dat wij als onderling verzeker den geen goedkeuring behoeven maar dat de wetgeving het getal leden tot de op- rigting op 500 bepaald en daar het nu bijna tot de onmogelijkheden behoort, zoo danig getal op een eerlijke wijze in eens 1».' L5D Wegens buitenlandsche betrekkingen toordt deze advertentie eerst heden geplaatst. VEREENIGING VERGADERING op Vrijdag 14 Fe bruarij 1862 des avonds ten zeven ure, in de ZAAL, Noordeinde. Ds. J. C. VERHOE F F, Toegang vrijhoewel alleen de Leden van de plaatsen in het midden der Zaal kunnen gebruik maken tegen afgifte van hun Convocatie-Billet.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3