N°. 602. Maandag 10 Februarij. Binnenlandsch Nieuws. f i X9*>fl ltd Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. ob ni Prijs dfer Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 r^.j 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochténds 4 de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de NienWstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m.-Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2— 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 8—9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen igelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen,Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 dagelijks uur van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur Z. M. hééft benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accijnsen te Oude Tonge den heer Z. Th. deJongh van Arkel, thans1 te den Bommel. ',yj De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft de ge meente Oegstgeest als standplaats aangewezen voor den spoor- last tot afschrijving en overbrenging; die kosten, schaden en interessèn tévéreffenen bij staat, ingevolge de wet; en ein delijk met véroordeeling van den gedaagde in de kosten van het rechtsgeding. Volgens de laatste berigten uit Coblentz viel het water aldaar een duim per uur. Te Keulen was Vrydag morgen de waterstand 23 voet 5 duim rijnl. en was het water in 24 uren ruim 2 voet gevallen. Te Pannerden was nog slechts 1 duim weg-opziener A. J. Hendriks, belast met het dagelijks toezigt op de dienst van den Hollandschen IJzeren spoorweg. i 1 j was iif1 de 24 uren en te Arnhem Vrijdag morgen 5 duim. Tot kandidaten voor de Tweede Kamer der Staten (3e- Te Nijmegen heeft de dvertogt steeds plaats met een zeilboot, neraal in het kiesdistrict Rotterdam zijn door dé bestaapde f Dé vaart der stoombooten van daar gaat geregeld, maar de kiesvereenigingen aanbevolen de heeren I. D. Franseh van der Putte en F. W. C. Blom, in plaats van de heeren G. H. Bet? en Mr. N, Olivier; Tot kandidaat in het kiesdistrict Deventer wordt in de eerste plaats genoemd de Burgemeester Mr. G. Dumbar en voorts Mr. H. van LogchemMr. J. Loudon en den generaal-majoor Knoop. Donderdag is voor den Hoogen Raad burgerlijke kamer aangebragt de zaak van den heer Burgemeester der stad'Am sterdam, optredende voor die gemeente, (procureur Mr. M. Eijssell) tegen den staat der Nederlanden (procureur Mr. C. J. Franpois), betreffende het fonds van het voormalig bierdra- gersgilde. De vordering strekt daartoedat bij arrest van den Hoogen Raad wordt bevolen, dat binnen 24 uren nadat van wege den eischer andermaal ten burele van het grootboek zal worden aangeboden de memorie van stukkenwelke tijdens het exploit van 18 October 11. door den toenmaligen admi nistrateur van het bierdragersgildefonds overgeleverd en toen door den ambtenaar, aan wien dat exploit werd gedaan over genomen en sedert aan Burg. en Weth. der stad Amsterdam teruggezonden werd, (die memorie weder vergezeld van de twee daarin omschreven stukken) het daarin vermelde kapitaal groot f 2600 in de nationale 2} pCt. W. S., ingeschreven op letter A, deel I, N°. 64, ten name van Amsterdam (het bierdragersgild) zal worden afgeschreven en overgebragt op de rekening van Amsterdam (de burgerlijke gemeente), met ver oordeeling van den gedaagde om te vergoeden aan de stad Amsterdam alle kosten schaden en interessen gehad en geleden of alsnog te hebben en te lijden, zoowel ter zake van de niet-vol- doening aan de gemelde sommatie van 18 October 11., als van eventuele niet-voldoening aan den thans in rechten gevorderden gewone aanlegplaatsen zijn allen geïnundeerd. -*■ In de rivierstand van de Waal te Z alt-Bommel was Vrijdag middag weinige verandering gekomen. De scheepvaart op dé Maas te Hedel is door den sterken stroom gestremd. De rivier de Lek was Vrijdag in 24 uren el gewassen. Het water van den IJssel te Zutphen stroomde Donderdag over de balustrade der brug. Men verneemt, dat de uitkeeringen van het Weduwen- wenfonds, opgerigt door de heeren Te Winkel en Rietveld te Amsterdam, thans reeds gedaald zijn lot 60 pCt. 300 voor f 500 deelneming), hetgeen voor velen een gevoelige ver mindering is en gewis niet uitlokt, om als leden tot dit waar- borg-genootschap toetetreden. Donderdag 11. vervoegde zich bij den officier van Justitie te Zwolle een persoon, die tot een maand gevangenisstraf was veroordeeld met het verzoekom die straf alleen gedurende den nacht te ondergaan, omdat zijn bezigheden hem niet toelieten ziph op den dag van huis te begeven. Te Zoetermeer is bij inschrijving 262,05 en te Zeg waard ongeveer 100 bij collecte bijeengebragt ten behoeve van een braaf en geacht huisvader, die, bij gelegenheid van den brand in de Leidsche Katoenfabriek, het ongeluk had onder de wielen te geraken van de dorpsbrandspuit, die van Zoetermeer tot hulp was toegesneld en waarbij die persoon als spuitgast was geplaatst. In de vorige week is door den persoon van A. C. E. Walter, wonende bij Enschedé, onder voorwendsel, dat hij veel muizen en ratten hadbij een der apothekers gekocht een potje ratten- en muizen-vergift, en later nog een potje gebaald voor zijn buurman. Den dag daarna vonden zij ge-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1