N°. 603. Dingsdag 11 Februarij. Binnenlandsch Nieuws. 1LEIDSCH 111 (ill II Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u„ 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Ri|ks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie iB open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot kapt. 3de kl. bij het 1ste regt. inf. den lsten luit-adj. Jhr. A. E. J. Klerck van het reg. gre nadiers en jagers; en tot burgem. der gem. Abbenbroek en Heenvliet J. J. Kranenburg. Naar men verneemt zijn de 2de luitenants Staring, Maas Geesteranus, Sterkman en baron van Ittersum van de regementen vestingartillerie in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het reg. veldartillerie. De ongesteldheid van H. K. H. Prinses Frederik is gelukkig zoo verre gewekendat HD. Zondag bij HH. MM. de Koningin en de Koningin-moeder een bezoek heeft gebragt. Men verzekert dat de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal in den eersten tijd hare werkzaamheden nog niet zal hervatten daar het Ministerie voor dien tijd verschillende wetsontwerpen in gereedheid wenscht te brengenten einde de Kamer bij hare terugkomst onafgebroken werkzaam zal kunnen zijn. Naar men verzekert, heeft de tegenwoordige Minister van Justitie, Mr. N. Olivier, verklaard het ontwerp van her ziening van het Wetboek van Strafvordering van zijn voor ganger over te nemen, ten gevolge waarvan de Hooge Raad der Nederlanden een langdurige algemeene vergadering heeft gehoudenwaarin met het onderzoek van dat ontwerp een be gin is gemaakt. De gewone audientiën van den Minister van Oorlog worden gehouden des Dingsdags ten 12 ure. Op Dingsdag den llden Februarij zal de audiëntie niet plaats hebben. Jhr. Mr. F. L. W. de Koek directeur van 's Konings kabinet wordt genoemd als vermoedelijk opvolger van Jhr. van der Heimcommissaris des Konings in de provincie Zuid- Holland. Als kandidaten voor die betrekking worden nog genoemd Mr. I. S. Lotsy, oud-Minister voor de Marine; Mr. E. J. graaf van Bijlandtvroeger commissaris des Konings in Zuid- Holland en Jhr. Mr. F. G. A. Gevers.Deynoot, Burgemeester van 's Gravenhage. Onder degenen, die genoemd worden voor de betrekking van Commissaris des Konings in deze provincie in aanmer king te komenbehoort ook de baron van Tets van Goudri- aan laatstelijk Minister van Financien. Sedert eenigen tijd had het de aandacht van de justitie te 's Hage getrokken dat in eenige dagbladen aankondigingen voorkwamen waarin allerlei betrekkingen tegen hoog salaris werden aangebodenen waarvan het gevolg wasdat als men zich daartoe aanboodof als men inlichtingen daaromtrent verlangde men uitgenoodigd werd zoogenaamd met een wel dadig doelgelden of coupons aan zeker adres toetezenden in afwachting van een bepaald antwoorddat echter uitbleef. Het is der justitie gelukt den dader van dat feit spoedig in handen te krijgen, die dan ook geen gebruik heeft behoeven te maken van de appartementen die hij aldaar reeds gehuurd had, maar voorloopig naar het Burgerlijk en Militaire huis van verzekering te 's Hage is overgebragt. Nadere berigten behelzendat die persoon was zekere J. zich voorgevende te zijn commissaris der Maatschappij voor hulpbehoevende kraamvrouwendie te 's Hage een paar ge- meubeleerde kamers had gehuurddoch die nog niet betrok ken ofschoon de tot hem gerigte brieven aan die woning waren geadresseerddie antwoorden bevatten op een in verschillende dagbladen geplaatste advertentie en verspreide circulaires, houdende aanbieding eener betrekking van 1000, doch alvorens moest door de belangstellenden een postwissel van 3 worden overgemaakt. Rondom 's Hertogenbosch zijn de landerijen zoover het oog reikt onder water gelijk ook de lagere gedeelten dier stad. De Ooypolder bij Nijmegen is onder geloopenterwijl de straatweg op Kleef gedeeltelijk onder water staat. De waterstand te Keulen was Zaturdag morgen 33 duim in 24 uren gevallen; te Arnhem 5 duim en te Pannerden 10 duim. De overlaat te Lobith werkt met 1,94 el. Te Huihuize was het water 2te Maastricht 15 duim en te Roermond 27 duim gevallen. De Geldersche IJssel was Vrijdag overal nog sterk wassende. De rivier-berigten waren Zondag gunstiger. Het water is op bijna al de groote rivieren door den hoogen wind ge vallen. De val op den Bovenrijn blijft aanhouden; aan de Roer alleen is nog eenige was. Voor weinige dagen is te Slochteren gestorven een tor telduif die minstens 43 jaren oud was.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1