N°. 590. Maandag 27 Januarij. A0. 1862. Binnenlandsch Nieuws. -Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Ne- derlandschen Leeuw Mr. A. Uyttenhoovenreferendaris bij het dept. van financien en tot directeur der posterijen te Pur- merend den heer W. Borst, thans te Edam, - te Veendam den heer J. A. Sannesthans te Monnikendam- te Edam den heer T. de Winter, geagreerd klerk te Roosendaal en te Monnikendam den heer H. G. W. Nahuysgeagreerd klerk te Amsterdam, terwijl zijn verplaatst de controleurs der dir. belastingen en acc. J. W. Spies van Vlissingen naar Rotter dam en I. I. T. Evers van Druten naar Vlissingen. Vrijdag heeft den heer Thorbecke aan Z. M. den Ko ning de zamenstelling van een nieuw Ministerie aangeboden. Bij het verlaten van het paleis werd hij tot aan zijn rijtuig uitgeleide gedaandoor Jhr. de Koekdirecteur van 's Ko- nings kabinet. Men schrijft ons uit 's Hago van 25 dezer. Wy vernemen uit goede brondat de heer Thorbecke be paald deel zal uitmaken van het Ministerie, tot welks zamen- •telling Z. M. de Koning hem gisteren de formele opdragt heeft verstrekt. Hij zou zich even als vroeger belasten met de portefeuille van Binnenlandsche Zaken. Dat Departement zou evenwel naar men- wil gesplitst worden in twee deelen, het eene het Binnenlandsch bestuur enz. en het andere de Openbare werken omvattende. Daarentegen zouden de afzon derlijke Departementen van Eeredienst als zoodanig worden opgeheven en ingedeeld bij andere ministerien. Bepaald kan ook gemeld worden dat de baron Huyssen van Kattendyke, Minister van Marine, door den heer Thorbecke is uitgenoo- digd om deel uittemaken van een nieuw ministerie. Dezelfde uitnoodiging is ook gedaan aan den Generaal Majoor Knoop Voor de portefeuille van Oorlog. Nog worden met vrij groote mate van zekerheid de volgende heeren genoemd, als deel zullende uitmaken van het nieuwe kabinet, en wel de heer Meeussen lid van de Tweede Kamer, Justitie; de heer Betz Finantien; de baron Stratenus, onze gezant te Hannover, Buitenlandsche Zaken. De heer Duymaer van Twist zou naar men verneemt, nog aarzelen de portefeuille van Koloniën te aanvaarden, en wordt dan ook de heer van Heukelom, lid der Tweede Kamer mede als zoodanig genoemd. Intusschen is van wege den heer Thorbecke, nog geen voordragt aan Z. M. den Koning aangeboden. Ofschoon die Staatsman eerst gisteren met de formatie van het ministerie belast werd, verwacht men niettemin, dat die voordragt spoedig zal plaats hebben. De baron van Hall, heeft een rustigen nacht doorge- bragt en bevindt zich overigens in denzelfden toestand ais gisteren. Men verneemt, dat met 1°. April e. k. Z. E. de Vice- Admiraal D. Bijl de Yroe, als directeur en kommandant der Marine te Willemsoordzal worden vervangen door den kapi tein ter zee G. Vogelpoot, laatstelijk kommandant van Z. M. Marine in O.-Indië. Z. M. den Koning van Hannover heeft den heer H. A. Verniers van der Loeff, hoofdadministrateur bij het dept. van financientot kommandeur 1ste kl. en den hoofdcommies W. A. Ribbe tot kommandeur 2de kl. van de Guelphen orde benoemd. Te Enschedé nadert meer en meer het tijdstip, waarop de fabriekanten, door gebrek aan katoen, gedwongen zullen zijn hun fabrieken te doen stilstaan. De Gemeenteraad van Delft heeft tot leeraar in de Ne- derduitsche taal, de geschiedenis enz. aan het Stedelijk gymna sium benoemd Dr. B. P. Schroder, conrector te Doesborgh. De Gemeenteraad van Utrecht heeft beslotende nieutf opgerigte gasfabriek voor rekening der gemeente te ex ploiteren. Wij lezen in de Prov. Friesche Ct. het navolgende: Ofschoon met regt de Prov. Friesland roem draagt op een teelt van hardrijders en rijderessen, die, onze ijsbanen kun nen het wederom getuigennog niet is uitgestorvenzoo zijn er toch ook andere gewesten die haar corypheën in het schaat senrijden ze mogen dan ook meer zeldzaam zijnopleveren. Ten bewijze daarvan strekke, dat de heer W. Troost, een Hagenaar, doch sinds eenige jaren inwoner van Leeuwarden dezelfde wiens talenten als kunstschilder en speciaal als ver vaardiger van sprekend gelijkende portretten algemeen wor den erkend, jl. Zondag, bij feilen Noord-Oosten wind, ge heel alleen op reis is getogen om de elf steden dezer Provin cie te bezoeken. Te 6j uur des morgens van hier vertrokken naar Dokkum en terug, reed hij naar Franeker, Harli Bolswardlang9 Workum, Hindeloopen, Stavoren, LEIDSCH DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Ct9. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 61 m.; 1 n. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbualigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgena te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen vass het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder!, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aeoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1