LAND- EN ZEEMILITIE. Fatsoenlijk Jongeling. Dr. PATTISON's Jichtwatten, NATIONALE Advertentiën. men het gegronde verwijt, dat niet alle mijnen ten minste van twee schachten zijn voorzien, zoodat door een derzelve altijd hulp kon worden verleend. Yoor de ruim 1000 nageble ven betrekkingen zal op verschillende wijzen door de openbare liefdadigheid worden gezorgd. De mijngangen zijn nog zoodanig met gas gevuld, dat verscheiden personendie onderzocht hadden of de arbeiders wel allen bezweken warenin half bewusteloozen toestand naar boven zijn gehaald. H. M. heeft, ondanks haar eigen zielsmart, herhaaldelijk berigten doen inwinnen aangaande het lot der bedolvenen en zal nu ongetwijfeld den nood der nageblevenen helpen verligten. Lord Palmerston heeft zoodra hij kennis kreeg van het berigt van zijn dood, dat te Parijs was verspreidden Engel- schen gezant aldaar een telegrafische depêche toegezonden, houdende mededeeling, dat men hem ten onrechte had laten sterven en bevattende voorts inlichtingen omtrent den staat zijner gezondheid. Uit New-York wordt gemeld het overlyden van kolonel Colt, den uitvinder van de revolverpistolen in den ouderdom van 38 jaren. Nu de contre-admiraal James J. Stapford, in de plaats van sir J. Hope, tot opperbevelhebber op de Oost-Indische en Chinesche stations benoemd is, zijn de beide gewigtigste Indische Regeringspostendie van gouverneur-generaal en op perbevelhebber op nieuw bezet. Lord Palmerston geeft den 5deu Februarij aan zijn po litieke volgelingen een Staatsbanket in Cambridgehouseaan hetwelk de voornaamste zinsnede der Troonrede aan de gasten medegedeeld zullen worden. De verplaatsing van graaf Russell naar het Hoogerhuis heeft dat der gemeenten volstandig aan de hoede en oplettendheid van den Premier overgelatenen dus zal het geen verwondering wekken dat al de genoodigden leden van het Huis der Gemeenten zijn. Bij den Staatsmaal- tijd, tot viering van den verjaardag der Koningin gegeven, waren daarentegeu de gasten van Lord Palmerston bijna uit sluitend Pairs. OFFICIEEL WIEUWS. Burgerlijken Stand te Leiden, van den 23en tot en met den 29en Januarij 1862. Bevallen2 D. J. G. Koppeschaar, geb. van Heemstede ObeltZ. - M. W. van Rijkomgeb. Planjer, Z. - S. Ques- troo, Z. - M. van der Mark, geb. Sloos, Z. - C. de Cler, geb. Leget, D. - L. Schild, geb. Erkelens, Z. - C. H. Bakx geb. Pfeiffer, D. - C. de Graaf, geb. Yervark, Z. - A. J. Loeber, wed. J. Ederzeel, D. - A. W. Brugman, geb. Pels, Z. - J. Wassenburg, geb. NieuwenhuizenZ. - M. J. Wil- lenborg, geb. van Dieren, Z. - J. M. Taverne, geb. van Putten, D. - J. E. Zirkzee, geb. van LangeveldZ. - A. Bekooy, geb. Mooten, D. - J. Teske, Z. - C. van der Vlugt D. - M. E. van Dissel, geb. Nestel, Z. - N. Verlint, geb. Ysselsteijn, Z. - S. Bij, geb. Montagne, Z. tweel. - E. de Jong, geb. de Vrind, Z. - T. Hollebeek, geb. Schipaanboord D. levenl. - C. Verhoog, geb. Kikkert, Z. - M. van Ees, geb. Eloriaon, - J. Keijzer, D. - T. Voorzaat, geb. de Just, D. Gehuwd: H. van der Lee, Wedn. en A. Questroe, jd. - J. J. Planjer, jm. en H. C. Waardenburg, jd. - W. R. Ver boog, jm. en de Biejd. Overleden: M. Noest, geb. Carton, 75 j. - Anna Bouman 73 j. - J. Bakker, geb. Kerkvliet, 45 j. - E. J. C. Thomas, geb. Koek, 79 j. - M. Baart, D. 3 w. - J. J. Dreef, Z. 5 w. - A. J. T. Tydeman, 37 j. - W. H. de Vriese, 55 j M. J. van Kooperen, D. 7 m. - L. J. de Baas, D. 5 m. - A. de Geus, D. 2 j. 10 m. - W. H. Verplancken, D. 2 j. - T. Mulder 61 j. - W. Hagemans, Z. 11 j. 7 m. - D. Buis, D. 6 w, - J. Stoute, Z. 9 d. - L. van Gessel, geb. van Gel deren, 63 j. - E. Lefeber, geb. Neuteboom, 70 j. -J. Petiet 45 j. - J. J. Bouweling,, Z. bijna 6 m. - J. Boma, geb. Sloos, 73 j. - A. GuleijZ. 3 m. - Eliz. Nelkes, 81 j. - J. H. Randoe, Z. 1 j. 6 m. Bevallen van eenen Zoon JEANNE EVERDINE VAN LANGEVELD Echt- genoote van J. E. ZIRKZEE. Leiden, 27 Januarij 1862. Voor de blijken van belangstelling, die wij bij gelegenheid van ons Huwelijk op verschillende wijze van velen ontvingen, betuigen wij onzen dank. A. MONTAGNE Iz. C. J. MONTAGNE, d'Harvant, Op een KANTOOR alhier wordt half February verlangd een Adres aan het Bureau van dit Dagblad. Brieven franco onder N°. 14t. geneesmiddel tegen Rheumatlsmus van allerlei aard) voor pijnen in den ArmNek Rug Voeten Handen enz. alsook tegen Rheumatische Kies- en Tand pijnen. Hoofddepót bij RINGK Ce. in Schaffhausen (Zwitserland). Groote Pakketten a 80 cents Kleine a 50 cents, steeds voorhanden bij J. L. BRUNING Vischbrug Wyk IV, N°. 95. De Ondergeteekende Commissionair in PLAATSVERVANGERS voor de Na tionale Land- en Zeemilitie, sedert het jaar 1830 als zoodanig werkzaam in de Provinciën Noord-, Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland, heeft thans dezen zijnen werkkring over alle Provinciën des Rijks uitgebreid. Naar aanleiding van de Nieuwe Wet op de Land- en Zeedienstdie den lsten Januarij 1862 is in werking getreden, beveélt hij Ouders en Voogden, die hunne Zonen of Pupillen willen doen vervangenbijzonder aanaccoorden te treffen vóór de Lotingwijl deze het voordeeligst zullen zijnomdat de bovengenoemde Wet bepaalt, dat uit de Lotelingen een zeker aantal voor de Zeemilitie of Zeedienst zullen bestemd worden. Ieder belanghebbende wordt bij vervanging in de Land- of Zeedienstdoor den Ondergeteekende gewaarborgd voor den bij de Wet gevorderden diensttijdzonder eenige bijbetaling of kosten. Omtrent zijne soliditeit en geschiktheidde getrouwe naleving zijner contracten en den waarborg, dien men in het sluiten van verbindtenissen met hem bezit, verwijst hij ieder belanghebbende naar de Chefs bij de boven aangeduide Provin ciale Bureaux, met de zaken der Nationale Militie belast, die hen onpartijdig kun nen voorlichten; een tal van Certificaten van de Nobelste in het Rijk afgegeven bewijzen zulks te meer. Informatien omtrent zijn persoon enz. geven de onder staande Heeren: De Wel-Ed. Gestr. Heer Van löbensels Notaris te Zutphen. De Wel-Ed. Heer abend noorduijn Korenkooper te Nijmegen. De Wel-Ed. Heer coppens Fabriekant te Nijmegen. De Wel-Ed. Gestr. Heer a. p. c. van Hasselt Notaris te Arnhem. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer wagner naast de Kerkboog op de Groote Markt te Nijmegenof bij UEd. Dw. Dienaar A. BOMBACH, die mede tot procuratiehouders en in zijnen naam handelende, heeft aangesteld zijnen Zoon J. BOMBACH en zijnen Schoonzoon J. MEN. Adres: den Huize Welgelegenbuiten'de Catheryne Barrière te Utrecht

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3