N°. S93. Donderdag SO Januarij. A0. 1862 Binnenlandsch Nieuws. Men verneemt, dat Z. M. de Koning den heer I. W. Brouwers, letterkundige te Roermond, heeft benoemd tot rid der der orde van den Eikenkroon. Z. M. heeft benoemd tot ingenieur der 2de kl. voor het stoomwezen den adspirant ingenieur H. J. P. van Meurs tot kapt. 3de kl. bij het corps ingenieursmineurs en sappeurs den lsten luit. H. Piccardten tot Isten luit. den 2den luit. R. Sturmantot burgemeester der gemeenten Kollumerland en Nieuwkruisland Mr. P. H. Buma, onder toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Westdongeradeel voorts eervol ontslag verleend aan Mr. E. Beek, als ontvan ger der dir. bel. en acc. te Ede en aan den kapt. A. Canne- man van het corps ing. min. en sapp. De generaal-majoor Knoop heeft heden Woensdag mor gen de residentie weder verlatenterwijl de heer Stratenus Nederl. Min.-resident te Hannover heden aldaar wordt verwacht. Heden Woensdag is te 'sHage onverwacht, en als het ware te midden zijner werkzaamhedenoverleden de heer J. A. de Zwaan Czn., commieschartermeester bij het 'sRijks Ar chief, waarbij hij tal van jaren geplaatst was, en op de loffe- lijkste wijze blijk gaf van zijne zorgvuldigheid en zijne zucht om de nasporingen van anderen te bevorderen. Hij legde tot behoud van veel van hetgeen door den brand in het hotel van Marine anders ligt verloren zou gegaan zijn, groote toe wijding aan den dag, zoo zelfs dat die omstandigheidgevoegd bij zijn langdurige diensthem met de ridderorde van den Nederlandschen Leeuw deed begiftigen. Hij was ook ridder der orde van St. Stanislaus 3de klasse. Op hooger bevel is Vrijdag te 's Hertogenbosch een nieuwe instructie geopend over de wijze van handelen van den baron v. H., tijdens hij bewaarder der hypotheken was te Breda. Komt dit met zijn beheer te 's Bosch overeendan zal de beschuldigde andermaal genoodzaakt zijn een aanzien lijke som te restitueren. Hoe dit nu ook zijn moge dit althans is zekerdat de preventieve gevangenisstraf door deze nieuwe instructie aanmerkelijk verlengd wordt. In de Groote Kerk te Haarlem was 11. Vrijdag een bil let van de heeren J. Enschedé en Zoon tentoongesteld, be stemd om naar de wereldtentoonstelling te Londen te worden gezonden. Op de Haarlemsche tentoonstelling was een proef druk ter lengte van 25 Ned. ellen, maar het thans tentoon gestelde heeft een lengte van 50 Ned. ellen uit één stuk pa pier, dat wat de uitvoering betreft niets te wenschen overlaat en de Nederlandsche drukkunst alle eer aandoet. In den Koninklijken Pranschen schouwburg tels Hage, zullen Donderdag avond worden gegeven de opéra's comique l'Éclair en le Farfadet. Naar men verneemt, heeft de commissie voor de openbare feesten te's Hage bepaald, dat bijaldien het weder het eenigzins toelaat, ter gelegenheid van des Konings verjaardag, den 19 Februarij aanstaande van wege de gemeente het raadhuis ge heel zal worden geïllumineerd, terwijl verder het Buitenhof rondom met verlichte guirlandes behangen en in het midden een groote muziektent geplaatst zal worden, waarin achter eenvolgens door verschillende muziekcorpsen des avonds van tot 10 ure muziek gemaakt zal worden. Men verneemt, dat aan den Gemeenteraad van's Graven hage zal ingediend worden een adres, onderteekend door onder scheidene aanzienlijke ingezetenen dier stad, houdende bezwa ren tegen het geprojecteerde afstaan van den Koekamp aan het Genootschap van acclimatatieen verzoekt dat de Gemeen teraad de noodige stappen moge doen, om zoodanigen maat regel te voorkomen. Bij de Hervormde gemeente te Goudriaan is beroepen de proponent W. van Roggen en te Veen in Noord-Brabant D. W. J. Gezelschap te Aalburg. Aaugenomen door Ds. J. van der Werff te Wijk het beroep naar Huizen. Ds. J. H. Gunning, bij zijn rede van Donderdag 11. in Diligentia te 's Hage gehoudentot de verdere ontwikkeling zijner meening overgaandestelde zich twee vragen ter beant woording voor, als1°. wat is de Moderne Theologie en 2°. op welken grond stellen wij ons tegen haar? Hij betreurde de weinige bekendheid metjde Moderne Theo logie, welke hij zelfs in zeer beschaafde kringen had aange troffen en die hij vooral moest wraken in mannenbij wie alzoo hunne vrouwen, moeders of vriendinnen, in de verte of meer van nabij van den strijd onzer dagen iets gewaar dende, te vergeefs om verklaring of licht kwampti vragen. Een geloovig vrouwengemoed was toch - hierin, stemde hij geheel met Huet in - zoo uitnemend geschikt tot juiste waar v: if LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden /1.9B, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u;, de overige werkdagen 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 èn van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tjjden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1