M. S. - J. FORTIER CALLEWAERT'S SCHRIJFMETHODE Advertentiên. voorzien van 37,972 onderteekeriingendezer dagen den Mi nister de Geer is ter hand gesteld. Bedoelde Minister sprak bij die gelegenheid de volgende woorden tot de deputatie be last met het overbrengen dier pititie; *De mij ter hand ge stelde petitie mag als een opmerkelijk teeken des tijds worden beschouwdwij mogen de hoop voeden dat weldra het tijdstip zal genaderd zijn waarop de beslechting dezer gewigtige kwestie op zoodanige wijze zal plaats hebben als het meest overeen komt met de beginselen van vooruitgangwelke meer en meer worden gehuldigd." Uit Karlsruhe wordt medegedeeld, dat het verdrag met Beijeren wegens een vaste spoorwegbrug over den Rijn bij Manheim deze week is tot stand gekomen. De hoogleeraar Caryalho van de Universiteit Coimbra is te Brusselom den toestand van het onderwijs optegeven waartoe hij ook Nederland zal bezoeken. Maandag 20 dezer kwam de stpomboot Baron Osy van Londen te Antwerpen aan. Op genoemde boot bevonden zich twee zeer kostbare, paarden voor den Keizer van Oostenrijk in Engeland gekocht en reeds, onder geleide van een Engel- schen jockey, op weg naar Weenen. Een van deze paarden was de beroemde Teddingtonde winner van den in het vorig jaar plaats gehad hebbenden Derby-wedren, welke ten behoeve van den Keizer van Oostenrijk voor de aanzienlijke som van circa 20,400 is aangekocht. De plegtigheid der opening van de Kamers te Parijs heeft ditmaal met meer dan gewonen luister plaats gehad en het zeer fraaije weder heeft niet weinig gestrekt tot verhooging van het indrukwekkende daarvan. De pleinen van het Car- roussel en van het Louvre waren reeds vroegtijdig door een zeer talrijke volksmenigte bezet. Te 1 uur heeft het geschut verkondigddat de Keizer het zoogenaamde Pavilion de l'Hor- loge had verlaten. De Keizerin en haar zoon hadden zich reeds voor den Keizer naar de Staten-zaal begeven. HH. MM. zijn door de leden van den Senaat en van het Wetgevend Ligchaam met uitbundige geestdrift toegejuicht. De plegtigheid is ook bijgewoond door de Prinsessen Clotilde en Mathilde, mitsgaders door de Prinsessen Lucien en Anna Murat. Het gerucht loopt, dat de Pransche bank het bedrag van het disconto mede verminderen zal. Zij betaalt tegenwoor dig weer in goud. Keizer Napoleon heeft uit handen van den Portugeschen gezant ontvangen het diploma en de insignien der orde van den Toren en het Zwaardbestemd voor den Keizerlijken Prins. Even als vroeger op de onroerende goederen, is ^hans op de roerende goederen van den heer de Lamartine beslag gelegd. Men zegt, dat de beroemde schrijver het slagtoffer is van de opligting van verschillende personen en dat wanneer hij al het geld terug had, dat men hem op slinksche wijze ontnam hij zijn schuld volkomen zou kunnen voldoen. De storm van 11. Vrijdag en Zaturdag heeft nabij de haven van Milford drie verschrikkelijke zeerampen veroor zaakt. Nadat ongeveer 600 vaartuigen voor den naderenden storm een wijkplaats hadden gevonden binnen die veilige ha ven werden de boven bedoelde drie schepen zoo plotseling en onwederstaanbaar door de hemelhooge baren overstelpt dat zij in het gezigt van Milford en zonder dat het mogelijk was redding aantebrengenmet al hun manschappen in de diepte verdwenen; men gist, dat een dezer schepen Mayflo wer is geheeten omdat deze naam op een aangespoelde em mer stond. In de vorige week is een man in de nabijheid van Durston in Engeland uit een rijtuig van een snelspoortrein terwijl deze in vollen gang was, op den weg gesprongen en bekwam daarbij geen ander letsel dan eenige ligte kneuzingen. Toen men hem naar de reden van die vermetele daad vroeg, antwoordde hij die niet te weten; maar hij vermoeddedat hij in slaap gevallen en in een droom door het raam ge sprongen was. In de fabriekdistricten van Engeland is gedurende de afgeloopen week een veel beteren toon bemerkbaar geweest; wel zijn de orders nog niet groot, maar de prijzen hebben zich goed gesouteneerd. De toestand van Lord Palmerston is niet zoo goed als men wel kon wenschenmaar ook niet zoo ongunstig als men verhaalt. Hij heeft wat gebrek aan eetlust, maar is overigen nog in staat tot paardrijden. Vrijdag 11. is hij zelfs bij zeej. ongunstig weder te voet op de jagt geweest, 's Avonds speelt hij naar gewoonte billard. Men berigt, dat de groote schaakspeler Paul Murphy in het leger der Noordelijke Staten van Amerika dienst ge nomen heeft.' Op St. Domingo heeft men een ontdekking gedaandie voor handel en scheepvaart van groote waarde moet geacht worden. In de onmiddelijke nabijheid van de baai van Samana heeft men uitgestrekte steenkolenmijnen ontdekt. De brigade generaal Rubeta, die met het onderzoek belast is geworden, heeft verklaard, dat naar zijne meening de kwaliteit met die van de mijnen te Cardorff gelijk staat. De steenkoollagen be vinden zich geen spade diep onder den béganen grond en kunnen dus op de minstkostbare wijze geëxploiteerd worden. Reeds heeft men daarmede een begin gemaakt. Ondertrouwd N. J. STALLINGA en J. M. JONGMANS. Leiden, 31 Januarij 1862. Bevallen van een' Zoon M. H. JACQ- METTIgeb. BERTH. Batavia, 6 December 1861. Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijne Kinderen mijn geliefde Echt genoot de Heer JAN DE GRAAFF,in den ouderdom van ruim 64 jaren. M. DE GRAAF, Geb. Oudshoorn. Leiden, 29 Januarij 1862. Ex-premier Danseur des Theatres Royaux d'Aix-la-Chapelle, de Cologne et de Liége, actuellement Professeur DE MAINTIEN ET DE DANSE, a l'Athénée Royal de Maestricht A l'honneur de prévenir qu'il ouvriraLundi 3 Févrierun cours de maintien et de danse, daus le Café: LES DEUX COLONNES, rue dite de Harlem. Leijons: de 9 a 12 heures pour les Personnes adultes et de 12 a 2 heures pour les enfants des deux sexes depuis 6 ans; de 4 a 10 heures également pour les personnes adultes. L'enseignement se compose du Maintien, du Quadrille Francais, de trois Valses différentes, la Polka, la Polka allemande, la Schottischla Polka Mazurka, la SicilienneIa Brésilienne, la Cascade, la Redowala Varsoviennela Polka E9- méralda, la Hongroise POrientale l'Impériale le Tango et les nouveaux quadrilles LES LAKfCIGRS, Le Quadrille Américainle Quadrille de3 Mousquetaires et celui du Princa Impérial qui vient de paraitre récemment Paris. M. FORTIER donnera des leqons particulières et domicile aux personnes qui le désireront; il peut fournir les meilleurs renseignements, de même M. FOR TIER tiendra toujours ses élèves au courant des Nouveautés. II espère par le soin qu'il Apportera dans son enseigUöment de mériter la confiance des personnes qui voudront bien l'employer. Abonnement 30 Lemons. Bij den Boekhandelaar J. W. VAN LEEUWEN, Breedestraat alhier, is te verkrijgen al hetgeen behoort tot de Receptie Zondag 2 Februarij 1862. Eenige kennisgeving Le zaak zal door mijne beide Zonen op denzelfden voét worden voort gezet.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3