N°. 592. Woensdag 29 Januarij. A0. 1862. Binnenlandsch Nieuws. Willende aan de nagemelde hoofdofficierenkommandan ten van schutterijeneen blijk geven van Hoogstdeszelfs te vredenheid wegens hunne bij de schutterij bewezen diensten - heeft Z. M. goedgevonden: 1°. den personelen rang van ko lonel te verleenen aan den luitenant-kolonel Jhr. Mr. A. van der Goeskommandant der dienstdoende schutterij te 's Gra venhage, en aan den luitenant-kolonel Jhr. Mr. D. R. Gevers Deynoot, kommandant der dienstdoende schutterij te Rotter dam 2°. den rang van luitenant-kolonel te verleenen aan den majoor W. D. A. M. baron van Brienen van de Groote Lindt kommandant van het bataillon rustende schutterij in het voor malig 4de (thans 1ste) district der provincie Zuid-Holland, vroeger kapitein bij de dienstdoende schutterij te Amsterdam. Wij vernemen, zegt de Stoompost, dat door den Mi nister van Binnenl. Zaken de volgende bevorderingen bij het dienstdoende personeel bij de staatsspoorwegen hebben plaats gehad Tot sectie-ingenieurs, de adjunct-ingenieurs J. Leyds, C. C. van Hooff, D. E. F. van Dissel; tot adjunct-ingenieurs de opzigters der 5de klasse F. C. BakeA. C. Broekman S. J. Vermaes en P. J. Troost; tot bouw- en werktuigkun dige der 2de klasse de hoofdopzigter P. van Hoogstraten tot bouw- en werktuigkundigen der 3de klasse de opzigters der 5de klasse A. Elink Sterk en H. G. Braams; tot opzig- ter der 1ste klasse de opzigter der 2de klasse J. C. A. van Roosendaal; tot opzigter der 3de klasse de opzigter der 3de klasse J. F. P. Kalse; tot opzigter der 3de klasse de opzig ter 4de klasse H. J. Lastdragerverder zijn bij dezelfde be schikking tot schrijvers aangesteld N. de Zwaan en H. W. Mosselman. Maandag 11. is bij den Hoogen Raad behandeld het beroep in cassatie van den heer H. Verseveld, hoofdonderwijzer eener bijzondere school te Middelburg, door de rechtbank aldaar, bij vonnis van 20 November 1861, veroordeeld tot een geld boete van ƒ3, ter zake van het door een onderwijzer toela ten van kinderen onder de 16 jarenzonder dat gebleken is dat zij de kinderziekte hadden gehad of behoorlijk waren ge vaccineerd. Door den advocaat-generaal Römer is geconclu deerd tot verwerping van het beroep. Uitspraak 11 Februarij. De zaak van den scheepsmakelaar te Vlissingen, tegen wien een rechterlijke vervolging is ingesteld, wordt ijverig voortgezet. In de vorige week heeft weder een getuigenverhoor plaats gehadwaartoe de zoon behoordedie ofschoon onlangs op vrije voeten gesteld, het noodig schijnt te hebben geacht met de eerst voorbij komende Engelsche boot zich naar Lan den te begeven. Naar verzekerd wordt is last gegeven zekeren zaakwaar nemer uit Nijmegen te doen arresteren en naar 's Bosch over- tebrengen, beschuldigd van ter zake eener erfenis in Belgie, die over 3 ton gouds loopt, de hem door den pastoor van Oss toevertrouwde doopboeken te hebben vervalscht en op de daarna verkregen stukken een proces over gezegde erfenis te hebben begonnen. Een advocaat te Brussel moet van die ver- valsching de lucht gekregen hebbentengevolge waaraan in het begin der vorige week b(j het parket een klagt is in gediend. Met leedwezen verneemt men dat H. K. H. prinses Fre- derik eenigzins ongesteld is gewordenwaardoor de komst van HH. K.K. HH. in de residentie vooreerst is uitgesteld. De baron van Hall heeft Maandag nacht rustig door- gebragtde arm is gezet. De lijder bevindt zich overigens vrij wel. Naar men verneemt zal binnen kort in de residentie aankomen Mgr. G. P. Wilmer, bisschop van Haarlem ten einde aldaar in de verschillende kerken aan de geloovigen de bediening en het H. Vormsel toetedienen. De generaal-majoor Knoop is in de residentie aange komen en aan het hotel de l'Europe afgestapt. Korten tijd na zijn aankomst heeft hij een bezoek bij den Minister van Oorlog, den generaal-majoor de Casembroot gebragt, die Maandag morgen weder een bezoek bij den generaal-majoor Knoop heeft afgelegd. Onder de ontwerpen voor een Diaconie Weeshuis der Nederd. Hervormde gemeente te 's Gravenhagedie ter be- zigtiging liggen, om daaruit later een keuze te doen, is dat, geteekend N°. 8, ingezonden door den heer W. van Geer Gz. wonende te Leiderdorp. Uit Haarlem schrijft mendat Ds. Busken Huet^ door verregaande onaangenaamheden van den kant raads en van vele leden der Waalsche gemeente, ILEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.9B, eh franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 n. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 n., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand, F-iiks-Trelegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, D ingsdag te 12 uur. -burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aecijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Heohten en Aooijnsan dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1