y<wnr Binnenlandsch Nieuws. /\v A' AV X". 600. Vrijdag 7 Februarij. A°. ISO^. Ill use II DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. L Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 46 m.. 's avonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur: van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Woensdag heeft Z. K. H. de Prins van Oranje de nieuw benoemde Ministers ten gehoore ontvangen. H. M. de Koningin heeft Dingsdag avond de nieuw opgetreden Ministers ontvangendie ook bij de Prinsen ten gehoore zijn toegelaten. Z. K. H. Prins Frederik heeft dezer dagen de afgetre den Ministers in een bijzonder gehoor ontvangenals ook den kolonel BlankenMinister van Oorlog. Dingsdag middag ten 2 ure is er een buitengewone mi nisterraad gehouden. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bekend gemaakt, dat de examens voor het verkrijgen van acten van bekwaamheid tot het geven ven school- en huisonderwijs voor de eerste maal in het loopende jaar zullen worden gehou den op Woensdag den 23sten April aanstaande, en volgende dagen dat zijdie een dezer examens wenschen afteleggenzich uiterlijk op den 9den dier maand behooren aantemelden bij den schoolopziener van het district, waarin zij wonen, of, van buiten 's lands komende, voornemens zijn zich te vesti gen met opgave van de actedie zij verlangen en over- %gi"g van een of meer getuigschriften van hun goed en zedelijk gedrag en van hun geboorte-acteterwijl de dag en plaats van het examen hun door den schoolopziener zullen worden bekend gemaakt. Dingsdag middag heeft Jhr. de Casembroot aan zijn vroegere ambtgenooten een luisterrijk diner aangeboden. Met leedwezen verneemt mendat de heer Steenbergen raadsheer in den Hoogen Raad, door een ernstige ongesteld heid is aangetast. Te 's Hage is overleden Jhr. van Rappard, kapt.-luit. ter zee, die gedurende verscheidene jaren de betrekking van adjudant van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden heeft bekleed, uit welke betrekking hij onlangs op zijn verzoek eer vol werd ontslagen. Woensdag is op plegtige wijze in de residentie voltrok ken het huwelijk van Z. E. den baron Bodo de Hodenberg, Minister-resident van Z. M. den Koning van Hannover bij het Nederlandsche Hof, met freule van Rechteren. Ten 12 ure 1 - werd het burgerlijk huwelijk voltrokken, dat vervolgens door den WelEw. heer Ds. Kogel in de Duitsch-Evangelische kerk werd ingezegend. Deze plegtigheid werd o. a. bijgewoond door Z. D. H. den hertog van Saxen-Weimar en de leden van het corps diplomatique. Men verneemt, dat uit het getal van 44 sollicitanten naar de betrekking van gemeente-architect te Arnhem, door Burgemeester en Wethouders den raad zijn aanbevolen de heeren: 1°. J. W. van Gendt JGz., onder-architect te's Gra venhage, 2°. W. J. du Croix, gem.-architect te Alkmaar, 3°. B. Reinders, gem.-architect te Zwolle, 4°. I. M. Nabbe, gem.-architect te 's Hertogenboschen 5°. T. Romein, gem-, architect te Leeuwarden. In de Dingsdag jl. gehouden Zitting van den Gemeen teraad te 's Gravenhage is o. a. ingekomen een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking der vergunning, vroeger aan den heer C. Soltens verleend tot daarstelling eener railroute naar Scheveningenen zulks omdat die heer tot nu toe in gebreke is gebleven de vereischte som als borg stelling te storten. Door den Voorzitter is medegedeeld, dat door Burgemeester en Wethouders gevolg is gegeven aan het raadsbesluit nopens de overname van het Bosch, daarbq te vens overleggende eene missive van den Minister van Finan cien van 29 Januarij 11., nopens de verhuring der Koekamp. Na discussie is, met 21 tegen 10 stemmen, aangenomen bet voorstel van Bnrgemeester en Wethouders, om aan de heeren Valois en Jahnvoor de directie van den Koninklijken Fran- schen schouwburg, toetekennen een verhooging van subsidie van 7,500, over het tooneeljaar van 1 September 1861 tot uit. Mei 1862, en wel over 1861 3,333,34, en over 1862 4,166,66. Uit de discussien over deze zaak gehouden, ia gebleken dat, zoo de tegenwoordige directie ook voor het volgend tooneeljaar concessie mogt verkrijgen, door haar den schouwburg te Amsterdam niet meer zal worden bespeeld, terwijl er daarentegen eenige hoop bestaat, dat zij dit geregeld te Rotterdam zal kunnen doen. Te Kuilenburg was het water Woensdag morgen sedert den vorigen avond 30 duim gewassen en nog wassende. Men schrijft uit Roermond Op last van den heer officier van justitie alhier, is door den brigade-kommandant der kon. maréchaussee een streng on-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1