STtATS-LOTERIJ. SPIEGELFABRIE1L HI. S. -J. FORTIER, LES LANCIERS. weet dat de president mij slechts drie dagen tijd heeft ver gund." Een reden tot cassatie zal gezocht worden in de om standigheid, dat de procureur-generaal, toen hij de doodstraf eischte, de plaat3 der executie niet opgaf. Daar in 's hofs arrest bepaald wordt, dat het vonnis te Montluel zal worden uitgevoerdbeschouwt de verdediger deze omstandigheid als een verzwaring van straf, omdat dit de woonplaats van den veroordeelde is en men acht uren rijdens noodig heeft, om op den dag der executie van Bourges naar Montluel te komen. Men gelooft niet dat Dumollard nadere bekentenissen zal doen. Men verwacht dit veeleer van zijn vrouw, en men ver zekert zelfs dat zij daarmede reeds begonnen is. Van de veroordeeling zijner vrouw sprekende zeide Dumol lard: "Zij heeft 20 jaar gekregen, maar zij is oud en er dus niet veel beter aan toe dan ik." In het bosch van Tramoye zijn door arbeiders bij het graven de geraamten' van twee vrouwen en een kind gevon den, die aldaar voor ongevèer 15 jaren moeten begraven zijn juist toen de beruchte nu ter dood veroordeelde Dumollard te Tramoye verblijf hield. Onder de menigte gestolen goederen bij hem gevondenbevindt zich ook juist een paar kinder kousjes. Een jong mensch te Rouaan had eenigen tijd geleden de hand eener jonge weduwe gevraagd, doch was door haar op beleefde wijze afgewezendaar zij geen nieuwe verbindte- nis meer verlangde. Wanhopend over dat besluit, wilde de verliefde jongeling 11. Zaturdag nog een poging aanwenden om het hart zijner verstokte, aangebedene schoone te vermur wen. Hij begaf zich dus weder tot haar, maar was niet ge lukkiger en hij "besloot dus voor eeuwig het huis te verlaten, alwaar hij gehoopt had zijn zielrust te zullen vinden. Zijn compliment makende, stond het weeuwtje op om dien te be antwoorden, doch bij ongeluk geraakte haar crinoline in aan raking met het vuur van den open haard en in een oogen- blik stond zij in lichte laaije vlam. De afgewezen minnaar vangt de reeds bewustelooze schoone in zijn armen op en is zoo gelukkig de vlammen te blusschen. Bijgekomen zijnde, viel het eerst haar oog op haar redder, en hem om den hals vallende, was haar uitroep: Voor eeuwig de uwe! Het huwe lijk zal weldra worden voltrokken. Promotiën aan de JLeidsche Hoogeschool. 6 Februarij. - In het Romeinsch en Hedendaagsch Recht den heer M. P. Meelboom, met Theses. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijken Stand te Leidenvan den 30sten Januarij tot en met den 5den Februarij 1862. Bevallen: M. C. Smazengeb. Hofkes, Z. - J. Trou- wee, Z. - M. de Vroede, geb. CivalD. - C. van den Hoek, geb. Sasburg, Z. - W. van Leeuwen, geb. Sierat, Z. - M. de Vos, geb. Noordeloos, D. - E. Bonman, geb. Werk,Z. - J. M. Wijntjes, geb. van den Berg, Z. - K. Maas, geb. Hartog, Z. - H. Kischgeb. de Wolf, D. - J. van Houten, geb. Wakka, D. - J. Montagne, geb. van der Meer, Z. - J. S. Boekhoud, geb. Berkhout, Z. - M. C. Horree, geb. Boehle, D. - K. de Water, geb. de Keijzer, D. - J. W. van der Driftgeb. van der LindenD. - A. J. Troostgeb. Koster, D. - R. van Polaanen, D. - C. Filippo, geb. Terdu Z. - M. Selier, geb. Piket, Z. - G. de Haas, D. - E. M. Marijt, geb. Verhoeven, Z. - F. W. Meijersgeb. van der Veen, Z. - C. M. Ober, geb. de Kier, Z. - C. W. Oostveen, geb. de VosZ. - J. de Vrindgeb/du Pon Z. - H. P. de Hengeb. KooleZ. - E. Mieremetgeb. BeijD. - A. van den Burg, D. - L. Kooiengeb. StikkelorumD. - A. Pisongeb. Meijer, D. - E. van Dijk, geb. Noest, D. - J. van Gelderen, geb. Boom, D. - M. H. Willebrands, geb. Hoogeboom, Z. Gehuwd: L. J. Smulders, jm. en E. van Bergen en Henegouwen, jd. - H. J. J. de Does, jm. en A. P. H. Scholts, jd. - J. C. Wijsman, jm. en M. G. Diebenjd. - J. W. Wig- gers, jm. en J. van Dijk, Wed. - C. Vlieland, Wedn. en G. de Boer, Wed. - N. van Wingen, jm. en J. M. van der Henstjd. Overleden: P. van der Erf, 75 j. - A. C. van Bazuy- nen, geb. Blom, 63 j. - M. C. Ligtvoet, 24 j. - A. Streij- landt, 38 j. - J. Duk, geb. van der Hert, 65 j. - J. L. A. CreygtonZ. 5 m. - M. Planje, D. 3 j. 4 m. - N. René, D. 7 m. - T. van der MarkZ. 8 d. - V. Berghausgeb. Braun, 54 j. - C. de Haan, geb. van der Meer, 71 j. - P. van der Kamp bijna 76 j. - C. van der Vlugt,D. 6 d. - F. E. Voorzaat, D. 2 d. - L. de Looygeb. Benning, 80 j. - J. de Klerk, 49 j. - H. A. D'haene, D. bijna 4 m. - C. J. Thijssen, geb. van Reijn50 j. - J. M. de Jong, Z. 3 j. 2 m. - C. van der Drift, D. 2 m. - S. Sprinkhuizengeb. van Waas, 79 j. - E. Vink, geb. Sommeling, 54 j. - P. L. Ver wijs, Z. bijna 4 m. - C. Lammers, Z. ruim lj.- A. Dool, Z. 1 j. en ruim 8 m. - C. L. Blüme, 65 j. - G. de Kier, geb. Hanssen, 51 j. - J. Pont, Z. ruim 3 m. -L.de Boer, D. 10 j. en 3 m. Advertentiün. Er wordt verlangd in eene drukke zaak eene zindelijke en eerlijke DIENSTMAAGD. Adres Letter M. W. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Ten Kantore van C. J. HEINTZ, Nieuwe Fijn over de Vischmhrkt tejjêiden, zijn voor <Ie 347ste üTAATi>LOTERIJ die op Maandag 10 Februarij begint, te beko men Heele en Gedeelten van Loten volgens Prijs-courant, ZNMGYEREEMIGING. Bijeenkomst op Vrijdag den 7den Februarij. A. J. WETRENS. M. A. SANDERS COMP., te Arnhem. Ex-premier Danseur des Theatres Royaux d'Aix-la-Chapelle, de Cologne et de Liége, actuellement Professeur DE MAINTIEN ET DE DANSE, a l'Athénée Royal de Maestricht A l'honneur de prévenir qu'il ouvrira Lundi 3 Février un cours de Maintien et de danse, dans le Café: LES DEUX COLONNES, rue dite de Harlem. Legons: de 9 a 12 heures pour les Personnes adultes et de 12 a 2 heures pour les enfants des deux sexes depuis 6 ans; de 4 a 10 heures également pour les personnes adultes. L'enseignement se compose du Maintien, du Quadrille Francais, de trois Valse» différentesla Polkala Polka allemandela Schottisch la Polka Mazurka la Sicilienne, la Brésilienne, la Cascade, la Redowala Varsovienne, la Polka Es meralda, la Hongroise, POrientale lTmpériale le Tango et les nouveaux quadrilles Le Quadrille Américainle Quadrille des Mousquetaires et celui du Princ* Impérial qui vient de paraitre récemment a Paris. M. FORTIER donnera des leqons particulières et a domicile aux personnes qui Ie désirerontil peut fournir les meilleurs renseignements, de même M. FOR TIER tiendra toujours ses élèves au courant des Nouveautés. II espère par le soin qu'il apportera dans son enseignement de mériter la confiance des personnes qui voudront bien l'employer. Abonnement 30 Lemons. .1 f Worden gevraagd SPIÈGËLMAKERS hoofdzakelijk bekend met het vergulders- werk, kunnende voor vast geplaatst worden, rnits solide van gedrag en goed hun werk verstaande.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3